תפריט נגישות

Microsoft Dynamics AX כבר כאן – רשמים מכנס שותפים עסקיים, קופנהגן

חבילת התוכנה המיועדת לשוק הישראלי הנה חבילת התוכנה:Microsoft Dynamics AX. ראינו חבילת תכנה יפה עם יכולות רבות מתאימה לשוק הבינוני בישראל. החבילה כוללת את רשימת הפונקציות הנדרשות מ-ERP

 

 

מיקרוסופט – שחקן מהותי בשוק המחשוב הארגוני...

 מיקרוסופט, ממשיכה את התנועה שלה כלפי מעלה מספקית מובילה של מערכות הפעלה ובסיסי נתונים, ליישומי משרד ממוחשב וכיום ליישומיים ארגוניים – BI, CRM וכן גם ERP.

כניסתה של מיקרוסופט לשוק זה בוצעה על ידי רכישות מסיביות של מוצרי ERP במהלך שבע השנים האחרונות ויצירת פרוטפוליו של מוצרים המתאים למגזרי שוק שונים: פתרון מחשובי ארגוני למשתמשים בודדים, עשרות משתמשים ועד לאלף משתמשים.

הכנס התחלק לקבוצות שונות של מפגשים. חלק מן המפגשים עסקו במוצרים עצמם וביכולותיהם וחלק מן המפגשים עסקו בפיתוחים העתידיים של מוצרים אלו.

מה מיקרוסופט חושבת בנושא ה-ERP ?

 מערכת ERP הנה המערכת המסייעת למנכל הארגון לנהל את ארגונו וצריכה לתת מענה לשני אתגרים עיקריים:

 גלובליזציה (=פעילות בינלאומית) – מערכת המותאמת לעבודה במדינות שונות תוך התאמה לחוקי המס והנוהגים העסקיים בכל מדינה וכן טיפול מתאים בניהול קונצרני בין לאומי המאפשר פעילות בין חברתית ואכיפת מדיניות הקונצרן על החברות השונות כגון: קטלוג אחיד, ניהול אובליגו משותף, הסכמי סחר ועוד.

מורכבות הניהול -  מערכת ה-ERP צריכה ל"עטוף" יפה את התהליכים העסקיים ולאכוף אותם. המערכת צריכה להשתלב בנקודות החלטה השונות ולמנוע החלטות שגויות. לכן יש צורך במתן מענים מותאמים לסביבת הארגון כך שמדיניות המנכ"ל תוכל להיטמע ולהבחן יום יום במהלך בצוע הפעילות הארגונית השוטפת.

 מה ראינו ?

חבילת התוכנה המיועדת לשוק הישראלי הנה חבילת התוכנה:Microsoft Dynamics AX. ראינו חבילת תכנה יפה עם יכולות רבות מתאימה לשוק הבינוני בישראל. החבילה כוללת את רשימת הפונקציות הנדרשות מ-ERP - (פיננסי, לוגיסטי, יצור, שירות ועוד.) היה מעניין לראות שמיקרוסופט ממשיכה להשקיע בטכנולוגיות חדשות, אבל ההשקעה היא אחת לכל רשימת המוצרים שנמצאים בחבילת ה-Dynamics.

הטכנולוגיות החדשות כוללות:

Work flow -                            ניהול תהליכים

Report generators -             מחוללי דוחות גם למשתמש הפשוט ביותר

Olap cubes –                        קוביות

Role center – דף אינטרנט לכל עובד עם משימותיו כולל מחוונים לבעיות.

כל הטכנולוגיות הללו מביאות את המידע למשתמש בצורה פשוטה למדי.

הבעיה במערכות ERP (אנחנו מכירים זאת מהמערכות הישראליות) זה דריכת הפרמטרים לכל תהליך ולעיתים לכל משתמש, לאחר מכן יש לשלב את נושא הצגת הנתונים על בסיס המערכת הדרוכה. במיקרוסופט חשבו על בעיה זו, לכן הם עורכים מחקרים ומכינים מראש "מאגר" של דוחות, קוביות ותהליכים (בגרסאות הבאות יהיו גם אשפים -  WIZARDS). כל זה בכדי להקל על תהליך היישום הראשוני ולהפחית את העלות ללקוח.

באחת ההרצאות המרצה הדגיש שזה שיש הרבה פונקציות ב-AX זה לא אומר שצריך להשתמש בכולן. אם למשל: AX יודעת לתכנן אחסנה של מוצרים לפי הגובה שלהם, מצד אחד, ולפי גובה המדפים, מצד שני, אבל הארגון לא צריך את זה אז חבל לתחזק את תכונת הגובה בפריט. כלומר, לעשות רק מה שצריך.

כדי לסייע בתהליך היישום של המערכות, מיקרוסופט מחזיקה מאגרי מידע ענקיים כ-10,000 מאמרים בנושאים שונים, הקשורים ליישום מערכות ה-ERP. מידע זה נקרא:customer-source  או partner-source. במסגרת זו יש גם מערכות אוטומטיות ללימוד AX ע"י קורסים שונים באמצעות האינטרנט.

למערכת ה-AX יש:

·         מעל 2000 שותפים מיישמים בעולם.

·         8700 התקנות ברחבי העולם.

·         300,000 משתמשים.

·         היקף שימוש פר התקנה מ-30 משתמשים עד 2000 ויותר.

מהו לוח הזמנים המתוכנן וכיצד תיערך מיקרוסופט לשיווק המוצר בישראל

השקת המערכת בשוק הישראלי מתוכננת למחצית השנייה של 2008- כך הודיע דני ימין מנכ"ל מיקרוסופט בטקס החתימה על חוזה ההפצה עם חברת מטריקס. חברת מטריקס תפיץ את המערכת, תגייר אותה (כולל אישור רשויות המס על המודולים הפיננסיים), ובנוסף תהווה מרכז תמיכה והדרכה למוצר.

מיקרוסופט תכוון את הפתרון מבחינת שווקי יעד/וורטיקלים – בדומה לפתרונות ERP  גלובליים אחרים, Dynamics AX מציעה מגוון רחב של פתרונות ורטיקליים, מבדיקות שונות שערכנו למול שותפים מיישמים ברחבי העולם ומאמרים שונים שמתפרסמים בנושא נראה ש Dynamics AX מצטיינת במגוון רב של ורטיקלים ובהם: תעשיות תהליכיות כגון : food and beverage, life science, pharmaceuticals, paper,  high tech,  electronics,  printing and packagin , Discrete & General Manufacturing 

בהיבטי תמיכה יוצעו על ידי מיקרוסופט, בין השאר, השירותים הבאים:

א. מרכז תמיכה מקומי ללקוחות ולשותפים שיתועל על ידי מפיצת המערכת בישראל – מטריקס.

ב. אפשרות לביצוע אסקלציות בבעיות מורכבות למרכזי תמיכה בחול.

ג. שורה של תוכניות תמיכה (Service Plans) ללקוחות ולשותפים.

* * * * *

 

עופר עסיס – הינו שותף מנהל בחברת הייעוץ וניהול פרויקטים – Widelink. עופר מומחה למערכות ERP עם התמחות מיוחדת במערכות פיננסיות. ביקר בכנס מיקרוסופט שנערך לאחרונה בקופנהגן, דנמרק.

ליצירת קשר: ofer@widelink.co.il

 

 

פרסום באתר