תפריט נגישות

טרנספורמציה דיגיטלית בשדה תמה גרופ, יצרנית מוצרי אריזה והגנה לחקלאות, עלתה לאוויר עם פלטפורמה לפיתוח אפליקציות ארגוניות בענן אורקל

 

השימוש של תמה בשירות החדש הוא חלק ממגמה שתופסת תאוצה סביב פיתוח אפליקציות
ללא כתיבת קוד
(Low Code Development Platform)

 

חברת תמה גרופ עלתה לאוויר עם פלטפורמה לפיתוח אפליקציות Web ומובייל בענן אורקל (PaaS) בשם Oracle VBCS, Visual Builder Cloud Service. תמה, שמייצרת מוצרי אריזה והגנה לחקלאות, נעזרה בפלטפורמה כדי לפתח מספר אפליקציות עבור ניהול הייצור ועבור אנשי המכירות והסוכנים. השירות החדש מסייע לה לפשט את איסוף המידע מהשדה ולנתחו עבור אנשי מחקר פיתוח, וכן לאסוף מידע מעולם הייצור והתפעול של תמה למשתמשים בתוך הארגון. 

לצד פתרון זה, על מנת לספק לתמה פתרונות שלמים ואיכותיים, הוטמעו פתרונות ענן נוספים כגון פתרון אינטגרציה שאיפשר להחצין נתונים ממערכות ה-MES ו-ERP באופן מאובטח (Oracle Integration Cloud), פתרון לבנית אפליקציות מובייל עם חיבוריות למערכות הארגוניות (Oracle Mobile Hub) שאיפשר שימוש ביכולות mobile native כדוגמת סנכרון נתונים במצב offline ועוד, וכן פתרון הקוד הפתוח של אורקל לבניית ממשק משתמש (UI) מתקדם. 

תמה גרופ, אשר נמצאת בבעלות משותפת של הקיבוצים משמר העמק וגלעד, מתמחה בפיתוח וייצור מוצרי אריזה והגנה לחקלאות, ובראשם רשתות לעטיפת חבילות חציר ויריעות לעטיפת חבילות כותנה. בנוסף, תמה מייצרת רשתות משטחים, רשתות צל, חוטים וחבלים, ויש לה גם קו לייצור מוצרי פלסטיק (כלי בית ואביזרים טכניים) בכבישה ובהזרקה. תמה נחשבת למובילה עולמית בתחומה ומעסיקה למעלה מ-1,500  עובדים ברחבי העולם, כמחצית מהם בישראל.

צוות הדיגיטל של אגף הייעוץ באורקל (Oracle Consulting Digital Experience) הוביל תהליך חדשנות משותף עם צוות תמה על מנת לבנות יחד פתרונות שלמים ומאובטחים והמאפשרים דיוק בניתוח נתונים חקלאיים. הפרויקט נוהל בשיטת Agile מה שאפשר לתמה פיתוח מהיר ו-time to market גבוה.

השימוש של תמה בשירות החדש בענן אורקל הוא חלק מטרנד שתופס תאוצה סביב פיתוח אפליקציות ללא כתיבת קוד (Low Code Development Platform). כיום גם תעשיות, שאינן משתייכות לסקטור ההיי טק, מפתחות "בתוך הבית" אפליקציות המותאמות לצרכי הארגון, העובדים והלקוחות כחלק מטרנספורמציה דיגיטלית וייעול תהליכים. תמה מצטרפת ללקוחות נוספים אשר בונים פתרונות Web ומובייל באמצעות כלים חדשניים של אורקל.

חלק ניכר מהפרויקט כלל העברת שמונה יישומים קיימים לפלטפורמת חדשה מאוחדת בענן וזמינה כאפליקציה גם בטלפון הנייד של עובדי תמה. האפליקציות משמשות בעיקר לייצור, ומסייעות למנהלים על ידי חשיפת מידע תפעולי ותמונת הייצור ישירות למובייל שלהם כדי שיוכלו לראות בדיוק מה קורה ברצפת הייצור בזמן אמת. על ידי שימוש בפתרון ה-VBCS של אורקל, הצליחה תמה לייצר אפליקציות למגוון צרכים. 

שימוש נוסף בפלטפורמה עשתה תמה לבניית אפליקציה שתומכת במפיצים ובלקוחות הקצה על ידי שיפור מערך שרות הלקוחות. לפני כן, לקוחות העבירו משוב למוצרים באמצעות הטלפון או דוא"ל, בדרך כלל באמצעות חברה בת מקומית, תהליך ארוך שבו בקשות השירות לא היו שלמות, מה שהשפיע על יכולתה של תמה לספק שירות ללקוחותיה בעולם. הפתרון החדש שפותח בעזרת Oracle Mobile Hub  וטכנולוגיית  JET (JavaScript Extension Toolkit), ה-Open Source של חברת אורקל, מאפשר שיתוף המידע אודות קריאת השרות שנפתחה ע"י הלקוח מכל מקום בעולם, וכך הגורמים הרלוונטיים יכולים לסייע לו מידית. תמה יכולה כעת לאסוף מידע נוסף על בעיות נפוצות ולתחזק מסד נתונים של פניות, מה שמאיץ את זמן התגובה של החברה. כמו כן, בעזרת טכנולוגית JET יצרה תמה את אפליקציית המובייל Field Expert, עם יכולת לעבוד במצב לא מקוון ולאחסן דאטה בצורה מאובטחת, שאותה ניתן לעדכן בעת ??החיבור לאינטרנט. האפליקציה לוכדת נתונים מדויקים באמצעות סורק ברקוד לסמארטפון, תמונות GPS-. היא גם תומכת בעברית ואנגלית כאחד ומקלה על מחלקת המו"פ של תמה.

לדברי רון לילו מנמ"ר תמה גרופ, "כיצרנית של מוצרים חקלאיים, הנחת היסוד שלנו היא שאנחנו לא בקדמת הטכנולוגיה. עם זאת, אנחנו מבינים שכדי להביא ערך מוסף ללקוחות שלנו אנחנו צריכים תמיד לרוץ מהר יותר ויותר כדי להתחדש. אחת הסיבות שאנו עובדים עם אורקל ושירותי הייעוץ שלה (Oracle Consulting) היא המגוון הגדול של הפתרונות והשרותים שלה, המאפשרים לנו להשיג את מטרתנו העיקרית: להתייעל, לחסוך זמן ולהנגיש מידע על ניסויים בשטח".

לדברי מקס שור, מנהל מכירות באגף הפרויקטים (OCS), אורקל ישראל, "זמן היה מרכיב קריטי בתפיסת הפתרון. הצלחנו לשלב בין שלושת המרכיבים החיוניים בפרויקט מצליח – הרתמות מלאה של הלקוח, טכנולוגיה גמישה ורובאסטית וכן מקצועיות של צוות ההקמה של הפתרון. אנו שמחים לתרום מהניסיון והלהט שלנו לחדשנות כחלק מתהליכי טרנספורמציה דיגיטלית בתמה". שור הוסיף שעד סוף 2020 אורקל תשיק בישראל Region של הענן של אורקל (OCI), "הענן הוא הקטר של המהפכה הדיגיטלית ואנו גאים לתמוך בתמה ובשאר הלקוחות שלנו במהפכה הזו ומתרגשים להביא בקרוב את בשורת הענן לשאר השוק הישראלי". 

Oracle VBCS, Visual Builder Cloud Service הוא שירות מנוהל (PaaS) המספק כלים חדשניים לפיתוח אפליקציות והגדרתן בצורה גרפית וללא צורך בכתיבת קוד. בין יתרונותיו Time-to-market, הפיתוח מהיר הרבה יותר ואף נגיש למפתחים שאינם מתמחים בפיתוח אפליקציות web. גם התחזוקה וביצוע שינויים מבוצעים באופן פשוט וקל הרבה יותר. כל זאת תוך שימוש בטכנולוגיות העדכניות ביותר בשוק כמענה לצרכים העסקיים של הארגון.