תפריט נגישות

הטמעת מערכת ERP בינלאומית בחברתUP START– מניסיונה של חברת PETNOVATIONS

מציין יורם שדה, סמנכ"ל התפעול בחברה: "בסוף 2005 כשעדין לא היו מכירות בחברה קבלתי גיבוי להטמעת מערכת ה-ERP. המשקיעים הבינו כי אחת הבעיות של חברת START UP הנה עמידה ביעדי התפעול – Execution.

 

 

יורם שדה,

סמנכ"ל תפעול

PETNOVATIONS

 שוק המטרה של חברת PETNOVATIONS

מטרת חברת PETNOVAITONS לבסס פעילות מכירות בשוק ה-PETS (חיות מחמד) שהוא שוק חסר מוצרים טכנולוגיים כמעט לחלוטין.  לפי מחקר שבצעה החברה ישנה עדיפות לאחזקת חתול בבית על פני כלב, כאשר בעלי החתולים נדרשים כיום לרכוש ולתחזק  ארגז חול בו עושה החתול את צרכיו. שוק חול החתולים העולמי נאמד בהיקף של 2-3 מיליארד דולר. בית ממוצע עם שני חתולים, צורך בשנה חול בהיקף של כ-$200. החברה פתחה מוצר שמחליף את ארגז החול של החתולים הביתיים במוצר אלקטרוני מתקדם. המודל העסקי של החברה מתבסס על הסבת הסכום המושקע ברכישת חול לרכישת המוצרים המתכלים שלה בסכום ממוצע של 250 $ לבית לשנה.

 

 

 

המוצר, מדמה את ארגז החול מבחינת המצע, ברגע שהחתול עושה את צרכיו מופעלת מערכת סטריליזציה על ידי חיישן. המערכת מעבירה את הפסולת לביוב, החול עובר הפרדה, שטיפה, חיטוי – מניעת בקטריות, בישום וייבוש. באופן זה מקבל החתול מצע יבש ונקי, וכן נמנעים הריחות והצורך בטיפול בארגז החול.

אומר יורם שדה, סמנכ"ל התפעול של החברה: " המודל העסקי של החברה הוא מודל .SERVICE אנו מייצרים את החומרים המתכלים בישראל ובעתיד נקים מפעל באזור פיתוח א'  מאחר  וזה רוב ה-REVENUE. מאידך, הגענו למסקנה שייצור של מוצר עם הרבה רכיבים לשוק מוצרי הצריכה מצריך יצור מחוץ לישראל. הקמנו, במאמץ לא פשוט,יכולת ייצור בסין".

שוק המטרה הנו השוק האמריקאי ובו מתבצעות פעילויות השיווק והמכירה העיקריות באמצעות האינטרנט – על ידי אתר ייעודי שהוקם לצורך זה. ניתן לקנות את המוצר גם ב-AMAZON.COM  החנות הגדולה ביותר באינטרנט ובחודש האחרון נוצר קשר עם רשתות PETS בארה"ב שיציעו את המוצר ללקוחותיהם.

יורם שדה – פרופיל

 מספר יורם  שדה: "אני מהנדס תעשיה וניהול עם התמחות במערכות מידע. בשני ארגונים הייתי מעורב ביישום מערכות ERP בינלאומיות: פלרם וסינרון מדיקל. לפלרם יש פריסה בינלאומית בארבעה מפעלים בחו"ל ומפעל בישראל. הבאתי את החברה להחלטה לעבור ממחשוב של פתוח עצמי  למערכת ERP  בינלאומית, במקרה זה נבחרה מערכת SAP והוטמעה בארגון. הוכח, על אף עלות הפרויקט, שהטמעת מערכת שכזו חיונית לשם תמיכה בפעילות החברה והתרחבותה.   

במקרה השני, עבדתי בסינרון מדיקל שהיתה בתחילת דרכה בשוק. החברה הוקמה בסוף שנת 2000 ובצעה התקדמות עסקית פנטסטית: מחברה שמכרה בשנת 2002 בעשרה מליון $ לחברה, הנסחרת כיום בנאסד"ק, ומוכרת מעל לשלושים מליון $ ברבעון. לסינרון מדיקל חברות בנות בארה"ב, קנדה, גרמניה הונג קונג ומפיצים בכל העולם. בסינרון יישמנו מערכת ERP MFG PRO בהצלחה מרובה.  לאחר שלוש שנים במסגרת סינרון מדיקל, הצטרפתי חזרה לגרעין המייסדים של PETNOVATIONS כבעל מניות".

מדוע צריכה חברת START UP להשקיע במערכת ERP בינלאומית?

 אומר יורם: " חברת PETNOVATIONS מתמודדת בשוק הצריכה הביתית בתחום מוצרי הצריכה - APPLIANCES , זו התמודדות מורכבת עם אתגרים רבים. המורכבות נובעת מהצורך לספק מוצר מורכב, לתת לו שרות, להשתלב בצורה סטנדרטית במערכות שרשרת האספקה של חברות מובילות בשוק היעד ועוד.

כאשר חזרתי לעבוד בחברת PETNOVATIONS לא היו עדין מכירות ונשאלה השאלה: מדוע צריך להשקיע ב-IT, מדוע לא להסתדר עם EXCEL או לעבוד בלשכת שרות עם הנה"ח, למה להיכנס לכאב הראש הזה בשלב המקדמי? הגישה שלי הייתה שחברה כמונו, עם עץ מוצר מאד מורכב, חברות בנות בהתהוות ועם מוטת שליטה של צוות קטן על הרבה פעילויות, חייבת להיעזר בטכנולוגיה תומכת – מערכת ERP בינלאומית.

אני חסיד נלהב של הפתרון של  QAD ושל החברה המייצגת ומטמיעה את הפתרון בישראל – SIT אך זה לא הווה גורם לרכישת המערכת. הסיבות לרכישת המערכת, כבר בשלב המקדמי, היו כדלקמן:

א. שוק היעד - שוק היעד העיקרי שלנו הנו  ארה"ב. אימוץ מערכת ERP אמריקאית מבטיח לנו שמבחינת החוקים, רגולציות, FINANCE, TAXES  לא תהיה בעיה.

ב. חברת הבת העיקרית שלנו הנה אמריקאית ומנוהלת על ידי אמריקאים. החברה מוכרת DIRECT  לשוק הקמעונאי ולמפיצים וצריכה לעמוד בכל הדרישות. המערכת מסייעת לנו גם באחידות מושגים והקניית "שפה אחידה".

ג.  כעקרון, לחברת START UP אין משאבים להשקיע במחשוב ארגוני בשלב הראשון. מצאתי אוזן קשבת לכך בחברת SIT שרואה את העבודה עם חברות START UP כפעילת אסטרטגית. הם מאפשרים את העבודה בעלויות סבירות בהתחלה, מתוך הנחה ברורה שיהיה החזר ראוי כאשר תגיע ההצלחה.

ד. השותפויות עם חברות מובילות בעולם נדרשות גם לתמיכה טכנולוגית. בהקשר שלנו, נדרשנו על ידי חברה אמריקאית המתמחה במכירת מוצרים לשוק ה-,PETS  לעבוד במסרים של EDI.  לכן, רכשנו ויישמנו במהירות את מודול EDI,  ועמדנו בדרישות שלהם בהצלחה".

טופולוגית המערכת

המערכת מופעלת משרת אחד המאוחסן במטה החברה בישראל. במערכת מוגדרים שני DOMAINS – מרכזי פעילות.

DOMAIN ראשון לגבי הפעילות בסין – המשמש לניהול פעילות הייצור והרכש. החברה מפעילה בסין קבלן משנה מקומי אך היא זאת שמבצעת את פעילויות הרכש והתפ"י. נציג החברה הנמצא בסין, מבצע באמצעות המערכת,  את פעילות הרכש, מפיק פקודות העבודה ומנהל את המלאי. דבר זה מקנה לחברה VISIBILITY מלאה לגבי הקורה בכל רגע בפעילות הסינית.

DOMAIN שני עבור פעילות החברה הישראלית הרוכשת מסין ומוכרת לחברה בארה"ב וDOMAIN השלישי בגין החברה האמריקאית שהוקמה ב-1.1.06 ומיומה הראשון פועלת במסגרת המערכת.

מציין יורם שדה: "ההנחיה הראשונה שלי למנכ"ל האמריקאי הייתה: תמכור, אני דואג למלאים ולייצור".

 סיכום ומסקנות

 חשוב כי חברת START UP המייעדת את פעילותה לשוק הבינלאומי תצטייד כבר בשלב המקדמי לפעילותה במערכת ERP מקיפה. שני תנאים נדרשים בכדי להצליח ביישום שכזה: מנהל פנימי שיודע ומוכן לבצע פרויקט מסוג זה וספק שמוכן לשתף פעולה במחירים טובים.  

מסכם יורם שדה: " בסוף 2005 שלא היו מכירות בחברה קבלתי גיבוי להטמעת מערכת ה-ERP . המשקיעים הבינו כי אחת הבעיות של חברת START UP הנה עמידה ביעדי התפעול – Execution.  חברות שמוכרות נכשלות לעיתים בנושאים תפעוליים שונים כגון: תמיכת לקוחות, מעקבים לוגיסטיים, הנדסת המוצר ועוד.  אנחנו מפתחים את מערכות המידע באוריינטציה תשתיתית, דהיינו - ERP זמין לכולם. פילוסופיה זו מביאה לכך שניתנת תמיכה מלאה בפעילות עסקית בהיקף של 250,000$ בחודש כיום ועד לעשרות או מאות מיליוני דולר בעתיד."

יורם שדה, סמנכ"ל תפעול PETNOVATIONS

ליצירת קשר: yorams@petnovations.com

 

 

פרסום באתר