תפריט נגישות

צה"ל רכש מערכת SAP HANA בהשקעה אסטרטגית של מיליוני שקלים...


המערכת כבר פועלת באופן מלא במערך הגיוס והמיון במיטב (בקו"ם) ומאפשרת קבלת החלטות אד-הוק בימי הגיוס, תוך התמודדות עם כמות עצומה של נתונים

ראש ענף ERP באכ"א: "זוהי רק ההתחלה. SAP HANA היא כמו נושאת מטוסים ואנו רואים בה רכישה אסטרטגית שתשרת אותנו
להרבה מטרות נוספות בעתיד"

חברת SAP ישראל הודיעה היום על סיום ההטמעה ועל עלייתה המוצלחת לאוויר של מערכת מחשוב In-Memory  מבוססת SAP HANA בבסיסי הקליטה והמיון של מיטב (לשעבר בקו"ם) בצה"ל. צה"ל בחר בפתרון SAP HANA על מנת לפתור בעיה שלא ניתן היה למצוא לה מענה טכנוולוגי בכלים המסורתיים: הצורך של המשתמשים לקבל החלטות בזמן אמת, הן על בסיס המידע הרב הקיים אודות המתגייסים והן על בסיס הצרכים המשתנים תדיר של הצבא - ולייצר ביום הגיוס תהליך שיבוץ אופטימאלי בהתאם לצרכי הצבא. המשתמשים יעבדו מול מערכת דוחות, שחלקם מפותחים מראש וחלקם נבנים בזמן אמת על ידי המשתמשים, תוך התמודדות עם כמות מאסיבית של נתונים.

צה"ל השקיע בפרוייקט SAP HANA מיליוני שקלים, המורכבים מחומרה שנרכשה מחברת HP ומפתרון תוכנה של SAP . תהליך ההטמעה היה קצר מאוד ותוך מספר שבועות כבר סופקו למשתמשים עשרות דוחות מורכבים. המערכת נותנת היום מענה למספר עשרות משתמשים, כמות שתגדל עם הזמן. המערכת נוסתה בהצלחה מלאה במהלך הגיוס הגדול של חודש אוגוסט ולאחר שנבחנה הן בכמויות מידע גדולות והן בעומס של ביצועים הוחלט על הפיכתה למבצעית.

סא"ל דודי שוורץ, ראש ענף ERP באגף כוח האדם בצה"ל : "המערכת מסייעת לנו לחסוך במשאבי הצבא, לשפר את השירות למתגייס וכמובן – להגיע להתאמה מרבית בין יכולות המתגייסים לצרכי הצבא. בגיוסים האחרונים כל המתגייסים יצאו לבסיסי הטירונות כבר ביום הגיוס ולא נשארו ללון בבקו"ם. שיבוצם ליחידות צה"ל השונות בוצע בצורה היעילה והמהירה ביותר ותוך התאמה אופטימלית בין צרכי הצבא לפוטנציאל האישי ולהעדפותיהם האישיות של המתגייסים". סא"ל שוורץ מוסיף כי " כיום אנו מפעילים את מערכת המחשוב באופן מלא במערך הגיוס אולם זוהי רק ההתחלה".

לדברי מיקי מגדל, מנכ"ל SAP ישראל , " SAP HANA     הוא   פתרון    חדשני ואסטרטגי. אנשי מקצוע שראו אותו בפעולה מעידים שהערך העסקי המתקבל ממהירות החישוב המדהימה שלו הוא עצום. זהו פרויקט ראשון בישראל של דוחות בזמן אמת בעזרת SAP HANA ואנו שמחים על כך שטכנולוגיה מתקדמת זו תסייע לצה"ל לייעל את תהליך הגיוס והשיבוץ של חיילים חדשים, זאת כחלק ממערך שרותים גדול ונרחב שחברת SAP מעניקה לצה"ל".

אודות SAP HANA - הפתרון המהפכני SAP HANA (High-Speed Analytical Appliance) מבוסס על טכנולוגיית "מחשוב בתוך הזיכרון" ( In Memory Computing ). הוא מסוגל לעבד כמויות עצומות של מידע באופן מיידי ולנתח נתונים במהירות חסרת תקדים. בעזרת SAP HANA זמן המענה לשאילתות מתקצר במידה המאפשרת לקבל בתוך שניות מידע שמבוסס על ניתוח מורכב שדרש עד היום שעות ארוכות. אלן קיי, זוכה פרס טורינג, מעריך כי SAP HANA פותח צוהר לעידן חדש בכל הנוגע להעצמת היכולת האנושית.