תפריט נגישות

אורקל מוסיפה שירותי ביג דאטה בענן למשפחת מוצרי "Oracle Cloud at Customer" לראשונה – לקוחות יוכלו להשתמש ביתרונות הביג דאטה בענן הציבורי גם בתוך הדאטה סנטר שלהם...

  סטפן טבקארו מנהל פיתוח עסקי בכיר לביג דאטה ו-אנליטיקס באורקל ישראל: "ארגונים רבים, בעיקר במגזרים הפיננסי והציבורי מוגבלים באחסון מאגרי מידע על לקוחות בענן ציבורי בשל רגולציה מחמירה בתקנות הגנת הפרטיות, ומפרים את החוק מבלי להיות מודעים לכך. השירות החדש יאפשר להם ליהנות מיתרונות טכנולוגיית ביג דאטה תוך שמירה על החוק". (צלם: עזרא לוי)

 

אורקל מרחיבה את תיק המוצרים של שירות Oracle Cloud at Customer עם השקת Oracle Big Data Cloud Machine. שירות הביג דאטה החדש יאפשר מעתה ללקוחות להעביר באופן חלק את נתוני האנליטיקס והביג דאטה שלהם לענן. אורקל מציעה מעתה לארגונים את האפשרות והגמישות להחליט היכן לפרוס את יכולות הביג דאטה העוצמתיות שלהם ברמת המוצר, ומציעה גם שירותי Hadoop ו- Spark במטרה לסייע ולקדם הפקת תובנות עסקיות מביג דאטה. מעתה יוכלו ארגונים לפרוס את הביג דאטה במערכת אורקל במספר דרכים, ובכלל זה כשירותי ענן בתוך מרכז הנתונים של הארגון, בתוך הענן הציבורי של אורקל, Oracle Cloud, או בתוך הסביבה המסורתית באתר הלקוח.

 

לדברי סטפן טבקארו, מנהל פיתוח עסקי בכיר לביג דאטה ו-אנליטיקס באורקל ישראל: "השירות החדש רלוונטי מאוד ללקוחות בארץ, בעיקר בתחום הפיננסי ובמגזר הציבורי, בהם הרגולטור עדיין לא הסדיר את האפשרות להוציא מאגרי מידע על לקוחות ועובדים לענן הציבורי. לפיכך, חברות נשענות על שירותי ענן מקומיים במודל אירוח, שירותי ענן מנוהלים וכו', ואינן מודעות לחובות ע"פ החוק (עדכון שיצא בנושא באפריל השנה) והן עלולות להימצא בהפרה מול חוק הגנת הפרטיות. הדוגמא הזו כמובן רלוונטית גם ליישום ביג דאטה כאשר רוצים לקבל שירות Hadoop or Spark as a Service בחצר הלקוח ולצרוך לפי שימוש כמו במודל הענן הציבורי, ויחד עם זאת לשמור על ההנחיות הרגולטיביות המחמירות; כלומר, ליהנות מכל היתרונות של ענן הציבורי במודל היברידי מבלי לאבד את הקירבה והיתרונות הקיימים בשירות מנוהל מקומי באתר הלקוח".


הפתרון Oracle Cloud at Customer הושק לפני כשנה, ומאז רשם צמיחה עצומה, שכן כחלק מהמסע לענן, ארגונים רבים מחפשים דרכים לגשר על הפער בין הענן הציבורי והשרתים שלהם. ארגונים מעוניינים אמנם להעביר את עומסי העבודה שלהם לענן הציבורי, אך רבים נמנעים מכך עקב אילוצי רגולציה, מדיניות או דרישות מהירות, שעד כה הגבילו את יכולתם להעביר את היישומים והנתונים שלהם אל מחוץ למרכז הנתונים הארגוני. הביקוש הגדול מצד הלקוחות הביא את אורקל להוציא לשוק שלושה פתרונות ממשפחת Oracle Cloud at Customer: Oracle Cloud Machine, Oracle Exadata Cloud Machine, והפתרון שמושק כעת - Oracle Big Data Cloud Machine.

 

"אורקל מחויבת לספק ללקוחותיה את האופציות הטובות ביותר לפריסת עומסי עבודה – באתר הלקוח, בענן או במודל היברידי", אומר ניל מנדלסון, סמנכ"ל ביג דאטה ואנליטיקס באורקל. "בזמן שעסקים מניעים קדימה טרנספורמציה דיגיטלית באמצעות דאטה, Oracle Big Data Cloud Machine מספק שירותים פתוחים, פשוטים ובטוחים, התפורים במיוחד לקידום יכולות למידה חישובית ואנליטיקס של העסק ומאפשרים למנף כלי ביג דאטה של קוד מקור פתוח או של צד שלישי".

 

פתרון Oracle Big Data Cloud Machine תומך במגוון רחב של עומסי עבודה וטכנולוגיות של ביג דאטה הפועלים על כלי קוד מקור פתוח מוכרים, כולל Hadoop, Spark ו- Kafka. ארגונים יכולים להשתמש בענן ציבורי כדי להפחית עלויות, וכן להפחית את המורכבות הכרוכה בצורך לבנות ולנהל את הטכנולוגיה באתר. הפתרון מציע ביצועים ניתנים לחיזוי, אבטחה הן של תשתית Hadoop והן של הנתונים המאוחסנים, ואת הגמישות לפרוס יישומים של ספקי תוכנה עצמאיים (ISV) ופרויקטים נוספים של פרויקטי קוד פתוח. הפתרון תומך בכל סוגי הנתונים, לרבות נתוני סטרימינג, נתונים ארגוניים, נתונים של צד שלישי ונתונים ציבוריים. הוא מתאים את הגודל באמצעות פרצי פעילות (bursting) ובאמצעות פריסה של מחשבי ענן נוספים, כאשר התמחור למנוי מבוסס על מודל תשלום לפי ההתקדמות (pay-as-you-go). 

 

Oracle Cloud at Customer

משפחת השירותים Oracle Cloud at Customer מאפשרת לארגונים ליהנות מכל היתרונות של שירותי הענן הציבורי של אורקל במרכז הנתונים (דאטה סנטר) של הארגון עצמו. המודל העסקי הוא בדיוק כמו של מנוי לענן ציבורי; החומרה והתוכנה זהים; מומחי אורקל מפקחים על התשתית ומנהלים אותה ללא גישה למידע עצמו שהלקוח משתמש, ואותם כלים המשמשים בענן הציבורי של אורקל משמשים לצורך אספקת המשאבים בשירותי Oracle Cloud at Customer. זהו הפתרון היחיד מבית ספק ענן ציבורי גדול המציע חבילה התואמת ל-Oracle Cloud באופן מלא אולם זמינה באתר הלקוח, ומבטיח בכך שהלקוחות יקבלו את אותה חוויה ואותם חידושים והטבות עדכניים שהיו מקבלים ב-Oracle Cloud, גם כאשר הם משתמשים במרכזי הנתונים שלהם עצמם. מכיוון שהתוכנה מתממשקת ל-Oracle Cloud באופן חלק, הלקוחות יכולים להשתמש בה לתרחישי שימוש שונים, ובכלל זה להתאוששות מאסון, שינויי צריכה גמישים, לבדיקות פיתוח, להעברת עומסי עבודה במודל lift-and-shift, וכן לצורך ערכת כלים יחידה עבור API ו- scripting כחלק מפיתוח DevOps.

 

אודות אורקל

הענן של אורקל מספק מאות יישומי תוכנה כשירות (SaaS) ושירותי פלטפורמה כשירות (PaaS) ותשתית כשירות (IaaS) ללקוחות ביותר מ-195 מדינות ואזורים, במקביל לעיבוד 55 מיליארד טרנזאקציות ביום. למידע נוסף על Oracle (נאסדק: ORCL), בקרו באתר www.oracle.com.