תפריט נגישות

יישומי ארגונומיה בחברת טבע

יחידת הבטיחות ואיכות הסביבה טבע גלובלי החלה בהטמעת הארגונומיה כחלק בלתי נפרד מתהליך תכנון המכונות, קווי הייצור, ההדרכות לניטול (הרמה) ידני ולעבודה נכונה בביצוע פעילויות ומטלות הנדרשות מהתפקיד.

מפעל ירושלים  

 פרויקט הארגונומיה בתכנון מפעל ירושלים, בוצע במטרה ליישם תכנון פונקציונאלי-ארגונומי של עמדות העבודה במערך הייצור, להשגת יעילות מירבית בסביבות העבודה השונות, תוך הקפדה על בריאות ונוחות המשתמשים. מטרת התכנון הייתה להגדיר פתרון במסגרת אילוצי התכנון. כמו כן נלקחו בחשבון נושאי תחזוקה ונגישות.

 לביצוע הפרויקט יצאנו במספר שלבים, שהיוו אבני דרך לתכנון ארגונומי-פונקציונאלי.

 בתחילת התהליך ביצענו איסוף נתונים, אשר כלל: ניתוח צרכים, הגדרת המטלות, שכיחות ודחיפות, תהליכי העבודה, אינטראקציה עם בעלי תפקידים אחרים, קשרי הגומלין, נתונים טכניים כולל ציוד ואביזרים בשימוש, תנוחות העבודה, טווחי הגעה, תנאי הסביבה ומגבלות בתכנון ובשטח. דגש רב ניתן בשלב זה לאיתור הבעיות הפונקציונאליות הקיימות ברמת העובד, עמדת העבודה, התפקיד וסביבת העבודה .

 איסוף הנתונים והצפת הבעיות בעמדות עבודה דומות היווה בסיס לשימוש בכלים ותקנים ארגונומיים לאבן הדרך השנייה. שלב זה  כלל את תכנון המבנה הפונקציונאלי ברמת המאקרו של מרחב העבודה, מרכיבי עמדת העבודה והמבנה שלה.

 לאחר תכנון המערך הפונקציונלי של האזור, ועל סמך ממצאי איסוף הנתונים, תוכננו עמדות העבודה  ע"פ עקרונות פונקציונאליים-ארגונומיים, תוך המלצות לשינויים בתהליכים, אביזרים וצרכים עתידיים.         

מפעל טבע-טק

מפעל טבע-טק הינו מודל למפעל בו הוטמעה תכנית ארגונומית כהלכה. במפעל נוצרה מחויבות של ההנהלה וצוות המנהלים לאבני הדרך של תכנית הארגונומיה. הוקמו צוות היגוי וצוותי שיפור, ופותחה תכנית ארגונומית לניהול הסיכונים בעמדות העבודה.

צוותי השיפור עברו הדרכה בארגונומיה ובניטול ידני (Manual Handling), וכן הודרכו בביצוע

מיפוי ארגונומי בעמדות העבודה, הכולל זיהוי סיכונים, הערכתם, ופיתוח תכנית עבודה להגדרת פתרונות ארגונומיים ויישומם.

לתכנית הארגונומיה בטבע-טק היו הישגים משמעותיים, הן בהיבט הכלכלי (עלות/תועלת – ROI - Return on Investment) והן בהיבט הארגונומי כולל הפחתת רמת הסיכון לפגיעה בעובד, הפחתת רמת העומס, ובמקביל - העלאת שביעות רצון העובדים ויכולתם לעבוד על פי עקרונות עבודה נכונה.

 מהי ארגונומיה?

ארגונומיה (הנדסת גורמי אנוש) היא תחום מדעי העוסק בחקירה, תכנון ויישום של ממשק אופטימאלי בין העובד לבין המערכת ההנדסית (המכונה) אותה הוא מפעיל, והסביבה בה הוא פועל. האדם הוא יצור מורכב, ולכן לצרכי התכנון הארגונומי יש להתחשב ביכולותיו ומגבלותיו של האדם בהיבטים שונים. לפיכך מיישם המומחה לארגונומיה בעבודתו ידע גם מתחומים מדעיים אחרים, הרלוונטיים לתפקוד האנושי.

לארגונומיה יש שימוש רחב בחיי היום-יום, בעיצוב המטבח, בבחירת כיסאות פינת האוכל, בבחירת הרכב המתאים וברכישת מכשיר הווידיאו. אך התועלות העיקריות של הארגונומיה מתבטאות בתעשייה, ביעילות ובתפוקת העבודה, באיכות המוצר ובבריאות העובד. בין שאר תוצרי הארגונומיה בתעשייה ניתן לציין תכנון ארגונומי של ציוד ואביזרי עבודה ידניים, מכונות, קווי יצור, חדרי בקרה ועמדות עבודה. מטרת התכנון הארגונומי לשפר תנוחות עבודה, להקטין את הלחץ המצטבר על גוף העובד, להקטין פעולות חוזרניות ((Repetitive, להקטין לחץ מכני, תנוחות עבודה לקויות העלולות לגרום בהמשך לפגיעות ומחלות תעסוקתיות.

יחידת הבטיחות ואיכות הסביבה טבע גלובלי החלה בהטמעת הארגונומיה כחלק בלתי נפרד מתהליך תכנון המכונות, קווי הייצור, ההדרכות לניטול (הרמה) ידני ולעבודה נכונה בביצוע פעילויות ומטלות הנדרשות מהתפקיד. כמו כן הוגדר הצורך בפיתוח סטנדרטים ארגונומיים המותאמים לתקנים הבינלאומיים, וזאת כחלק בלתי נפרד ממדיניות החברה ומחויבותה ליעילות, אפקטיביות, בריאות ונוחות העובד.

ממשק אופטימאלי הוא תוצאה של תכנון סביבת העבודה, בה העובד נמצא במרכז מבחינת הצרכים וההתאמה הספציפית לדרישות התפקיד, הרגליו ומימדי גופו. בתנאים כאלה יש חשיבות רבה מאד לאיכות הארגונומית של עמדות העבודה, המתבטאת בתנוחות העבודה, מעטפות התנועה, עומסים על השלד והשרירים, זויות הראיה לתצוגת המחשב ואיכותה, התאורה הסביבתית והמקומית.

גישות מתקדמות בארגונומיה משלבות היבטים של הנדסת תעשיה וניהול (ארגון ושיטות), מתוך הכרה בקשר ההדוק הקיים בין תחומים אלה. כתוצאה מכך ממליצים  מומחי הארגונומיה לשלב בפרויקטים, כאשר ניתן, התייחסות למדדי ביצוע, זמני תהליך, מדדי איכות, מספר פגיעות, מספר תאונות, שיעור תלונות על מיחושים במערכת שריר שלד, ימי היעדרות ושביעות רצון עובדים. הפרקטיקה המקצועית הארגונומית מלמדת על האפשרות להגיע לעליה בתפוקה, עליה באיכות המוצר וירידה בימי ההיעדרות.

בתנאים של חשיפה ממושכת ומאומצת, מתעצמת מאד ההשפעה של כל אחד מהפרמטרים הנ"ל, ויש לכך השפעה מצטברת ישירה ועקיפה על שביעות רצון העובדים, התפוקה, וההסתברות להתפתחות "מחלות מקצועיות" בקרב העובדים.

כותבת המאמר: אוה הנימן, מנהלת תחום ארגונומיה בחברת ארגו  

ליצירת קשר: Eva.h@ergo.co.il

לאתר ארגו: http://ergo.co.il

 

  

  

 

 

 

פרסום באתר