תפריט נגישות

אורח באתר - Hans Jansen, המנהל הטכנולוגי של חברת QAD

Hans Jansen מציג את האתגרים בפיתוח מערכת ERP רחבה כמערכת QAD, עקרונות היסוד בפיתוח מערכת המסייעת לארגונים בהשגת מטרותיהם העסקיות וההתמקדות בפלחי השוק הוורטיקלים.

 

 Hans Jansen

Chief Technologist

QAD

 שמואל מרדלר: הנס, ברוך בואך לישראל, האם תוכל לתאר בפנינו את הרקע המקצועי שלך ותפקידך הנוכחי.

 

Hans Jansen: שלום רב, אני שמח להיות כאן בפעם הראשונה ואקווה לחזור ולבקר בהקדם. הרקע האקדמי שלי משלב לימודים בתחום מדעי המחשב ומנהל עסקים ואני עוסק כשלושים שנה בתחום זה בהיבטי פיתוח, ניהול פרויקטים וניהול IT. ב-QAD הנני משמש כמנהל טכנולוגיות ראשי – CTO.

  

שמואל: כיצד מתפתחת מערכת ERP רחבה כמערכת QAD?

 

Hans: בתשובתי אחלק את הטיפול במערכת לשני רבדים. הרובד האפליקטיבי/יישומי והרובד הטכנולוגי – Infustructure.

בהיבט היישומי יש לציין כי אנו קשובים מאד ללקוחות שלנו. QAD מפתחת את הפתרון שלה לשוק התעשייתי והעסקי בלבד ואנו מתמקדים במספר תעשיות. בכדי להבין את צרכי השוק אותו אנו משרתים, אנו מקיימים מפגשים של קבוצות תעשייה – המשלבים לקוחות מובילים בכל שוק ושוק כאשר ניתן לציין כי אנו לומדים הרבה מלקוחותינו. מתבצעים גם מפגשים ודיונים עם אנליסטים הבוחנים את השווקים ועם גורמים מובילים העוסקים בתקינה והסמכות בשווקים אלו. בנוסף יש לנו מומחים מטעמנו בכל קבוצת פיתוח, הממוקדת בתחום יישומי של המערכת, כגון: כספים. במקביל, משולבים גורמים מקצועיים נוספים הבוחנים את הפיתוח מבחינת המשתמש: האם קל להבין את היישום, האם נוח להשתמש בו ועוד.

ברובד הטכנולוגי אציין כי הקו המנחה הנו: שמירה על פשטות בארכיטקטורה של הפתרון ומתן אפשרויות בחירה ללקוחותינו. בהיבט הפשטות – אנו משתדלים למעט במרכיבים הטכנולוגיים הנדרשים למימוש וזאת בכדי להקל על עלות הבעלות של המערכת – TCO. ידוע, לפי מחקרים אובייקטיביים שנעשו שהפתרון שלנו זול משמעותית, יחסית לפתרונות אחרים, בעלותו לאורך זמן לארגון. מאידך, אין אנו מתחרים על כיוון טכנולוגי כזה או אחר, כדוגמת בסיסי נתונים, ממשק משתמש ועוד אלא מעמידים מספר אפשרויות ללקוחותינו שיממשו את הנושא בהתאם לתפיסת המחשוב הרצויה על ידם.

שמואל: מהו ה-VISION שלכם המכוון את התפתחות המערכת ?

Hans: המטרה שלנו לספק מערכת מחשוב ארגונית – ERP אשר מביאה לכך שהארגון יהיה יעיל ככל האפשר. אנו מטמיעים מנגנונים ומתודולוגיות שיסייעו לארגון להיות ארגון "רזה" דהיינו ארגון המצמצם למינימום האפשרי את הפחתים וחוסר היעילות שלו. ארגון שתהליכי העבודה שלו יעילים, שהסיר את ה"חומות" המונעות שקיפות במערכות האספקה אותן הוא מנהל ומשרת ושהמידע שבו נע במהירות ובחופשיות ומאפשר קבלת החלטות נכונות בזמן אמת.

מימוש החזון מתבצע במספר רבדים:

א. אוטומציה של התהליכים

ב. קישוריות

ג. שתופיות מידע בין מערכות

ד. מימוש סטנדרטים – דיבור באותה שפה.

לדוגמא: נושא בו אנו משקיעים רבות, שנגזר מהרבדים השונים, הוא נושא ניהול התהליך העסקי באמצעות טריגרים המופעלים כאשר קורה אירוע – EVENT. אנו מפתחים מערך חוקים שיהיה ניתן להתאמה על ידי לקוחותינו ואשר יגרום לתהליכים לנוע קדימה ויסייע בפתיחת צווארי בקבוק כאשר הם נוצרים במהלך התהליך העסקי.

שמואל:  על בסיס הידע והניסיון שצברת בשוק זה, מהן היתרונות הגלומים בפתרון של QAD?

Hans: יש לזכור כי חברת QAD היא חברה גלובאלית המחזיקה ב-37 משרדים ברחבי העולם ומוכרת בכ260 מליון דולר בשנה. אין אנו מתיימרים לתת פתרון לכלל התחומים כגון: בנקאות, בטוח, צבא ובטחון ומתמקדים כאמור בתעשייה ומסחר ובמסגרתם בששה וורטיקלים:

Automotive

Consumer products

Electronics

Food&Beverage

Industrial Products

Life Sciences

 מבחינה זו אנו משקיעים מאמצים ניכרים  יותר ממתחרינו הגדולים המפזרים את השקעותיהם על פני מגזרים רבים. היתרונות שלנו נובעים מהדגשים הבאים:

 Power of Simplicity – היכולת שלנו לתת מענים רחבים ללקוחותינו ועדין לשמור על מערכת תוכנה פשוטה להפעלה ולתחזוקה.

Clear vision of the Industry – אנחנו מכירים את השוק אותו או משרתים. כפי שגם ציינתי בראשית הראיון.

 Functional Roadmap – איננו עוסקים בתחרות טכנולוגית. אנו עוסקים במימושים פונקציונאליים ללקוחות. במסגרת זו אציין כי נרחיב את המערכת לנושאים נוספים כגון PLM בו נעסוק בשנה הבאה.

Continuous Customer Engagement – הקשר ההדוק שלנו עם הלקוחות, חלקם אנו משרתים למעלה מ-20 שנה והאינטימיות שבקשר זה שמפרה את שני הצדדים.

ליצירת קשר: info@sitqad.co.il

 

פרסום באתר