תפריט נגישות

אורח באתר - דב באסל, מנהל תחום איכות הסביבה בחברת אביב ניהול

דב באסל מתאר את נושאי הייעוץ הקשורים לתחום איכות הסביבה, המודעות ההולכת וגוברת לתחום זה, השפעותיו על שרשרת ההספקה ועוד.

דב באסל, מנהל תחום איכות הסביבה

אביב ניהול

שמואל מרדלר: תאר בבקשה את היבטי הייעוץ הקשורים לתחום איכות הסביבה

 דב באסל: ייעוץ במסגרת תחום איכות הסביבה, בחברת יעוץ גדולה כמו אביב, הוא למעשה צירוף של שני תחומים: מחד, יעוץ בנושאים הסביבתיים ללקוחות במגזר הציבורי –תסקירי השפעה על הסביבה, ליווי סביבתי של הליכי תכנון שונים ותכניות סטאטוטוריות, חוות-דעת בנושאי מיקרן-אקלים וכדו';  ומאידך, יעוץ בנושאים הסביבתיים לתעשייה והמגזר העסקי – התמודדות עם רגולציה סביבתית ישראלית ובינלאומית, חוות-דעת סביבתיות, סקרים סביבתיים (שפכים, חומרים מסוכנים, פסולות, זיהום קרקע, פליטות לאוויר...), סיוע לחברות בגיבוש אסטרטגיה סביבתית ועוד. 

 שמואל: דומה שבשנתיים האחרונות המודעות לתחום זה נמצאת בעליה מתמדת

 דב: אין ספק כי התחום נמצא בתאוצה תקשורתית חזקה ובעליה מתמדת מבחינת רמת המודעות הציבורית. אירועים כגון זכייתו של אל גור בפרס נובל לשלום מספקים הד משמעותי נוסף בתחום המודעות. ישנו "גל ירוק" כרגע, ואנו כחברת יעוץ בהחלט משתלבים בו.  

 שמואל: מהי המודעות הקיימת היום בארגונים לנושא זה

דב: יותר ויותר חברות פונות אלינו ומבקשות שנהפוך אותן ל"ירוקות יותר". ככלל, מבחינת טיפול הממשלה והרגולציה, ישראל נמצאת בפיגור משמעותי אחר מדינות המערב. אולם ישנם נושאים סביבתיים ספציפיים שטופלו בצורה טובה, בהקשר זה אנו יכולים לשמש "כאור לגויים".   

 שמואל: כיצד קשור התחום לנושא שרשרת האספקה?

 דב: הרגולציה האירופאית המהפכנית - REACH - תשפיע על השווקים הגלובליים. לרגולציה זו קשר ישיר לנושא שרשרת ההספקה: על היצואן הישראלי להיערך באופן שונה לשם עמידה ברגולציה הן בקשריו עם ספקי חומרי הגלם והן עם הלקוחות האירופיים. נדרש גם מענה לדילמה: האם להשאיר את פעולת רישום הכימיקלים שבמוצר בידי הלקוח/היבואן האירופאי, או למנות "נציג בלעדי" ולרשום את החומרים באופן עצמאי.  

שמואל: כיצד ניתן להסתייע בשירותים מקצועיים בתחום זה?

 דב: חטיבת תכנון וסביבה באביב מספקת חבילת שירות מגוונת בתחום איכות הסביבה הן למגזר הציבורי (ועדות תכנון, משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, יזמים, משרדי תכנון) והן למגזר הפרטי (מפעלי תעשייה, חברות עסקיות וארגונים). בחטיבה, אנשי מקצוע מנוסים ממקצועות שונים: הנדסה, כימיה, מדעי הסביבה, גיאוגרפיה, תכנון ערים ועוד. בנושא REACH ורגולציה של כימיקלים אביב מספקת ללקוח חבילת שירות מלאה: החל משלב האבחון המוקדם, דרך גיבוש אסטרטגיית רישום החומרים, וכלה ברישום בפועל (באמצעות השותף האירופי של אביב).

ליצירת קשר: dovb@avivil.com

 

פרסום באתר