תפריט נגישות

אורח באתר - משה גז, מנכ"ל קומפליט (יוני 07)

משה גז מספר אודות בצוע פרויקטי ERP בחברות בינלאומיות, היתרונות אשר ביישום מערכת SAP Business One וכן אודות ה-VISION שלו לעתיד.


 

 משה גז, מנכ"ל קומפליט 

שמואל מרדלר: מהו הרקע שלך בענף ?

 משה גז: אני בוגר הנדסת תעשיה וניהול בבאר שבע עם התמחות במערכות מידע. לאחר האוניברסיטה החלתי עבודתי בחברת אפק כמהנדס צעיר, בהמשך כמנהל פרויקטים, סמנכ"ל, מנכ"ל ושותף. באפק התמקדתי בייעוץ למערכות מידע וביצוע פרויקטי ERP. בשנת 1998 הקמתי את חברת ITM שעסקה בשני תחומים: מסחר אלקטרוני ויישום מערכת MOVEX. החברה נמכרה בשנת 2000 לחברת פורמולה ובמקביל למכירה הצטרפתי כסמנכ"ל לחברת MAGIC, כשבאחריותי נושאי ה- PROFESSIONAL SERVICESS ברמה הבינלאומית וכן ריכוז פעילות MAGIC  בישראל. בשנת 2001 סיימתי את עבודתי ב-MAGIC  והקמתי את חברת קומפליט. 

שמואל: מהן התמחויותיה העיקריות של חברת קומפליט ?  

גז: בתחילת דרכה עסקה חברת קומפליט במתן פתרונותIT  לפי דרישות הלקוח,  משלב התכנון והאפיון ועד שלב הפיתוח והיישום. זיהינו צורך במתן מענה לחברות ישראליות שלהן פעילות בינלאומית, ובמקביל מצאנו שקיים מענה לצורך באמצעות מערכת SAP BUSINESS ONE.  קומפליט בנתה צוות של שלוש דיסיפילינות: שיווק ומכירות, יישום ופיתוח. חתמה הסכם עם SAP כשותף עסקי ליישום ופיתוח ונבנתה התמחות שהתבססה על אנשים שעבדו ב-SAP , הכירו את המוצר שנים רבות ועברו אלינו. אציין כי מכתשים אגן תעשיות היה הלקוח הראשון הבינלאומי שלנו כאשר עד שלב זה מוחשבו על ידנו כ-15 סניפים ברחבי העולם.

 קומפליט פתחה מתודולוגיה ייחודית ומובנית לביצוע פרויקטים לחברות ישראליות עם פריסה בינלאומית שמאפשר ביצוע פרויקטים בעלויות לא גבוהות ובלוחות זמנים סבירים בהחלט. עד היום בצענו למעלה מ-50 פרויקטים שבוצעו ברחבי העולם: אוסטרליה, אירופה, ארה"ב, אפריקה ובזמן הקרוב גם במזרח הרחוק –יפן. 

שמואל: כגורם מקצועי שמעורב בתחום ה-ERP  שנים רבות כיצד אתה מאפיין את הפתרון SAP BUSINESS ONE מול אלטרנטיבות בינלאומיות אחרות?

 גז: בראש ובראשונה SAP נערכה עם 40 לוקליזציות של הפתרון מטעמה, במדינות היעד השונות, ולכן כשאנו נכנסים לפרויקט בינלאומי הצד של שפה וחוקי המדינה כבר מכוסה. זה בפני עצמו מפנה אותנו ליישום עצמו. המערכת תומכת בריבוי שפות כך שכל משתמש, לא חשוב באיזה לוקליזציה  עובד, יכול להשתמש בשפה בה הוא עובד.  מבחינה פונקציונאלית המערכת נותנת פתרון די מלא לחברות היי-טק, מסחר, השקעה ועוד ומאפשרת איחוד נתונים. המערכת מספקת, לשותף העסקי, כלי פיתוח של SAP המאפשרים מצד אחד לעשות התאמות והשלמות ללקוח ומצד שני לא מונעים הטמעה מהירה של גרסאות חדשות המסופקות על ידי היצרן.

כלים אלה מאפשרים לנו להגיב במהירות ובגמישות רבה ללקוח. כיון שקל ליישם את המערכת ניתן לבצע פרויקטים בינלאומיים, בפונקציונאליות הנדרשת ובהיקף של שלושה לחמישה סניפים, במסגרת של מספר חודשים.

שמואל: מהי פעילות הפתוח בחברת קומפליט?

גז: סביבת הפתוח שלנו מבוססת VB  ודוט-נט. אנו מפתחים התאמות נקודתיות ללקוח וגם פתרונות ומוצרים משלימים כגון: מחוללי דוחות לניתוח מכירות, ממשקי EDI, ניהול מערכי תחזיות, ממשקי מס"ב ועוד. מוצרים משלימים נכתבים באופן שהנם משולבים במסגרת ה-SAP והם מהווים חלק מן המוצר.

שמואל: עד כמה לדעתך הנדסת האנוש של המוצר שניחן ב-GUI מתקדם ביותר מקלה על הטמעתו בארגון?

גז: ה-GUI של המוצר והנדסת האנוש שלו בהחלט מקלים מאד בתהליך המכירה וכן בשלבי ההדרכה וההפעלה. שיטת עבודה במודול אחד דומה לעבודה במודול אחר.  יש להדגיש את מנגנון ה- RELATE DRAG & משמש כמנגנון ניווט שמאפשרת למשתמש לשאול שאלות לא מתוכננות מראש. לדוגמא: משתמש יכול באופן אינטואיטיבי לתחקר את בסיס הנתונים בצורה אסוציאטיבית, כשהטכנולוגיה מאפשרת לו ביטוי ללא צורך בביצוע מהלכים מוקדמים לצורך כך.

שמואל: מה לדעתך יקרה בשוק הישראלי בתחום ה-ERP בשנים הקרובות?

גז: לפי דעתי בשוק הישראלי ישלטו תוכנות בינלאומיות כגון SAP BUSINESS ONE שנוצרו עבור חברות SMB וידחקו החוצה את התוכנות המקומיות. זאת, מאחר ועומד אחריהן מותג חזק, יכולת פתוח עצומה וגלובאליות. שיטת הפעולה של עבודה עם שותפים עסקיים, המתמחים בשווקים וורטיקאליים שונים, מעצימה את יכולת התחרותיות של אות פתרונות.  

שמואל: מה ה-VISION שלך לגבי חברת קומפליט בהקשר לכך?

 גז: ה-VISION של קומפליט הנו להיות הספק המועדף על ידי כל חברה הנדרשת לעשות פרויקט בינלאומי. זאת מהטעם הפשוט שאנו מספקים ומיישמים מערכת תוכנה גלובאלית ובעלי יתרון עצום  בניסיון יישומי שנצבר בפרויקטים שבוצעו בעשרות מדינות בעולם כולל הכירות עם החוקים והדרישות המקומיות.

 ליצירת קשר:

 gez@complete.co.il