תפריט נגישות

כיצד פותרים את הקונפליקט שבין הצורך בפיתוח מהיר לבין הקפדה על אבטחה?

תחום ה- DevOps  מתאפיין בפיתוח אג'ילי (Agile) על מנת לייצר זמן הגעה מהיר לשוק (Time to Market). מצד אחד צוותי ה-Devops רצים קדימה ומצד שני צוותי אבטחת המידע אשר אמונים על טיפול בפרצות בדרך, החל משלב הפיתוח דרך הבדיקות ובסוף בסביבת הייצור, מנסים לוודא כי כל התהליך מתבצע בצורה מאובטחת ככל האפשר. הדבר עלול לעכב את רצון אנשי הפיתוח לזמן הגעה מהיר לשוק וזאת על מנת לעמוד בדרישות הגורמים העסקיים לקידום הפעילות העסקית.

צוותי אבטחת מידע וגם המפתחים משרתים בסופו של דבר את אותה מטרה - קידום הפעילות העסקית ויצירת ערך תחרותי. צוותי ה-Devops ערים לחשיבות של אבטחת המידע, כאשר במקביל אנשי אבטחת מידע ממלאים את תפקידם נאמנה על מנת לאפשר למפתחים חופש פעולה ועצמאות. בשל כך, שני תחומים אלו יצרו יחד את מה שמכונה DevSecOps, במסגרתו מתבצעים תהליכים לאימוץ שיטות פיתוח ותפעול חדשניות מבלי להתפשר על אבטחה, תוך פעולות אבטוח מבלי להתפשר על אג'יליות וכלי פיתוח מודרניים. אלו הם בין הנושאים המטרידים ביותר כיום עבור כל ארגון שעובד בסביבות הענן ומשתמש בתהליכי אוטומציה ליצירת יתרון תחרותי.

בפעילות הקוד הפתוח של חטיבת מצרי התוכנה במטריקס, Matrix Open Source, זיהו צורך ממשי שעלה בקרב הלקוחות לבסס מדיניות אבטחת מידע לעולמות החדשים של ה-DevOps. לכן נוצר חיבור בין חברת הטכנולוגיה מטריקס לחברת Sonatype, המובילה בניהול אבטחה בקוד פתוח ובניהול תאימות (Compliance) של רישיונות. החברות יקיימו ב-1.6 וובינר מקצועי בו יינתן מענה לשאלת הסינרגיה שבין הפיתוח לבין אבטחת המידע. במהלך הוובינר גם יסופק מידע אודות פתרון האבטחה המתקדם מבית Nexus -Sonatype ועל יכולותיו להשתלב בעולמות האוטומציה (DevSecOps) והפיתוח. את הוובינר יעבירו מומחים מ-Matrix Open Source ו- Sonatype. ניתן להרשם לוובינר כאן.

לדברי שרון אקשטיין, מנהלת תחום DevOps Accelerators ב-Matrix Open Source: "חברת Sonatype הבינה שחייבים לפתור את הדילמה של ביטחון מול מהירות, על מנת לאפשר לארגונים להכנס בבטחה לפיתוח מבוסס  Micro Services. כיום שימוש בספריות קוד פתוח בשלב הפיתוח מהווה חלק אינהרנטי מחיי היום יום של צוותי ה-DevOps. יחד עם זאת, מחקרים מראים שכ-10% בממוצע מהקוד הפתוח שנמצא בשימוש על ידי ארגונים מכיל פגיעות, שבסופו של דבר עלולה לעכב את תהליך הפיתוח בשלבי ה-CI ואת ה-Delivery. החלפת ספריית קוד פתוח שנמצאה בה פגיעות תעכב עוד יותר את הפיתוח, כך שהקונפליקט בין אבטחת מידע לפיתוח הוא יותר שיתוף פעולה בין שני גופים החותרים לאותה מטרה".

אודות חטיבת מוצרי התוכנה של מטריקס
חטיבת מוצרי התוכנה של מטריקס מייצגת בישראל חברות תוכנה בינלאומיות מובילות מזה 20 שנה, כמו גם פתרונות ישראלים מבטיחים, ומספקת שירותי שיווק, ניהול מוצר, יישום ותמיכה מלאה לפתרונות אלו.
החטיבה מספקת פתרונות תוכנה בכל עולמות התוכן של עולם ה-
IT, ביניהם: Big Data , Data Platform AI/BI, CAD, AR, ITSM, ניטור חווית משתמש, ניהול מערכות, קוד פתוח, שליטה ובקרה, ניהול ידע, ניהול תוכן, אינטגרציה, אבטחת מידע, בדיקות ועוד. חטיבת מוצרי התוכנה פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם חטיבותיה השונות של מטריקס בתחומי ייעוץ, ביצוע פרוייקטים, הדרכה והטמעה. לחטיבה רשת שותפי יישום ואינטגרציה מתמחים המיישמים ומשלבים את מוצרי החטיבה בפרוייקטים מגוונים.
החטיבה הינה מרכז הידע הגדול ביותר בארץ לפתרונות בינ"ל בתחומי ה-
IT השונים ומביאה את הידע והניסיון ללקוחות בארץ בכל מגזרי השוק עם עשרות אנשי מקצוע ומומחים טכנולוגיים המספקים תמיכה, ייעוץ וליווי. לחטיבה מומחיות ייחודית בתחום ה-OEM עבור מגזר הייטק וה-ISV. החטיבה מפעילה מרכז שירות ותמיכה הפועל תחת תקן SO – 9000 הפועל 24/7 וכן שירותי תמיכה ולוקליזציה בבית הלקוח.