תפריט נגישות

חברת הביטוח הראל מעבירה את מערכת ה- BW לתשתית SAP HANA בענן

קבוצת הראל ביטוח ופיננסים היא חברת הביטוח הראשונה בישראל המיישמת מעבר של מערכת
ה-
BW (Business Warehouse) לתשתית SAP HANA על גבי ענן.

חברת הביטוח הראל בחרה להעביר את מערכת ה – SAP Business Warehouse שלה לתשתית של SAP HANA בענן. הפרויקט החל מסוף שנת  2020 ועתיד להסתיים בחודש יוני 2021. היישום הנ"ל מהווה צעד נוסף לקראת המעבר של כלל מערכת החברה לפלטפורמת SAP S/4HANA.

המעבר לתצורת HANA  SAP באמצעות ענן, מאפשרת להראל יכולות וגמישות בעיבוד וניתוח נתונים כספיים וביטוחיים בפרק זמן קצר ביותר, ותוך היערכות לנהל כמות עצומה של נתונים הנדרשים לצורך עמידה בתקן הכספי הבינלאומי.IFRS17  מהלך זה מהווה ציון דרך נוסף בתפיסת החדשנות של הראל בעיבודי נתונים של מערכות ליבה, תוך שימוש בכלים ותשתיות טכנולוגיות מתקדמות. מעבר לעמידה בדרישות התקן, היישום  יביא לייעול התהליכים העסקיים והתפעוליים בהראל ויאפשר מתן מענה גמיש לדרישות עתידיות. 

הטמעת הפרויקט בהראל הינה צעד נוסף לקראת מעבר של מערכת הSAP- בכללותה לתצורת SAP S/4HANA. המהלך יאפשר להראל להעביר מערכות ליבה ונכסים בהיקף גדול לענן הבנוי להתמודד עם כל עומסי עבודה ומאפשר צריכה לפי שימוש, תוך שמירה על הגמישות (Agile) החשובה למערך התפעול הארגוני לצד חסכון משמעותי צפוי בעלויות. יתרונות הענן הכוללים בין היתר שמירה על יציבות המערכות, רמה גבוהה של תחזוקה, יכולות גיבוי נתונים והתאוששות מאסון, יסייעו להראל להתמקד בצמיחה עסקית והשגת יעדים אסטרטגיים.

אייל אפרת, מנכ"ל הראל המשמר מחשבים, הזרוע הטכנולוגית של קבוצת הראל ביטוח ופיננסים: "אנו גאים להיות החברה הראשונה במגזר הפיננסי המיישמת את המעבר של מערכת ה-BW לתשתית HANA SAP בענן  אשר יעניק להראל כח מחשוב עוצמתי ויהווה בסיס ליישומים עתידיים שלSAP  ובכללם מעבר ל- SAP S/4 HANA. המעבר יאפשר מידה רבה של גמישות ביישום פרויקטים ושינויים רגולטורים כמו עמידה בתקן הכספי הבינלאומי IFRS17 ומייצג אבן דרך נוספת בתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית של הראל לצורך הענקת שירות מיטבי, מהיר ומקצועי ללקוחות הראל ולסוכניה כל זאת תוך שמירה על הרמות הגבוהות ביותר של עמידה בדרישות האבטחה". (צילום: מיה כרמי דרור)

גיל ששון, מנהל מגזר הביטוח ב- SAP ישראל: "חברת הראל נמצאת זה מכבר בתהליך טרנספורמציה דיגיטלית  והחדשנות בכלל, ואנו שמחים להוות נדבך חשוב בעשייה המשותפת ובמתן מענה לצרכים העסקיים שלה באמצעות הענן. שילוב של טכנולוגית HANA על גבי תשתית גמישה יאפשר להראל יכולות חדשנות ופיתוח עסקי מתקדמים מאוד. לראייתנו, זו אבן דרך משמעותית להמשך הטמעה של תהליכים עסקיים קריטיים בהראל בהתבסס על טכנולוגיות מובילות של SAP". (צילם: מתן תמרקין)
______________________________________________ 

אודות SAP 

SAP היא מובילה עולמית בפיתוח ויישום יישומים ארגוניים. החברה מסייעת לארגונים בכל סדר גודל ובכל ענף ועיסוק להתנהל טוב יותר, יעיל יותר ולקבל החלטות טובות יותר באמצעות כלי Back Office, כלים לניהול החלטות בחדר ישיבות, ניהול מפעלים, ניהול מרכזים לוגיסטיים ועד חנויות. היישומים והשירותים של SAP משמשים כ- 320,000 עסקים ולקוחות על מנת לעבוד ברווחיות, להתחדש ללא הרף ולצמוח בהתמדה. SAP היא ספקית היישומים העסקיים הגדולה בישראל. ל- SAP 3,400 לקוחות גדולים ועד קטנים בישראל ולמעלה מ- 220,000 משתמשים. בין לקוחות SAP בישראל נמנים: ממשלת ישראל, צה"ל, רוב החברות הגדולות במשק, ומאות רבות של ארגונים אחרים. למידע נוסף בקר באתר החברה: www.sap.com/israel

אודות קבוצת הראל בטוח ופיננסים 

הראל הינה קבוצת הביטוח והפיננסים הגדולה בישראל והיא בעלת למעלה מ -80 שנות ניסיון בפעילות ביטוח ופיננסים. להראל למעלה מ-3 מיליון לקוחות במגוון תחומים שבהם: ביטוח בריאות (בריאות, ביטוח סיעוד, ביטוח שיניים וביטוח נסיעות לחו"ל) , ביטוח כללי (ביטוח רכב, ביטוח דירות, ביטוח חבויות, ביטוח משכנתאות וביטוח אשראי), ביטוח חיים, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות, ניהול תיקי השקעות ושירותים פיננסים נוספים. הראל הינה הקבוצה הגדולה והמובילה בישראל עם היקף הפרמיות הגבוה ביותר בישראל. הראל היא הראשונה בגודלה בענפי הביטוח הכללי ( non-life ), השנייה בגודלה בהיקף הפרמיות בביטוח חיים, השלישית בגודלה בשוק קרנות הפנסיה והרביעית בגודלה בשוק קרנות הנאמנות והסל. סך הנכסים המנוהלים על ידי הקבוצה בביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות ושירותים פיננסים הסתכם בכ- 301 מיליארד ש"ח נכון ל-31.03.2021 

פרסום באתר