תפריט נגישות

אורח באתר: אבנר שטראוס, מנכ"ל שטראוס אסטרטגיה

אבנר שטראוס מציג את פעילות שטראוס אסטרטגיה, ה"אמת המקצועית" המנחה אותו במתן שירותי ייעוץ לגופי IT; התמורות שיעברו על תחום ה-IT בשנים הקרובות ועוד.

שמואל מרדלר:אבנר, קצת עליך...

אבנר שטראוס: בן 42 גר במושב רם און עמק יזרעאל, אב גאה ל-4 בנות מקסימות. בהשכלתי מהנדס מערכות מידע מהטכניון, ומעשית, בוגר מאות פרויקטים של אסטרטגיית IT וניהול השינוי הטכנולוגי והארגוני במגוון ארגונים בישראל.

מייסד ומנהל את שטראוס אסטרטגיה, חברת הייעוץ הטכנולוגי-עסקי המובילה בישראל. שטראוס אסטרטגיה הינה מהחלוצות בהובלת תכנון התשתית הטכנולוגית לתמיכה בליבת העסקים. החברה משלבת כוחות מומחים מתחומים מגוונים, עסקיים, שיווקיים, טכנולוגיים, וארגוניים, לכל אורך התהליך – החל משלב החשיבה ואפיון צרכי הארגון ועד ליישום הטכנולוגי/עסקי.

שירותי הייעוץ והליווי מתמקדים בנקודות הממשק שבין מערך המחשוב וההנהגה העסקית בארגון על מנת לאפשר החזר השקעה (ROI) בטכנולוגיה.

מאז 1997 הובילה שטראוס אסטרטגיה מאות פרויקטים שונים עבור עשרות לקוחות בכל המגזרים.

שיטת העבודה שלנו פרקטית מאוד, מהשטח, לא מהתיאוריה, ממוקדת תוצאה/תפוקה, מהירה מאוד, בשיתוף הדוק עם הלקוח, בסייקלים קצרים ביותר.

בחברה 15 יועצים המהווים את חוד החנית בתחומים עסקיים וטכנולוגיים, Gurus בתחומם. עובדי החברה הם מרכז ידע מיושם שמהווה את הליבה/המנוע, כולם בעלי ניסיון ניהולי עסקי וטכנולוגי רב שנים, UP-TO-DATE  בטכנולוגיה וביישומה בעסקים, ובכלל זה תפקידי מנמ"ר, CTO’s, ניהול חברות וניהול פרויקטים גדולים ומורכבים.  

שמואל: על מה מבוססת ה"אמת המקצועית" שלך בייעוץ לגופי ה-IT ?

אבנר: האמת המקצועית שלי מבוססת על מספר עקרונות:

  • שקיפות מלאה של שירותי ה-IT וסינרגיה עם הפעילות העסקית והתפעולית של הארגון.
  • יעילות ומצוינות תפעולית של ארגון ה-IT ואם ניתן גם של פעילויות בארגון כולו.
  • התבססות על פתרונות מוכחים, Best Practice שמתאים ללקוח.
  • חדשנות הן תהליכית עסקית והן טכנולוגית תשתיתית תוך שמירה על מודל כלכלי נכון לארגון, למגזר השוק ולנקודת הזמן.

שמואל: מהן לדעתך התמורות שישפיעו על התחום בשנים הבאות ?

אבנר: התמורה הראשונה והמרכזית היא במודל המימון וההספקה של ה-IT: ה-IT יהפוך לברוקר חכם שמשלב לצד פיתוח ויישום פנימי צריכה של שירותים מוגברת במקום מערכות/תשתיות מבית. בנוסף לכך בעתיד הקרוב, לא יהיה ארגון IT שלא יוכל להתנהל ללא מטריקות כלכליות מידיות תוך יכולת לתרגם כל שינוי עסקי, אפילו ברמה היומית, לנגזרת הכלכלית מבחינת יישומו במערך המחשוב.

התמורה השנייה טמונה ביכולת של מערך המחשוב לספק לארגון גם את ה"קומה השנייה". התובנה שהיא מעבר למידע התפעולי גרידא, פתרונות אנאליטיים שיאפשרו זיהוי אמיתי  של אירועים עסקיים, דהיינו: איתור בזמן אמת של הזדמנויות או איומים מתוך ערימות המידע המצטבר מכלל המערכות.

התמורה השלישית היא היכולת האמיתית / מוכחת לתרגם בפועל את חזון הדיגיטלי והרב ערוצי למציאות ברת מימוש. אל מול סבך מערכות המורשת הישנות והלא מותאמות עוברים לעידן שבו פייסבוק/אפל/גוגל שולטים. היכולת לספק עקיבות ורציפות על פני מגוון עצום של ערוצים בהם צריך לתמוך אל מול מערכות ליבה מתיישנות, היא אתגר לא פשוט כלל ועיקר.

והתמורה הרביעית היא בהתמודדות עם הקצב ההולך והגובר של התאמה לשינויים, בעיקר לאור ההתגברות של הצורך בשכבת דיגיטל / שכבה רב ערוצית חיה ונושמת ודינאמית מאוד, אל מול מחזורי הפיתוח והתפעול המיושנים והמסורבלים ברוב הארגונים. תופעה זו תצריך הטמעת תפיסה שונה של ניהול תהליכי העברה מסביבות הפיתוח ועד הייצור תוך מינוף היתרונות של תפיסת ה- DevOps המגיעה מעולם ה- Start ups היישר אל לב ליבו של עולם הפיתוח הארגוני הממוסד.

שמואל: האם תוכל לסקור את סוגי הפרויקטים שהנכם מבצעים בקרב לקוחותיכם ?

אבנר: ראשית אציין שקהל לקוחותינו משתייך לכלל המגזרים במשק. שטראוס אסטרטגיה מבצעת ארבעה סוגים של פרויקטים עיקרים:

  • תכניות אסטרטגיות למחשוב.
  • בחינת יעילות וההתייעלות של גוף ה-IT.
  • הובלת תהליכי RFP – כולל אפיון הדרישות והצרכים והגדרת ארכיטקטורת הפתרון.
  • ניהול והובלה של פרויקטים מורכבים להקמת מערכות ליבה, CRM, ERP, BI ועוד.

אנו מביאים עמנו ערך יישומי פרקטי, שנצבר במהלך שנים רבות במגוון עצום של פרויקטים ומשמשים ללקוחותינו כיועץ נאמן ,Trusted Advisor שפועל למימוש המטרות שהוגדרו במשותף עם הלקוח. כאשר התוצר שלנו מוצג ללקוח, נוצרת תמונה ברורה מאוד וחדה שמאפשרת לקבל החלטות בנושאים מורכבים ועתירי תקציב. במקרים רבים אנחנו נשארים לנהל את הפרויקט לבקשת הלקוח בכדי לוודא התאמה מלאה בין הצרכים וההמלצות ובין היישום בפועל ללא פשרות בתכולה או באיכות.

ליצירת קשר: avner@s-strategy.com