תפריט נגישות

חברת הביטוח איילון מיישמת פתרון של SAP עבור תקן הדיווח הבינלאומי IFRS17 עם שימוש בשירותי הענן של AWS

בתוך מספר שבועות מקבלת הדרישה, איילון הקימה סביבת SAP על AWS

איילון תטמיע פתרון של SAP בעזרת KPMG ליישום תקןIFRS17  שיכנס לתוקפו בשנת 2023 על תשתית של AWS. ההטמעה של סביבת SAP מאובטחת עבור IFRS17, בוצעה בזמן שיא של מספר שבועות באמצעות אמזון ווב סרוויס AWS ו- CloudBuzz מבית one שהינו שותף מיישם של AWS בישראל. עלות הפרויקט לא נמסרה לפרסום אך מומחים בתחום מעריכים שעלות פרויקט מסוג זה נאמדת במיליוני שקלים.

IFRS17 הינו תקן דיווח חשבונאי בינלאומי עבור חוזי ביטוח אשר קובע את העקרונות להכרה, למדידה, להצגה ולגילוי של חוזי ביטוח אשר בתכולת התקן. שימוש בפתרון של SAP ובשירותי AWS עבורIFRS17  תאפשר לאיילון להתמקד בפיתוח ובעבודה החשבונאית, להוסיף ולהוריד משאבים על פי הצורך ובמהירות, מבלי להתחייב מראש על משאבים יקרים שלא יהיו בשימוש.

בצעד זה איילון ביטוח תצטרף למעל 5,000 לקוחות ברחבי העולם שעובדים עם הפתרונות השונים מבית SAP על תשתית AWS. החל משנת 2008 קיים שיתוף פעולה אסטרטגי בין SAP ו- AWS, אשר במסגרתו פותחה חומרה ייעודית שמאפשרת ללקוחות AWS להריץ את האפליקציה ברמת הביצועים הגבוהה ביותר ומותאמת לצרכיהם.

סתוית נבון, מנכ"לית SAP ישראל: ״איילון מצטרפת לשורה של עשרות חברות ביטוח מובילות בישראל ובעולם, אשר אימצו את הפתרון של SAP ל-IFRS17. אנו רואים בבחירה זו הבעת אמון ב-SAP ומאמינים שפרויקט זה מסמן את תחילתה של מערכת יחסים ארוכת טווח בין החברות״

המודול הפיננסי יוטמע באיילון ע"י פירמת KPMG על כל היבטיו הטכנולוגיים, החשבונאיים והאקטואריים END TO ENDהייעוץ ניתן על ידי המשרד הישראלי של KPMG שהינו מוביל בתחומי הפיננסים והביטוח יחד עם KPMG איטליה שהינם בעלי ניסיון בהטמעת SAP וב- IFRS17.

יישום SAP  על תשתית AWS תאפשר לאיילון ביטוח ליהנות מגמישות ומהירות ביצוע בעבודתם ובמקביל ליהנות מהעושר הפונקציונלי של פתרון SAP, להתחבר לשירותים המתקדמים ביותר כמו בינה מלכותית ו- IOT ובכך להפיק ערכים חדשים ותובנות מתקדמות ולהאיץ את החדשנות בארגון.

שלמה שמאי, סמנכ"ל מערכות מידע באיילון: "אנו רואים בענן כלי אסטרטגי ובעל חשיבות למתן ערך וחדשנות ללקוחותינו. נוסיף ונקדם פרוייקטי ענן שיתרמו לייעול התהליכים, שיפור השירות וחווית הלקוח". 

כפיר אפרים, מנהל מחלקת תשתיות באיילון: "בחרנו ב- AWSבזכות איכות הפתרון והניסיון של AWS במערכותSAP  בנוסף לרמות האבטחה, והיציבות הגבוהות של AWS. כיום אנו נהנים מליווי מקצועי, מתן מענה מלא ואיכותי בזמני תגובה מצוינים"