תפריט נגישות

יישום פתרון SAP Business One - מניסיונה של חברת 10Bis

גידול בנפח הפעילות של החברה חייב אותה לחפש מערכת מידע שתדע לתמוך בכמויות מאוד גדולות של מידע. לאחר השוואה בין הפתרונות המובילים בשוק, בחרה הנהלת 10Bis להטמיע SAP Business One.

במבט מהיר

פרטי החברה:

שם החברה: 10Bis

תעשייה: שירותים

מוצרים ושירותים: מרכז להזמנות אוכל און ליין ממגוון רחב של מסעדות.

אתר החברה: http://www.10bis.co.il

שותף עסקי : Menahel4You

צרכי החברה

 •   ניהול מידע פיננסי בהיקף גדול מאוד
 •   Billing – ניהול נושא חיוב והגבייה מהלקוחות בצורה מסודרת ואוטומטית לאור אלפי הטרנסאקציות המתבצעות ביום
 •   מערכת שתתמוך בצמיחה של החברה גם בעתיד
 •   מערכת גמישה בעלת התממשקות קלה עם מערכות פנימיות של החברה.

פתרון SAP

 • SAP Business One

פתרונות משלימים:

 • Billing One –המטפל בחיוב וגבייה אוטומטיים

 למה SAP

 • היכולת של SAP לספק פתרונות מעולים לצרכי החברה
 • ממשק משתמש נוח וקל לתפעול
 • עלות-תועלת גבוהה- ההצעה המשתלמת והטובה ביותר לטווח הרחוק
 • שירות יוצא דופן לטובה ומקצועי של השותף העסקי 

הצלחות עיקריות בהטמעה:

הטמעה מהירה וחלקה של המערכת שכללה פתרונות מותאמים אישית לצורכי החברה

 • מהפך בניהול הפיננסי שהביא לייעול של עשרות אחוזים במחלקת הכספים
 • שליטה מלאה במידע בזמן אמת
 • פינוי זמנם היקר של מנהלי החברה לטובת ניתוח הפעילות העסקית, תכנון ובקרה וקבלת החלטות אופרטיביות.
 • זמינות המידע מאפשרת שירות מהיר ואיכותי יותר ללקוחות ולספקים

 10Bis

חברת 10Bis, מפעילת אתר האינטרנט 10Bis.co.il, מייעלת את ניהול המידע העסקי באמצעות SAP Business One

כולנו מזמינים מדי פעם ארוחות Take-Away בטלפון ומכירים היטב את הסיפור- כמעט תמיד, בדרך לקבלת המשלוח, ניאלץ לבחור מסעדה ממדריך הטלפונים, להמתין כמה דקות על קו הטלפון ולקבל הסבר מזורז על התפריט, עד שבסופו של דבר נוכל רק לבצע את ההזמנה. אמנם בשנים האחרונות הולך ומתרחב השימוש באתרי אינטרנט של המסעדות להזמנת משלוחים, אבל באינטרנט כמו באינטרנט- מגוון המסעדות הוא עצום והקושי להתמקד הוא גדול ומכביד. חברת 10Bis פיתחה כבר בשנת 2000 אתר אינטרנט שנותן מענה נוח לבעיה הזו בדיוק.

האתר שהקימה החברה- 10Bis.co.il- מאפשר לגולשים בכל הארץ להזין בקצרה את מיקומם המדויק ואת העדפותיהם לגבי הארוחה ולקבל מייד תפריטי-משלוחים של כל המסעדות העונות להגדרות החיפוש שלהם, מתוך מגוון של כ-2,000 מסעדות ברחבי הארץ. ההזמנה מתבצעת דרך האתר בצורה מהירה, יעילה ובטוחה ושליח המסעדה מביא את המשלוח עד לדלת הלקוח, ללא תשלום נוסף.

מידי יום מספקת חברת 10Bis משלוחים לאלפי גולשים ממאות מסעדות וספקי מזון שונים. לשם כך נדרשת החברה לנהל טרנסאקציות כספיות רבות מידי יום, תוך שמירה על רמת שירות מקסימאלית כערך עליון.

לדברי עמית מרין, ה-CTO (סמנכ"ל מערכות מידע) של 10Bis: "לאחר כמה שנות פעילות החברה התבגרה והתפתחה. הזדקקנו למערכת שמסוגלת לתמוך בכמויות גדולות מאוד של מידע, שתהיה נוחה למשתמש וגמישה, בקיצור- מערכת ERP רצינית". לאחר השוואה בין הפתרונות המובילים בשוק, בחרה הנהלת 10Bis להטמיע SAP Business One, בהחלטה שמוסיפה להוכיח את עצמה עד היום. בשנים האחרונות החברה הצליחה להגדיל את מספר הלקוחות והספקים שלה בצורה משמעותית ופעילותה צמחה בשיעור של 30%-40%. 

שירות מדרגה ראשונה

תחום השירותים בו פועלת 10Bis הינו תחום מגוון בעולם העסקים. הוא מאגד בתוכו מספר עצום של חברות מסוגים וגדלים שונים בכל העולם- חברות מבוססות אינטרנט, טלפון, או תקשורת בין אישית, שמספקות שירותים שונים בכל תחומי החיים. יש רק דבר אחד המשותף לכל החברות האלה - אם הן לא ישכילו להעניק שרות מעולה ללקוחות, אין להן סיכוי להצליח. במקרה של 10Bis, שרות מעולה פירושו טיפול מהיר ויעיל בהזמנות של לקוחות וניהול מדויק של הגביה והתשלומים לספקים.

עמית מרין, CTO חברת 10Bis: "בתחילת דרכנו עבדנו עם פתרון מקומי שאמנם נתן מענה לצרכים שהיו לנו אז, אך היה נוקשה ומסורבל מבחינת ממשק המשתמש. הוא גם היה בלתי נגיש להתממשקות עם תוכנות חיצוניות ולא אפשר לנו לתפור מעל המערכת תהליכים מותאמים אישית שנזקקנו להם. במקביל לגידול בפעילותנו העסקית בשנים האחרונות, גם צרכי ניהול המידע הפיננסי שלנו הפכו למורכבים יותר. הבנו שאנו זקוקים למערכת חדשה. הציפיות העיקריות שלנו ממערכת ERP חדשה היו אוטומציה מלאה של הניהול הפיננסי בחברה, כולל תשלומים וגביה דרך מס"ב ובמקביל- שתהיה לנו אפשרות לקבל פתרונות מותאמים אישית לצרכים שלנו. למעשה חיפשנו מערכת שתהיה חזקה מאוד וגם גמישה בו-זמנית".

"יצאנו לבדוק אילו פתרונות השוק יכול להציע לנו. כשהגענו ל-Short List שכלל 3 פתרונות נוספים, ביקשנו לבחון את יחסי העלות-תועלת שביכולתם לספק לנו. לאחר ההשוואה נוכחנו כי ההצעה של SAP Business One מובילה בכל הפרמטרים- החל בהמלצות החמות שקיבלנו, דרך היכולת לספק פתרונות מעולים לצרכים שלנו וכלה בממשק הידידותי של המערכת. הבנו שמבחינת עלות-תועלת מדובר בהצעה המשתלמת והטובה ביותר לטווח הרחוק. גורם מכריע נוסף בבחירה שעשינו היה השירות יוצא הדופן לטובה שקיבלנו מחברת Menahel4You, שותפתה העסקית של SAP שניהלה את ההטמעה. 

"מעבר מחושך לאור"

"המעבר מהמערכת הישנה ל-SAP Business One היה חלק ומשביע רצון. Menahel4You שליוו אותנו בהטמעה סיפקו לנו שירות מסור ומקצועי, תוך גילויי אכפתיות אמיתית לכל הצרכים והבקשות שלנו. ההטמעה הייתה מאוד נעימה ומוצלחת, גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית".  

המערכת הוטמעה בשני שלבים וכללה בנוסף ל-SAP Business One גם הטמעת פתרונות המרחיבים את יכולות המערכת וביניהם Billing One – פתרון המטפל בחיוב וגבייה אוטומטיים. "זכינו לקבל מערכת שהותאמה לצרכים שלנו, כאשר על בסיס SAP Business One משתלבים אותם פתרונות ייחודיים שפותחו על ידי Menahel4You".

"לאחר השלב הראשון של ההטמעה הגענו למצב בו יכולנו לבצע על גבי ה-

SAP את כל הפעולות שביצענו בעבר. אז נכנסנו למעשה לשלב ה-Customized. זה היה מעבר מחושך לאור", אומר ה-CFO (סמנכ"ל כספים) של 10Bis, שי כרמל.

ניהול בראייה ארוכת טווח

כרמל מוסיף: "המערכת של SAP אפשרה לנו למכן פעולות שבעבר נאלצנו לבצע באופן ידני. מכיוון שיש אצלנו אלפי פעולות חיוב ותשלום מדי יום, נחסכו מאתנו שעות רבות של עבודה טכנית. אם בעבר, לדוגמה, שילמנו לספקים שלנו במאות המחאות, עליהן נאלצנו לפקח ידנית מדי יום, הרי שכעת התשלום מתבצע בלחיצת כפתור".

"יש להודות שכ-CFO בהתחלה חששתי מעט - לעבור ממצב בו אתה שולט על כל אגורה שיוצאת מהחברה, למציאות בה אתה סומך בעיניים עצומות על מערכת ממוחשבת. אבל מהר מאוד אתה מבין כי SAP Business One הרבה יותר מדויקת מהפיקוח הידני שלך. רק ברגע הזה, הרגע בו אתה נותן אמון מלא ועיוור במערכת, אתה מבין כמה זמן ומשאבים נהגת לבזבז על תהליכים ידניים וכיצד ראוי ונכון לנהל את מחלקת הכספים בחברה".

כיום זמנם היקר של המנהלים בחברה פנוי יותר מבעבר לטובת ניתוח הפעילות העסקית, קבלת החלטות אופרטיביות ותכנון אסטרטגי לטווח ארוך. לדברי כרמל: "עבור 10Bis מדובר במהפך אמיתי בניהול הפיננסי, שהביא לחסכון של ימי עבודה שלמים ולייעול של עשרות אחוזים במחלקת הכספים".

עמית מרין, CTO, מסכם: "SAP Business One מאפשרת למנהלי החברה לקבל שליטה מלאה בכל המידע העסקי בלחיצת כפתור ולמעשה משחררת אותם מתהליכי פיקוח ובקרה ידניים הגוזלים זמן רב ומשאבים. עקב כך החברה מנוהלת כיום בצורה יותר נכונה וגם מגיעה להישגים עסקיים יפים מאוד. אנו מאמינים שהחברה צפויה להוסיף ולצמוח גם בעתיד. בהתחשב בכך, טוב לדעת שיש לנו ביד פתרון מודולרי כמו SAP Business One, שאפשר לגדול אתו בעתיד במידת הצורך. הבחירה במערכת SAP Business One הייתה ללא ספק החלטה נבונה, שממשיכה להוכיח את עצמה עד היום, בכל יום".

ליצירת קשר: shira.alcalay@sap.com