תפריט נגישות

דבר המומחה: רמי כחלון, מומחה לשיווק מוצרי תוכנה בשוק האנגלי

רמי כחלון מציג את הניסיון הצבור שלו בחשיפת מוצרי תוכנה מישראל לשוק האנגלי, סוקר את מצב השוק והאתגרים הניצבים בפני היזם הישראלי, וחושף את המאפיינים של מוצרי תוכנה בעלי פוטנציאל להצלחה.

שמואל מרדלר: רמי, קצת אודותיך...

רמי כחלון: אני עוסק בתחום מוצרי תוכנה למעלה מ-20 שנה. את הפעילות בשוק האנגלי התחלתי בשנת 1999 כשנשלחתי, על ידי חברה ישראלית,  להקים פעילות באנגליה בתחום בדיקות תוכנה. במהלך הפעילות הכרתי לעומק שווקים שונים: אנגליה, שוויץ, סקנדינביה, פינלנד ועוד. סיימתי את עבודתי לאחר שבע שנים כאשר הסניף באנגליה העסיק כחמישים עובדים. מאז אני מוביל פעילות שמטרתה לחשוף מוצרי תוכנה ישראליים בשוק האנגלי.

שמואל: האם תוכל לתת דוגמא לפתרון ישראלי שנמכר בהצלחה באנגליה ?

רמי: מדובר על פתרון תוכנה המסייע למשתמש בהשלמת תהליכי עבודה מול מערכת ממוחשבת. הפתרון פותח בישראל כאשר אנו בצענו את פעילות השיווק באנגליה כולל: הקמת אתר אינטרנט מקומי, יצירת קשר עם שותפים עסקיים / לקוחות קצה, תיאום הדגמות ללקוח, פיילוטים / POC ועוד. לאחר המכירה ללקוח אנו מבצעים שירות ותמיכה. באופן זה  הלקוח נקשר לגורם מקומי שנותן לו מענה הן בשלב המכירה והן לאחר מכן. אני שמח לציין שבצענו מכירות של המוצר הזה ללקוחות גדולים בשוק האנגלי בהיקף של כחצי מיליון ליש"ט והיד עוד נטויה.

שמואל: מה מצב השוק באנגליה ?

רמי: השוק בשלב זה נמצא במגמת התאוששות לאחר מספר שנים קשות בתחום הכלכלי. . אנו פונים לשוק המחשוב הארגוני שמתאפיין בזהירות וחשדנות במיוחד כלפי חברות שאינן מבוססות בשוק זה. על היזם הישראלי המעוניין לפעול באנגליה להצטייד באורך רוח ולתאם ציפיות מאחר ותהליכי המכירה הינם ארוכים ובמהלכם מתבצעות בדיקות נאותות מהותיות. אחד היתרונות שאנו מציעים ליזם הישראלי הינו הרקורד של החברה שלנו שמשרתת כבר לקוחות גדולים ומוכרים בשוק האנגלי, זאת מעבר להיכרות עמוקה עם התהליכים. אפשר לציין שאת הטעויות המהותיות כבר בצענו, כך שנוכל להוביל את היזם בדרך הנכונה.

שמואל: מהם מוצרי התוכנה הרלוונטים מבחינתכם ?

רמי: מוצרי תוכנה  המיועדים לארגונים גדולים, המטפלים בנושאים מהותיים ומהווים שיפור מהותי לארגונים המשתמשים בהם. חשוב שלמוצרים יהיה קהל לקוחות מקומי ושהם אכן הגיעו לרמת בשלות כזאת שתאפשר להם להתמודד בהצלחה עם מתחרים אחרים בשוק הבינלאומי.

ליצירת קשר: rami@clicknnav.co.uk