תפריט נגישות

אורח באתר: דורון קליין, מנכ"ל עמותת אריאלה

דורון קליין מציג את מטרות עמותת אריאלה - עמותה לקידום מצוינות בקרב עולי אתיופיה בישראל, הסיבות שהביאו להקמתה של העמותה, דרך פעולתה והתוכניות לעתיד.

שמואל מרדלר: מהי עמותת אריאלה ?

דורון קליין: עמותת אריאלה עוסקת בקידום מצוינות בקרב יוצאי אתיופיה בישראל. העמותה נוסדה ב-2008 ופועלת בשתי תוכניות: תוכנית לקידום מצוינות אישית ומקצועות פורצי דרך ותוכנית קבוצתית למצטיינים מקרב הקהילה.

שמואל: מדוע היה חשוב להקים עמותה שכזו ליוצאי אתיופיה בישראל ?

דורון: הגישה של מייסדי העמותה גורסת כי כדי לשנות את מצב יוצאי אתיופיה בישראל ישנה חשיבות גדולה לטפח ולכוון את בעלי הפוטנציאל למצוינות על מנת שיוכלו להתפתח ולמצות את הפוטנציאל הטמון בהם וכן לשמש כמודל חיקוי לקהילה ולחברה הישראלית כולה.

שמואל: האם תוכל לתת כדוגמא פרופיל מייצג של  אחד המשתתפים בתוכנית ?

דורון: ישנם סיפורים מרגשים רבים לדוגמא נערה בגילאי בית ספר יסודי שהבחינה בפסנתר בספריית בית הספר והחלה לאלתר. הספרנית שמעה אותה, זיהתה את כשרונה ודאגה להכשרה מקצועית בסיוע של העמותה שמסייעת לה למצות את כישרונה המוסיקלי. כמו חניכה זו ישנם דוגמאות לחניכים מצטיינים העושים חייל בתחומי לימודים, רפואה, משפטים ועוד.

שמואל: כיצד ניתן לסייע לעמותה?

דורון: בכוונתנו להרחיב ולשפר את השירות אותו אנו נותנים וזה כמובן צורך משאבים. אנו עמותה רשומה כחוק, בעלת כל האישורים של ניהול תקין ושקיפות כספית. המעוניינים יכולים לפנות אלי אישית או דרך אתר העמותה. התרומות מוכרות לצרכי מס לפי סעיף 46.

ליצירת קשר: doronk@ariela.org.il