תפריט נגישות

סקירת כנס: מועדון המנמ"רים Business Alignment, מפגש ראשון 2014

בכנס, שהתקיים ב-25.2.14 במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקרו מתודות לשיפור יחסי הגומלין מנמ"ר / מנהלים בארגון, הוצג מערך תגמול שיגן על יחידת ה-IT מפני מתקפת גיוס ומתחרים


ד"ר רמי בן-ישי, ראש מרכז סינרגיה לשיפור שיתופי הפעולה

הרצה בנושא: "יחסי גומלין מנמ"ר / מנהלים בארגון". מנהל מערכות המידע, בדומה למנהלים אחרים בארגון, נמדד יותר ויותר על יכולתו לשפר את הפעילות העסקית של הארגון. בכדי להצליח בכך עליו לשנות את מעמדו ממומחה טכנולוגי לחבר הנהלה ולעלות את רמת הסינרגיה בתוך הצוות שלו ובינו לבין מנהלים עסקיים אחרים בארגון.

סינרגיה משמעה בריאות מציאות חדשה של יחסי גומלין בארגון על ידי שני צדדים שונים או יותר, שכל אחד מהם לא יכול לברוא אותה לבד. המציאות החדשה מוגדרת במושגי ייעוד הארגון כגון: רווח, נתח שוק, שיפור שירות פנים ועוד).

על בסיס גבולות ודפוסי תקשורת בארגון מתקיימים סוגים שונים של יחסי גומלין בין בעלי תפקידים, החל מנתק (תחומים שאין קשר בין בעלי התפקיד, למרות שצריך להיות) המשך בסינרגיה (קשר איכותי מאד שיש בו משום יצירה חדשה) וכלה בפלישה (למרות שחלוקת התפקידים ברורה, יש פלישה, של אחד הצדדים, לתפקיד של האחר.

באמצעות שאלון יכול המנמ"ר, או כל בעל תפקיד אחר בארגון, למפות  את סוג התקשורת שיש לו עם בעל תפקיד משמעותי להצלחה במשימותיו ולשפר אותה משמעותית. 

למצגת – לחץ כאן

רמי יוסף, מנכ"ל משותף ביישום אנשים ותוצאות
, הרצה על "מערך תגמול שיגן על יחידת ה-IT מפני מתקפת גיוס ומתחרים". הוצאות השכר נחלקות להוצאות גלויות (גיוס, הדרכה והכשרה) וסמויות (אובדן ידע, פגיעה בתפוקות, זמן מנהלים, שרות).

במקרים רבים נוצר פער בתאום הציפיות שבין העובד לחברה בשל עמימות ביחסי עובד / ארגון בהיבטים שונים: מסלול קידום, תוספות שכר, איכות הניהול ועוד.


בכדי לשמר את העובדים יש צורך לאמץ גישות כגון:

  • בידול בין סוגי העובדים ויצירת מסלולים מותאמי תפקיד
  • הטמעת תוכנית ל-Key Talent.
  • במקום הצעת שכר – מסלול שכר הממנף את יתרונות הארגון ומייצר יתרון תחרותי
  • הדרכת מנהלים באופן שידעו לנהל את המוטיבציה של העובדים ולשמור על הידע בארגון
  • קשר בין ניהול עובדים והצלחה עסקית

למצגת – לחץ כאן

תמי שהם,
exCIO אירופה באפלייד מטריאלס הציגה את מהלך בצוע מחקר מועדון בנושא: IT בינלאומי / גלובלי. ביצוע המחקר מתבסס על מתודה המתקיימת בארגוני CIO באירופה, במהלכה מתבצעות פגישות עם מנהלי מערכות מידע בחברות רלוונטיות לשם בחינת האתגרים שבניהול IT בינלאומי / גלובלי, נבחנות תובנות, תהליכים וכלים המסייעים למנהל מערכות המידע בניהול מיטבי של סביבה זו.

למצגת – לחץ כאן

חיים צ'יבוטרו,
APAC DataCenters Manager בורינט,  שיתף את הנוכחים בנושא: "רכש חברות – אתגרי מיזוג פעילות IT". פעילות מיזוג IT מתחילה באיסוף מידע, בניית צוות מיגרציה וביצוע Gap Analysis בהשוואה לסטנדרטים המקובלים בחברה הרוכשת. לאחר מכן יש להחליט על שיטת המיזוג: Your / Our Way / Mixed Way ולקבוע את תוכנית היישום.

במקרים רבים ניתן להפיק ידע רב מהניסיון שהצטבר אצל החברה הנרכשת וכן חסכון ברישוי ושימוש במערכות שנרכשו על ידה. יש לגשת לפרויקט בצורה רגישה מאד, מאחר וישנם חששות רבים בקרב הצוות המקצועי של החברה הנרכשת וכן תחושת אובדן של עצמאות ואוטונומיה.

למצגת - לחץ כאן

לפירוט אודות מפגשי מועדון המנמ"רים  לשנת 2014  - לחץ כאן

רשם: שמואל מרדלר, מנכ"ל ERP.ORG  (מפעילת המועדון יחד עם IDC  ישראל)
ליצירת קשר:
Shmuel.merdler@erp.org.il