תפריט נגישות

דבר המומחה: דורית שר, מומחית מנטורינג (אימון וליווי) למנהלי מערכות מידע

דורית שר: "תפקידי להחזיר לשגרת העבודה את האנרגיה שמניעה חדשנות ומצויינות". דורית הנה בעלת ניסיון של 17 שנים בתחום מערכות המידע, מוסמכת לאימון אישי ולאימון ניהולי ארגוני.

 שמואל מרדלר: דורית, איזה ניסיון את מביאה איתך לתחום ה-IT?

 דורית שר: יש לי ניסיון של 17 שנים בתחום מערכות המידע, כאשר בתפקידי האחרון שימשתי כמנהלת מערכות המידע בחברת 013 נטוויז'ן. אני בעלת ידע אקדמי נרחב הכולל תואר BSc בהנדסת תעשייה וניהול ו-MBA במינהל עסקים. ובנוסף, יש לי הסמכה כפולה באיק"א (איגוד היועצים הארגוניים והמנהלים בישראל) לאימון אישי ולאימון ניהולי ארגוני. 

שמואל: מהו המיוחד בתהליך המנטורינג שאת מציעה למנמ"רים

דורית: בשתי מילים: ניסיון ואנשים. אני אסביר. הייחוד הראשון שלי כמנטורית למנמ"רים הוא בכך שגם אני הייתי מנמ"רית, או כמו שאומרים באנגלית: Been there done that. העובדה שאני מכירה את עולם המנמ"רים מבפנים אינה טריוויאלית כשמדובר באימון, והיא קריטית לאפקטיביות של התהליך. שנית, ולא פחות חשוב: אני לא עוסקת בכלים או בתהליכים אלא באנשים. אני מביאה אתי תהליך אימון שמתמקד במקסום ההצלחה של המנמ"ר בתפקידו. אנחנו דנים בקונפליקטים שעומדים על הפרק, עורכים סיעור מוחות כדי לבחון את החלופות השונות, ומגיעים ביחד לתובנות חדשות, כשהציר המרכזי של התהליך הוא איך לנהל ולהניע באופן מיטבי את האנשים שסביבו: מנהלים, עובדים, קולגות, ספקים וכמובן לקוחות. 

 שמואל: מה הרקע שלך בתחום המנטורינג ומה הניע אותך לספק את השירות?

דורית: יש לי הסמכה כפולה לאימון אישי ולאימון ניהולי ארגוני וגם ניסיון רב כמנמ"רית. כאשר שימשתי כמנמ"רית בחברת 013 נטוויז'ן עמדתי בראש אגף של מאה איש, בהם: מנהלי פרוייקטים, מנתחי מערכות, מנהלי מחלקות, ראשי צוותים ועוד. כבר אז התחלתי ליישם את שיטת המנטורינג, לאחר שראיתי כי היא מניעה את הצוות כולו להשגת המטרות. באותה תקופה עברנו תהליכים מורכבים של מיזוג ופרויקטים מאתגרים, ובזכות הגישה ששמה את האנשים במרכז – כולם נתנו את כל כולם ונרתמו להצלחת המשימות. היה לי ברור שאת ההתלהבות הזאת אני רוצה לשכפל ולהציע את שירותי המנטורינג שלי גם למנהלים נוספים. 

שמואל: מהו האני מאמין שלך ?

דורית: אני מאמינה לפני הכל וקודם כל באנשים. האנשים הם שנותנים חיים לתהליכים. לכן המטרה שלי היא להחזיר לשגרת העבודה את האנרגיה שמניעה חדשנות ומצוינות. אין דבר שגורם לי הנאה גדולה יותר מלראות את האש בעיניים ניצתת אצל הלקוחות שלי. כשיש אנרגיה מחודשת, כשיש חדוות עשייה, כשיש רצון ויכולת להתקדם ממצב של כיבוי שריפות ליוזמה, תכנון והסתכלות קדימה - הכל בר ביצוע ואפילו השמיים הם לא הגבול. 

ליצירת קשר:
dorit@effectiveit.co.il

 

http://effectiveit.co.il