תפריט נגישות

אורח באתר - אסף רונן, מנכ"ל קלריזן ישראל

אסף רונן מציג את ההתפתחות המדהימה של חברת קלריזן המפתחת פתרון לניהול פרויקטים בשיטת ה-SAAS (תוכנה כשרות). חברה שהוקמה לפני כשנתיים ומשרתת כיום 2,500 ארגונים כאשר קצב ההצטרפות הולך וגובר.

  אסף רונן,

מנכ"ל קלריזן ישראל

 

 

שמואל מרדלר: אסף, מהי קלריזן?

 אסף רונן: קלריזן הוא פתרון שיבצע מהפיכה בעולם ניהול הפרויקטים. מנהלי הפרויקטים והעובדים יפסיקו לחוש שהנם משרתים את מערכות ניהול הפרויקטים ההיסטוריות ויחושו, בפעם הראשונה, שמערכת ניהול הפרויקטים אכן משרתת אותם ומסייעת להם בביצוע תפקידם.

 שמואל: מהי היסטוריית ההתפתחות של הפתרון והחברה?

 אסף: קלריזן הוקמה לפני קצת פחות משנתיים על ידי שני יזמים: אבינועם נובוגרוצקי וטניה אפשטיין, שניהם באו מחברת SMART TEAM והתחילו לפתח פתרון ניהול פרויקטים במודל ON DEMAND או בשמו הנוכחי - SAAS. העיקרון שהנחה את הפיתוח אומר:   Project Success = Team Adoption  .

הפתרון  פותח ביחד עם קבוצה של 100 חברות שנקראו Design Partners בניהן צוותי פתוח ב-GOOGLE  , נאסא ופורד. המערכת בגרסת האלפא שלה הושקה בתחילת 2007. בקיץ האחרון השקנו את המערכת בתערוכה מובילה שהתקיימה בבוסטון ארה"ב, שם גם נבחרנו לאחד מארבעת הפתרונות הטובים ביותר בתערוכה, ונכנסנו לתקופת הביטא שהשסתיימה ב 15.10.07. מתחילת הביטא ועד היום הצטרפו למערכת ועובדים בה כ-2,500 ארגונים עם עשרות אלפי פרויקטים.  

שמואל: כיצד הגעתם לסדר גודל מרשים מאד של לקוחות שעובדים העם המערכת בפרק זמן קצר?

 אסף: ישנם שני מפתחות להצלחה:

 הראשון, מונע על ידי הצורך – יש צורך אדיר בשוק למערכת ניהול הפרויקטים שפותחה על ידנו: השני, הוא האינטרנט. בתעשייה של היום האינטרנט הוא פלטפורמה שיווקית ובמקרה שלנו גם פלטפורמת המוצר. חברות רבות מגיעות לאתר, נרשמות ומקבלות 30 ימי התנסות חינם ולמעשה יכולות להתחיל בפעילות ניהול הפרויקט כ-5 דקות לאחר ההרשמה.

שיטת התשלום הנהוגה על ידנו הנה מסוג: PAY AS YOU GO, PAY AS You GROW  דהיינו התשלום משתנה לפי מספר האנשים שעובדים עם המערכת.  המחיר הבסיסי הוא 50 דולאר לאדם לחודש, ללא הגבלה על מספר הפרויקטים, ולכן אין חסם כניסה לתחילת השימוש במערכת.

שמואל: במה הפתרון שלכם שונה מפתרונות אחרים בתחום?

 אסף: המכשילה הגדולה של מערכות ניהול הפרויקטים היא ה-ADOPTION. המערכות ברובן אינן ידידותיות ולא מאפשרות למנהלים זוטרים ועובדים מן השורה לעבוד במערכת ולכן הפרויקט נשאר באחריותו של מנהל הפרויקט. מעבר לכך רוב המערכות מתרכזות בשלב התכנון – PLANNING כאשר ידוע שהמפתח להצלחת הפרויקט נמצא בנוסף גם בבצוע – EXECUTION. המערכת שלנו מאפשרת הטמעה מיידית, שימוש קל ונגישות מיידית מכל מקום.

משתמשים מרוחקים -  LIGHT USERS לא צריכים להשתמש במסכי המערכת. הם משתמשים בפונקציונאליות בשם PROJECT MAIL . המערכת שולחת להם מייל, באינטרוול קבוע מראש על ידי המנהל, אשר מציג להם את ההתקדמות המצופה וכל מה שעליהם לעשות זה לעדכן את הערכים למייל אשר מעדכן אוטומטית את המערכת. באופן דומה יכולה להתבצע פעילות המשלבת גופים חיצוניים מבוזרים וקבלני משנה.

 שמואל: לסיכום, מה ה-VISION שלכם לשנת  2008 בארץ ובעולם?

 אסף:   תוכניות Clarizen ב-2008 מורכבות מהמשך החדירה האגרסיווית לשווקים הבינלאומיים ובחזית המוצר המשך התקדמות בארבעה ערוצים :

·        הוספת אינטגרציה למערכות אירגוניות כגון: CRM  , Outlook ועוד

·        העמקת יכולות ניהול פרוייקטים בעיקר בעזרת מערכות תומכות החלטה

·        העשרת יכולות הקולבורציה במערכת

·        העשרת מגוון הפתרונות הוורטיקליים המוצעים עם המערכת

·        המשך השקעה בוויזואליזציה שתאפשר הבנת מצב הפרוייקט במבט אחד

ליצירת קשר: assaf.ronen@clarizen.com

 

 

פרסום באתר