תפריט נגישות

דבר המומחה: הרצל בן ציון, מנכ"ל משותף - פסגה תוכנה ותקשורת, ומומחה לניהול הייצור

הרצל בן ציון מתייחס לאתגרים העומדים בפני הארגונים הייצרניים, הדרך בה מתמודד הדרג התפעולי והניהולי עם אתגרים אלה, חלופות שונות לפתרון ועוד.

 

שמואל מרדלר: הרצל, מהם האתגרים העומדים בפני הארגונים היצרניים כיום ?

 

הרצל בן ציון – בתקופה האחרונה אנו עדים לדרישות הולכות וגוברות מצד המגזר היצרני להקטנת משך הזמן הנדרש להצגת מוצר חדש בשוק ((NPI. לחץ מתמיד לשיפור זמני האספקה. הורדת עלויות. יותר פעילות במסגרת של הזמנות מותאמות ללקוח, דורשת הערכות מתאימה המחיבת ביצוע ההתאמות גם בקוים של היצור הסטנדרטי והסדרתי כך למשל שדרישה זו לא תחייב הקמת מק"ט חדש (לדוגמא: שינוי אריזה, או במרכיב/תכונה אחרת של מוצר קיים).  

אלה הם האתגרים הגדולים ביותר הנמצאים בפני המגזר היצרני בארץ ובחו"ל. בנוסף אציין כי  ארגונים מבוזרים נדרשים לסנכרן ולתאם את פעילויות הייצור השונות על מנת להיות יותר יעילים, נושא האיכות מחייב בצוע פעילות עקיבות מלאה אחר מהלך תהליכי הייצור ומרכיביו.  

 

שמואל: כיצד מתמודד הדרג התפעולי ודרג הניהולי עם אתגרים אלו ?

 

הרצל: ההשפעות של הדרישות שציינתי לעיל מחייבות את היצרנים לשפר את היכולת לשלוט בנעשה ברצפת הייצור בכל רגע נתון. לקבוע כללים ונהלים ברורים המגדירים את התהליכים, חוקים ותגובה הנדרשת לאירועים השונים הצפויים וכדומה. לזהות בעיות  במרכזי העבודה השונים ולהציפן בזמן אמת (מגוון הבעיות הוא רחב והוא כולל נושאים כמו: ח"ג, איכות, תקלות מכונה, זמינות כ"א מתאימה, ייצור בתפוקה נמוכה, כ"א וכו').  

במצב הקיים בהעדר מידע מסונכרן וזמין, מתקיימים ישיבות ודיונים יומיים על מנת לבנות את תמונת המצב המלאה תוך איסוף כל חלקי המידע הנמצאים בדרך כלל במערכות שונות ואצל בעלי התפקידים השונים. 

 

שמואל: מהן הפתרונות השונים, בהתאם לניסיונך, המיושמים בתעשייה הישראלית?

 

הרצל: בעבר ניסו ארגונים יצרניים לתת מענים מקומיים לאתגרים אלו על ידי פיתוחים בעזרת כלי IT סטנדרטים הקיימים בארגון. לאורך הזמן התברר שעלות הכוללת של התאמות אלו היתה גבוהה מאד ולא נתנה את התועלת המצופה. כיום ניתן לציין כי קיימת מודעות והתעוררות לתחום מערכות ה- MES, הבנה שהדרך הטובה ביותר לתת מענה לאתגרים אלו הנה בעזרת כלים ייעודיים היודעים: למפות לנהל ולסנכרן את הפעילויות והאירועים בייצור ולחבר אותם לSUPPLY CHAIN- הארגוני. 

 

שמואל: האם תוכל לתת דוגמא לפתרון שכזה?

 

הרצל: במסגרת הפתרון הכולל של חברת סימנס שאנו נציגיה בישראל, מוצע לצרכן הישראלי פתרון כולל הבנוי מרכיבים ומודולים הנותנים מענה סטנדרטי ומלא לכלל הפעילויות בייצור.

בעזרת טכנולוגיות מתקדמות ניתן  לתאר ולהגדיר בצורה נוחה וגרפית את כל התהליכים והחוקים המוגדרים ברצפת הייצור של אותו ארגון, לנהל ולבקר שאכן היצור מתבצע בפועל על פי הכללים שהוגדרו, להציף ארועים חריגים, לסנכרן בין הפעילויות היצרניות השונות, ולספק לדרגים השונים את המידע הנדרש בזמן לצורך קבלת ההחלטות הנדרשות.

 

ליצירת קשר: hertzel@pisgasys.co.il

 

פרסום באתר