תפריט נגישות

OPC אנרגיה בחרה בקבוצת ONE ליישום והטמעת מערכת SAP S/4 HANA על גבי תשתית AWS

היקף הפרויקט מוערך במיליוני שקלים

OPC אנרגיה, חברת החשמל הפרטית הראשונה בישראל, בחרה בקבוצת ONE לביצוע פרויקט אסטרטגי להטמעת הגרסה החדישה ביותר של SAP S/4 HANA על גבי תשתית AWS. הפרויקט ינוהל על ידי XacTech, חטיבת ה-SAP של ONE, בשיתוף CloudBuzz, החטיבה המקצועית של ONE לשירותי מומחה ואינטגרציה בסביבת AWS. הפרויקט המורכב, שהיקפו מוערך במיליוני שקלים, יצא לדרך בימים אלה ומתוכנן להסתיים בעוד כשנה.

בתמונה משמאל לימין: איתי אורן, מנמ"ר OPC אנרגיה; נתי נחמיאס, משנה למנכ"ל XacTech מקבוצת ONE; ערן אמויאל, מנכ"ל OPC ישראל; עמית טל, סמנכ"ל פיתוח עסקי, XacTech מקבוצת ONE; שני אנקוריון, מנכ"ל XacTech מקבוצת ONE; צחי גושן, סמנכ"ל כספים OPC אנרגיה; יואב גורלי, סמנכ"ל תפעול OPC ישראל; יהודית אשר, מנהלת אפליקציות, OPC ישראל.

ONE נבחרה לאחר תהליך בחינה ממושך שערכה OPC, אשר כלל עבודת הכנה וייעוץ של ארנסט אנד יאנג (EY). OPC אנרגיה הינה חברת החשמל הפרטית הראשונה בישראל, אשר עוסקת מאז הקמתה ב-2010 בייזום, פיתוח, הקמה ותפעול של תחנות כוח הפועלות בגז טבעי, וכן בייצור חשמל ואספקתו ללקוחות פרטיים ולחברת החשמל. החברה שואפת לבסס את מעמדה כיצרן חשמל פרטי מוביל, והיא ממוקדת בהשגת יתרונות תחרותיים בייזום ופיתוח של מתקנים לייצור חשמל, בקידום פרויקטים חדשים ובהרחבת ההספק המותקן שלה.

נכון להיום, חברת OPC אנרגיה משתמשת במספר מערכות מידע שונות, לרבות מערכות ייעודיות שאינן מבוססות על SAP. הפרויקט להטמעת מערכת SAP S/4 HANA על גבי תשתית AWS נועד להעניק לה יכולות מתקדמות של מערכת חדישה וגמישה בענן, אשר מספקת סט כלים מגוון ורחב שיאפשר ניהול אינטגרטיבי וראייה הוליסטית של כלל התהליכים העסקיים. הבחירה לפרוש את מערכת ה-SAP על תשתית AWS תאפשר גמישות גבוהה בזמן הפרויקט ולאחר השלמתו, וכן ביצועים וזמינות ללא פשרות ורמת אבטחה גבוהה.

הפרויקט יכלול יישום של תהליכי הליבה של הארגון - לרבות ניהול נתוני החשמל, תכנון הייצור, תהליכי חישוב וחיובי הלקוחות - וכן עבודה מול הספקים והשותפים השונים. השימוש בתשתית SAP S/4 HANA יספק מענה מקיף לתהליכים העסקיים הקיימים היום ב-OPC ויהווה בסיס איתן לפרישת יכולות עתידיות, כדוגמת יכולות חיזוי ותמיכה בצמיחה המואצת של החברה.

איתי אורן, מנהל מערכות מידע, OPC אנרגיה: "אנו שמחים להוציא לדרך את הפרויקט שיצעיד אותנו קדימה. בחרנו ב-ONE כחברה המיישמת בזכות היכולות והניסיון, ובעיקר הודות לצוות המצוין שהחברה העמידה לרשותנו. הפרויקט עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית החברה בעולמות מערכות המידע, ואני בטוח שהוא יקנה לנו ערך רב עם עלייתו לאוויר וגם שנים ארוכות קדימה".

נתי נחמיאס, סמנכ״ל בכיר, CloudBuzz מקבוצת ONE: "אנו עדים לשינוי מהותי שקורה בשוק ה-IT בארץ, כשיותר ויותר ארגונים מאמצים מדיניות של Cloud First ובוחרים את AWS כתשתית למערכות הליבה שלהם. ב-OPC נלקחו בחשבון שיקולים רבים כמו אבטחת מידע, ביצועים וגמישות, ואני בטוח שהבחירה ב-CloudBuzz וב-AWS תוכיח את עצמה בכל הפרמטרים".

עמית טל, סמנכ״ל פיתוח עסקי, XacTech מקבוצת ONE: "מדובר בפרויקט חדשני ואסטרטגי עבור OPC שיהווה נדבך מרכזי בקידומה לעידן הדיגיטלי. היכולות המתקדמות של מערכת ה-SAP יעזרו לשפר את כושר התחרות של OPC ויהוו בסיס איתן לצמיחתה בעתיד, ועל כן אנו מאוד שמחים על הבחירה ב-ONE להוציא את הפרויקט הזה לפועל".

אודות ONE

ONE (וואן טכנולוגיות תוכנה בע"מ), חברת ה-IT השנייה בגודלה בישראל, הינה ספקית מובילה של פתרונות טכנולוגיים חדשניים, שירותי תוכנה ואינטגרציה, תשתיות מחשוב, שירותי מומחים ושירותי תמיכה ואחזקה לשוק הארגוני הגלובלי. לחברה יותר מאלפיים לקוחות במגזרי ההיי-טק, בנקאות, פיננסים, ביטוח, קמעונאות, מסחר ועוד. בעקבות המיזוג עם חברת טלדור, ONE מעסיקה כיום כ-6,500 עובדים המלווים את הלקוחות באפיון, יעוץ, פיתוח והטמעת הטכנולוגיות הנדרשות לארגונים בעידן הטרנספורמציה הדיגיטלית.

ONE הינה מובילת שוק בתחום הענן עם מגוון רחב של פתרונות, חלקם בפיתוח עצמי (OnePoint, OneView) וחלקם פתרונות ענן של יצרניות מובילות כמו AWS, Oracle, Microsoft, SAP, Salesforce, ServiceNow ועוד. בתחום התוכנה, ONE מציעה פתרונות דיגיטל, אבטחת מידע וסייבר,  ERP, CRM, BI ואנליטיקה, ומרכזי תמיכה טכנולוגיים. בתחום תשתיות המחשוב, מספקת ONE מחשוב נייד וציוד קצה של היצרניות המובילות בעולם כמו Lenovo, HP, Toshiba, IBM ועוד, וכן שירותי תפעול ותמיכה טכנית למערכי מחשוב במיקור חוץ. בנוסף, מתכננת ומטמיעה Data Centers ופתרונות ייעודיים למגזרי בנקאות וקמעונאות. על פי דירוג מגזין Forbes, קבוצת ONE הינה אחת ממאה החברות הישראליות המובילות בעולם.

ONE, בהובלת עדי אייל, מייסד החברה, נסחרת בבורסת ת"א ונכללת במדד ת"א 125. הכנסותיה השנתיות המצרפיות הסתכמו בשנת 2020 ב-2.5 מיליארד שקל.

פרסום באתר