תפריט נגישות

ONE הטמיעה תשתיות מחשוב של Nutanix בעיריית אור עקיבא

היקף הפרויקט מוערך במאות אלפי שקלים

ONE, מחברות ה-IT המובילות בישראל, השלימה בהצלחה פרויקט להקמת תשתית מחשוב מתקדמת בעיריית אור עקיבא. הפרויקט, שהיקפו מוערך במאות אלפי שקלים, נמשך כשלושה חודשים והסתיים לאחרונה.

מטרת הפרויקט הייתה לפשט את תשתיות המחשוב של עיריית אור עקיבא, לאפשר ניהול של כל התשתית "בקליק אחד", ולספק נראות מלאה של הרשת. לשם כך הקימה ONE תשתית מחשוב חדישה ומתקדמת המבוססת על פתרון תשתית היפר-אחודה (HCI) של חברת Nutanix עם שרתי Lenovo ומתגים של HPE.

הפרויקט המורכב שבוצע בידי ONE Systems, חטיבת התשתיות והאינטגרציה של ONE, כלל הגירה של הסביבה הישנה לסביבה החדשה באמצעות כלי הגירה של Nutanix , והווירטואליזציה של הפתרון כולו מבוססת על Nutanix AHV Virtualization. במקביל לכך הוקם מערך נוסף לסביבת ה-DR של הלקוח (גיבוי והתאוששות מאסון) שהתבסס על Near-Synchronous DR, פתרון מובנה של Nutanix אשר פותח למטרה זו.

עוד כלל הפרויקט מערכת Prism של Nutanix המאפשרת ניהול של כל התשתיות ב-one click, ומערכת NAC מסוג ClearPass של Aruba אשר מספקת נראות מלאה לרשת העירייה. בהיבט האבטחה, הוטמעו שתי מערכות FireWall של Fortinet ומערכת גיבוי מתקדמת של Arcserve.

עדיאל ישראלי, גזבר עיריית אור עקיבא: "עיריית אור עקיבא נמצאת בתנופה ובצמיחה, והדבר מתבטא בין היתר בהקמת תשתית המחשוב החדישה שתאפשר לנו להעניק שירות טוב ויעיל יותר לתושבים. הודות לעבודה המסורה של חברת ONE ובסיומו של פרויקט מאתגר, אנו נמצאים כעת בנקודה שתאפשר לנו להמשיך ולהשתפר בעתיד כרשות מוניציפלית מובילה, הן בהיבט התפעולי והן בהיבט של שיפור השירותים לתושב. הבחירה     Nutanix  והשותפות עם ONE הייתה ללא ספק הבחירה הנכונה עבורנו ואנו צופים המשך שיתוף פעולה גם בעתיד".

שלום דיין, מנכ"ל ONE Systems, חטיבת התשתיות והאינטגרציה של ONE: "אנו שמחים שעיריית אור עקיבא נתנה בנו אמון ובחרה ב-ONE לביצוע פרויקט שהיה אסטרטגי עבורה. הביצוע המהיר והעלייה החלקה לאוויר הושגו בזכות עבודת צוות ותיאום מושלם בין גורמים מקצועיים ב-ONE למחלקת המחשוב של עיריית אור עקיבא, בראשות שאדי אבו איוב. הניסיון שלנו בפרויקטי תשתיות HCI של Nutanix  מאפשר לנו לספק לארגונים ערך רב תוך צמצום משך הפרויקט והקטנת רמת הסיכון לאפס, הודות למתודולוגיה סדורה לניהול פרויקטים שפיתחנו ב-ONE".  (קרדיט צילום: חזי רגב)

אודות ONE

ONE (וואן טכנולוגיות תוכנה בע"מ) היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסת תל אביב, ונמנית על חברות ה-IT המובילות בישראל בתחומי התוכנה ואינטגרציית המערכות. החברה מעסיקה כ-4,000 עובדים מקצועיים בארץ ובחו"ל ומספקת פתרונות מחשוב מקצה לקצה ושירותי מיקור חוץ ליותר מ- 2,000 לקוחות במגזרי התעשייה, היי-טק, בנקאות, פיננסים, ביטוח, קמעונאות, מסחר ועוד. מניית ONE נכללת במדדי ת"א 90 ות"א 125, והכנסותיה השנתיות הן כ-1.6 מיליארד שקל. מנכ"ל קבוצת ONE הוא עדי אייל.

חברת ONE מציעה שירותי תוכנה ואינטגרציה לארגונים. עם ניסיון עשיר והבנה עמוקה של הצרכים והאתגרים העסקיים בפתח, ONE מלווה את לקוחותיה בהטמעת השינוי ופיתוח המיומנויות הדרושות לעולם העסקי של מחר. ONE מתפתחת יחד עם לקוחותיה, והיא מעדכנת ומחדשת את שירותיה בהתאם לצורכי השוק.