תפריט נגישות

אורח באתר: אריה גליקמן, מנכ"ל ליעם One1

אריה מציג את האתגרים הניצבים בפני הארגונים הנדרשים להתמודד עם נפחי נתונים גדולים (מובנים ושאינם מובנים) וסוקר את התמחויות החברה בתחום ניהול המידע

 שמואל מרדלר: מהי ההתמחות של ליעם מקבוצת One1 ? 

אריה גליקמן – בחברה מספר התמחויות בתחום ניהול המידע. ההתמחות הוותיקה ביותר החלה כשייצגנו את חברת BEA בישראל, בתחום האינטגרציה של מערכות המידע בארגון והקניית יכולת שיתופיות במידע. אנו מבצעים פרויקטים גדולים בתחום זה ומאפשרים תמיכה מחשובית מקיפה בתהליכים עסקיים, חוצי ארגון - BPM .  ליעם הנה שותף בכיר של חברת אורקל על מגוון מוצריה.

 החברה מתמחה בשני תחומים נוספים: האצת מידע – Data Acceleration והמרת מידע – Data Transformation.

שמואל: האם תוכל להרחיב בנושא Data Acceleration ?

 אריה: מטרת ההתמחות להאיץ את תהליך ה-ETL המתקיים בארגונים רבים ואשר במסגרתו מועברים נתונים ממערכות תפעוליות למחסן הנתונים.  צברנו התמחות בפתרון תוכנה מתקדם  – Syncsort המספק מענה מושלם להאצת מעבר נתונים בין מערכות שונות תוך שמירה על כלי האנליזה הקיימים בארגון.

 שמואל: מהי ההתמחות שלכם בנושא Data Transformation ?

 אריה: החברה הנה שותפה עסקית של חברת  GreenPlum בישראל. הפתרון  מאפשר להקים מחסן נתונים – Data Warehouse בתפיסה מהפכנית המותאמת בעיקר לדרישות של ארגונים גדולים ובינוניים.

 פתרונות GreenPlum מספקים מענה מושלם לבניית DWH וחיבור למערכות ה-BI הארגוניות, תוך דגש על מהירות מעבר הנתונים בין המערכות.  באופן זה הארגון יכול לטפל בכמויות מידע עצומות (Big Data) ולבצע ניתוחים עסקיים, מרובי משתנים, על בסיסן. המשתמשים העסקיים יכולים לקבל מענים בזמן תגובה חסר תקדים, כאשר הפתרון מאפשר גם להגיב במהירות, יוצאת דופן, לדרישות ניתוח מידע חדשות.

שמואל: מדוע קבלת את ההחלטה להתמחות בתחומים נוספים אלו ?

 אריה: במהלך השנה האחרונה זיהיתי את הצורך של הארגונים בפתרון נושא האצת והמרת המידע. צורך זה נובע כתוצאה מכמויות הנתונים האדירות שעל המשתמשים העסקיים בארגונים לנתח, שחלקן שמור בפורמט שאינו מובנה – כגון נתונים הנמצאים ברשתות חברתיות ובגיליונות אקסל.

האתגר הניצב בפני הארגונים: לאפשר למשתמשים העסקיים לבצע ניתוחי מידע מקיפים, בזמן תגובה מהיר, התומך כהלכה בתהליכי קבלת ההחלטות - מחייב את הארגונים לבצע התאמות של מחסני הנתונים ולרכוש טכנולוגיות מתקדמות, אותן אנו מציעים, לשם יצירת ענן מידע ארגוני, בעל יכולת חיזוי אנליטיות.

ליצירת קשר:  aryeg@one1.co.il