תפריט נגישות

אורח באתר - Paul De La Rochefoucauld, מנכ"ל ומייסד חברת Sourcing Parts

Paul De La Rochefoucauld מתאר את השלבים בהתפתחות חברת Sourcing Parts – החברה המובילה בעולם לניהול קשרי ספקים באמצעות האינטרנט, המיוצגת באופן בלעדי בישראל על ידי חברת משיק.

 

 

 Paul De La Rochefoucauld

מייסד ומנכ"ל חברת Sourcing Parts

 שמואל מרדלר: מה היה מקור הרעיון של הקמת פלטפורמה אינטרנטית לניהול קשרי ספקים ? 

 Paul De La Rochefoucauld:  הרעיון צץ במהלך עבודתי  במסגרת חברת ייעוץ שהתמחתה בתחום הרכש הארגוני. השנה היתה שנת 2000 וחשתי שיש מקום לפתח פלטפורמה אינטרנטית שתקל על תהליכי הרכש ואיתור ספקים.  מכרתי את המניות שלי בחברת הייעוץ והתחלתי והחלטתי לפתח את הרעיון. 

 שמואל: כיצד הפצתם את הידע  לגבי השרות שאתם נותנים בהתחלה והיום ?

 Paul: התחלתי עם 4 לקוחות ארגוניים כ-Beta Site. הלקוחות הניעו את הספקים שלהם לפעול במסגרת הפלטפורמה שיצרנו והחלו לנהל את תהליכי ה-RFQ   מול אותם ספקים באמצעותנו. באופן זה מתפתחת הפלטפורמה גם היום. הארגונים הרוכשים מניעים את הספקים לפעול במסגרתנו כאשר פעולת הספקים מול הארגון הרוכש מתבצעת ללא תשלום. הספקים משלמים רק בעבור הזדמנויות עסקיות המגיעות מארגונים אחרים. כל לקוח ארגוני יכול להביא את הספקים שלו ולעבוד אתם בחינם.

שמואל: מהן התובנות שנוצרו במסגרת השנים ?

 :Paul גילינו שהארגונים הגדולים היו יותר מעוניינים בארגון תהליכי הרכש באמצעותנו ולא במהלכי    SOURCING (איתור ספקים חדשים). לכן, הרחבנו מאד את הפתוח של המערכת כך שתוכל לאפשר תהליכי רכש מסודרים. בניגוד למערכת ERP, הטכנולוגיה שלנו מאפשרת ניהול תקשורת ההולכת וחוזרת עם הספק עד למיצוי ההתקשרות בהיבטים השונים. לפני שנתיים הבנו כי אנו מייצרים גם הזדמנות לספקים להיות חשופים לארגונים נוספים. ומאז אנו מיישמים את העיקרון של PAY TO SELL במסגרתו הרוכש יכול לפנות בחינם לספקים והספק משלם רק כשעושה עסקים עם לקוחות חדשים. 

שמואל: כיצד ארגונים אמצו את הרעיון של ניהול רכש בסביבת  האינטרנט?

 :Paul הרוב המכריע של הארגונים כיום עובד עם האינטרנט. בשנת 2000 עמדנו על 10% ועכשיו לדעתי 99%. אנחנו מסייעים לארגונים בהתאמות המערכת לפי צרכיהם: שפה, לוגיקה ועוד ומסייעים להם להרגיש נוח בשיטות העבודה שברצונם ליישם. לפיכך ישנה האפשרות כי 100,000 המשתמשים שלנו יפעלו בצורות עבודה שונות. 

 שמואל: מה הצפי שלך לגבי השנים הבאות?

 :Paul העתיד ורוד. נגדל ב100-150 אחוז בשנה, כמו כן אנו במהלך בצוע שינוי משמעותי בממשק למשתמש כך שהמערכת תהא עוד יותר נוחה לעבודה. לפני כשנתיים התחברנו לחברה אמריקאית מתחרה שבין בעליה נמנה הבעלים והמייסד של אמזון –Jeff Bezos. לאחר המיזוג הפכנו לחברה הגדולה ביותר בארה"ב, אירופה וסין ואני מבטיח שננקוט בפעילות חדירה אגרסיבית שתתאים גם לארגונים קטנים ובינוניים. 

שמואל: תאר את הערך המוסף של משיק?

:Paul משיק היא חברת ייעוץ ומשמשת כנציג הבלעדי שלנו בישראל.  משיק היא החברה הגדולה, המובילה והמקצועית ביותר בתחום הרכש הארגוני בישראל ותסייע לארגונים להטמיע את המערכת ובכלל זה הגדרת תפקידים, הדרכה וארגון. אנשי משיק עברו הדרכה מקיפה בשימוש במוצר והם יכולים לסייע באופן מידי לארגונים בישראל להשתמש במוצר וליהנות  מ-ROI מהיר.

ליצירת קשר:

eranf@mashik.com

פרסום באתר