תפריט נגישות

אורקל משנה את חוקי המשחק בשוק בסיסי הנתונים בענן, עם בסיס הנתונים האוטונומי הראשון בעולם...

 ביצועים מובילים, אבטחה וזמינות במחצית העלות
של Amazon Web Services

 

לארי אליסון, יו"ר ומנהל טכנולוגיה ראשי של אורקל, הכריז אמש (ג') על הזמינות של השירות הראשון שמבוסס על  Oracle Autonomous Database, בסיס הנתונים האוטונומי החדש והמהפכני. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud, שירות הענן הכולל את בסיס הנתונים הראשון מסוגו בעולם שמתאפיין בהנעה עצמית, אבטחה עצמית ותיקון עצמי, עושה שימוש ב-Machine learning לצורך הבטחת ביצועים, אבטחה וזמינות חסרי תקדים בענף, וזאת ללא התערבות אנושית ובמחצית העלות של Amazon Web Services. 

"הטכנולוגיה הזו משנה הכול", אמר אליסון. "בסיס הנתונים האוטונומי של אורקל מבוסס על טכנולוגיה מהפכנית כמו האינטרנט. הוא עושה פאצ'ינג, מכוונן ומעדכן את עצמו. בסיסי הנתונים של אמזון עולים יותר ועושים פחות". 

Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud מספק את כל היכולות האנליטיות, את האבטחה והזמינות הגבוהה של Oracle Database ללא המורכבויות הכרוכות בהגדרת תצורה, כוונון וניהול – גם נוכח השינויים שחלים בהקשר עם עומסי העבודה של האחסון ועם אמצעי האחסון של הנתונים. הדאטה בייס האוטונומי הוא מוצר ברמה חדשה לחלוטין, אשר מצריך ניהול תפעולי אפסי מצד הלקוח וכך מאפשר אחסון נתונים ענן שהינו: 

  • קל ופשוט. הפתרון הראשון מסוגו בענף של הקצאת משאבי אחסון באופן חד שלבי, אשר כולל מחסן נתונים מאובטח לצד גיבוי אוטומטי, הצפנה וארכיטקטורה של זמינות גבוהה בתוך שניות. המעבר לענן פשוט וקל בזכות התאימות המלאה למסדי נתונים שקיימים באתרים המקומיים.
  • מהיר. ביצועי שאילתות מובילים בתעשייה, ללא צורך בכוונון והתאמה. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud מהיר לאין שיעור ממחסני נתונים אחרים השוכנים בענן, ואורקל מבטיחה עומס עבודה זהה במחצית העלות של Amazon Web Services.
  • אלסטי. שינוי קנה מידה מקוון ובלתי תלוי של המחשוב והאחסון. היכולת להגדיל או לכווץ את המשאבים באופן דינמי מאפשרת תשלום לפי שימוש, תוך הפחתה דינמית של עלויות. 

בסיס הנתונים הפופולרי ביותר בעולם הוא כעת גם הפשוט והבטוח ביותר בשוק. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud, שמאחוריו עשרות שנים של ניסיון ושל חלוציות טכנולוגית, מחולל מהפכה באופן שבו חברות מפיקות תועלת משירותי מסד הנתונים והוא הראשון מבין שירותים רבים שיסופקו במסגרת Oracle Autonomous Database Cloud. שירותים נוספים שהשקתם צפויה בקרוב כוללים את Oracle Autonomous Database for Transaction Processing, Oracle Autonomous NoSQL Database לפעולות מהירות של קריאה וכתיבה בהיקפים גדולים (דרישה נפוצה של ה"אינטרנט של הדברים") וכן Oracle Autonomous Graph Database לניתוח רשת. כל אחד ממוצרים אלה מותאם לעומס העבודה הספציפי שלו וחולק את מאפייני היסוד של שירותי Oracle Autonomous Database:

  • הנעה עצמית. מונע את הצורך בעבודה אנושית וכן מונע טעויות אנוש בכל הנוגע להקצאת משאבים, אבטחה, ניטור, גיבוי, שחזור, פתרון בעיות וכוונון מסד הנתונים. מבצע שדרוגים ותיקונים אוטומטיים במהלך הפעולה.
  • אבטחה עצמית. מגן מפני מתקפות חיצוניות ומשתמשים פנימיים זדוניים. מחיל אוטומטית עדכוני אבטחה במהלך העבודה כדי לספק הגנה מפני מתקפות סייבר ומצפין אוטומטית את כל הנתונים.
  • תיקון עצמי. מספק הגנה אוטומטית מפני זמן השבתה מתוכנן ולא מתוכנן, לרבות זמינות של 99.995 אחוזים, אשר מובילה לזמן השבתה חודשי הפחות מ-2.5 דקות, כולל תחזוקה מתוכננת.

ה- Oracle Autonomous Data Warehouse בנוי על Oracle Database 18c, המהדורה הראשונה במודל המהדורות השנתי החדש של תוכנות מסדי נתונים שגיבשה אורקל. Oracle Database 18c – חממה של חדשנות שכוללת יותר מ-100 תכונות חדשות – זמינה כעת במסגרת שירותי הענן של אורקל, במערכות המהונדסות של אורקל וכן ב- livesql.oracle.com. 

מני מלר, CTO של אורקל ישראל, "בכנס Oracle Cloud Day שיתקיים ב- 10 למאי נציג לראשונה בארץ את בסיס הנתונים האוטונומי שלנו. רוב הארגונים הגדולים בישראל מסתמכים על בסיס הנתונים אורקל למערכות הליבה וה- DWH שלהם. אנו משוכנעים שהפתרון המוצע ישפר את הביצועים, רמת אבטחת המידע ועלות תפעול המאגר." 

ההכרזה מגיעה בעקבות ההרחבה של Oracle Cloud Platform Autonomous Services, שעליה הודיעה אורקל לאחרונה. במהלך השנה הקלנדרית הנוכחית, אורקל מתכננת להשיק שירותים אוטונומיים נוספים, בהם: Oracle Autonomous Analytics, Oracle Autonomous Mobility, Oracle Autonomous Application Development וכן Oracle Autonomous Integration. 

מקורות נוספים

אודות אורקל

Oracle Cloud מספק חבילות של יישומי SaaS עבור ERP, HCM ו-CX, בתוספת שירותי Platform as a Service (PaaS) ו- Infrastructure as a Service (IaaS)הטובים מסוגם, עבור מסדי נתונים ברחבי יבשת אמריקה, אירופה ואסיה. למידע נוסף אודות אורקל (NYSE: ORCL), בקר בכתובת  oracle.com.

סימנים מסחריים

Oracle ו-Java הם סימנים מסחריים רשומים של אורקל ו/או חברות הבת שלה. שמות אחרים עשויים להיות סימנים מסחריים של בעליהם בהתאמה.