תפריט נגישות

אורח באתר - אילן רובין, מנכ"ל דנשיר תמורות

אל"מ (מיל) אילן רובין סוקר את פעילותו במסגרת 23 שנות שרות בצה"ל ובכלל זה קידום ומיסוד מערך הנדסת תעשיה וניהול באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

 

 

  אל"מ (מיל) אילן רובין,  

מנכ"ל דנשיר תמורות

 

 שמואל מרדלר: אילן, מה הרקע המקצועי שלך בתחום?

אילן רובין: אני מהנדס תעשיה וניהול, קרוב ל-23 שנים, ובעל תואר שני במנהל עסקים – ניהול תעשייתי.  במסגרת הפעילות שלי בצה"ל  כיהנתי בתפקידים שונים כאשר שלושת התפקידים האחרונים שבצעתי היו תפקידים עם אוריינטציה להנדסת תעשיה וניהול ולניהול שינויים: ראש ענף תעשיה וניהול בחיל החמוש, ראש ענף שיטות והנדסת יצור במפקדת אגף הטכנולוגיה ולוגיסטיקה בצה"ל וראש מחלקת תכנון וארגון באותו האגף שנקרא היום אלר"ם.

במסגרת תפקידים אלו עסקתי במגוון עצום של תחומי עשייה ובעיקר בתחומים הבאים: ייזום ופיתוח מערכות מידע בעולם הלוגיסטיקה בכלל ועולם האחזקה בפרט, ניהול תהליכי שיפור שיטות בכל מגזרי העשייה של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ושותפות במהלכים אסטרטגיים, במיוחד בתפקידי האחרון, אשר שינו את פני דמותו של המערך הלוגיסטי והטכנולוגי.  

במקביל לכל אלה עסקתי רבות בקידום ומיסוד מערך הנדסת תעשיה וניהול באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בפרט ובצה"ל בכלל. כחלק מזה הקמתי בשנת 1997, כראש ענף שיטות והנדסת ייצור, את פורום הנדסת תעשיה וניהול בכלל זרועות הצבא. פורום, שנפגש אחד למספר חודשים, במסגרת יום עיון שמשמש כפלטפורמה לניהול ידע והפריה הדדית בין זרועות הצבא השונים. הוזמנתי לפני מספר חודשים לכינוס של הפורום, כנציג הנהלת אגודת מהנדסי תעשיה וניהול, ושמחתי לראות מערכת שהוקמה לפני כעשור, חיה ופועלת. זו עדות לכך שהמערכת טובה ואופרטיבית ומאפשרת למאות  מהנדסים, לובשי מדים בצבעים שונים, ללמוד זה מזה.

עוד נושא הקשור לצה"ל -  בתפיסתי שאפתי תמיד לייצר תשתיות שהנן תשתיות חוצות ארגון שמייצרות תהליכי שיפור מתמיד בתוך הארגון. כחלק מזה יזמתי את הקמתו של פורום מעו"ף – מנהלים עושים פיתוח – שמטרתו מפגש, בין קצינים בכירים במערך הטכנולוגי והלוגיסטי בדרגות אלוף משנה לבין מנכ"לים של חברות בתעשייה, לשם החלפת ידע בין המערכות. פורום זה לצערי הפסיק את עבודתו אך אני מאמין שהצבא במדינת ישראל מבחינה טכנולוגית ולוגיסטית שואף תמיד לעמוד בחזית הידע ושותפות שכזו עם התעשייה ממנפת את שני הצדדים.

שמואל: לאחר שירותך רב השנים בצה"ל מונית למנכ"ל דנשיר תמורות, נא פרט אודות פעילות זו.

אילן: דנשיר תמורות זו חברה, מקבוצת דנשיר מערכות, שהליבה המקצועית שלה נשענת על הנדסת תעשיה וניהול והנה  סינרגטית ומשלימה לחברות אחרות בקבוצה. כמנכ"ל החברה אני שואף ליצירתה של  "משפחה" מקצועית שכיף לעובדים בה, ליצור יחדיו ולתת תחושה לעובדים בה שהם נמצאים יום יום ב"חגיגה". לתפיסתי, עובד שעובד בתחושה של "חגיגה" מקרין הרגשה זו על הלקוחות בביצוע הפרויקטים שהופכים ל"חגיגה יוצרת".

דנשיר תמורות עוסקת בייעוץ אסטרטגי, ייעוץ ארגוני והנדסת תעשיה וניהול. במילים פשוטות יותר - טיפול בתהליכים עסקיים עם ארגז הכלים של מהנדס תעשיה וניהול. רוב הפרויקטים המבוצעים על ידי דנשיר תמורות הנם פרויקטים אסטרטגיים ומערכתיים עם מבט על כלל הארגון. אציג לדוגמא שני פרויקטים: האחד, פרויקט גדול במשטרת ישראל של רה-ארגון המערך הטכנולוגי. בפרויקט זה אנו בוחנים את היעדים האסטרטגים של המשטרה וכיצד מערך טכנולוגי בתפיסתו, מבנה העבודה שלו, הזיקה שלו ליחידות מקצועיות והגדרת תחומי אחריות וסמכות פועל למימוש אותם יעדים.

דוגמא שנייה הנה הצטרפות מדינת ישראל לברית NATO בהיבט של אימוץ תורת הקטלוג המהווה סטנדרט בינלאומי בלמעלה מ-50 מדינות בעולם. משמעות הדבר, הקמת מרכז קטלוג לאומי במודל של NCB National Codification Bureau. במסגרת פרויקט ההקמה מתבצע תהליך של לימוד תורת הקטלוג של NATO, המפותחת במרכז הפיתוח בלוכסמבורג, והטמעת שיטה זו בצה"ל ובהמשך בתעשיות שונות לקראת הצטרפות מדינת ישראל כחברה מן המניין לתהליך שמשמעותו קבלה ל-TIER2  )כיום אנחנו ב- TIER1) .

יש להבין שמדובר בפרויקט עם השלכות אדירות מבחינה לוגיסטית,  ויש בו גם  הזדמנות אדירה, שעדין לא מנוצלת, לתעשיות הישראליות ובוודאי הביטחוניות להשתמש בפלטפורמה הזו כמכפיל כוח שיווקי.  התעשיות הביטחוניות, של כל מדינה חדשה שהצטרפה לשיטה, נהינו מהחשיפה למערך הרכש של מדינותNATO  והמצטרפות הנוספות, באופן בלתי אמצעי (שלא דרך מדינה שלישית או גורם מתווך) ומתנופה מהותית בעסקיהן.

התמחות נוספת, בפעילות חברת דנשיר תמורות,  קשורה לעולמות התוכן של שרשראות אספקה ובכלל זה: מערכות לחיזוי וחידוש מלאי, עולם האחזקה, עולם זימון הייצור במשאבים סופיים ועוד. אנו מייצגים בארץ את מערכת זימון הייצור – תפ"י, המובילה בעולם במונחים של עלות/תועלת בתחום זה,  PREACTOR. כמו כן אנו מתמחים בהובלה של תהליכי שינוי בארגונים.

שמואל: מה האני מאמין שלך בהובלה של תהליכי שינוי בארגונים ?

אילן: במשך 15 השנים האחרונות הייתי שותף להובלת תהליכי שינוי בעולמות תוכן מורכבים מבחינה מקצועית: עולם האחזקה, רכש, בינוי, רפואה, טכנולוגיה מורכבת, תקשוב ועוד ולמדתי, שבסופו של דבר כאשר מנהלים תהליך שינוי יש מספר מרכיבים שהם אבן היסוד להצלחת תהליך שכזה. כמהנדס תעשיה וניהול, שבא מהצד ההנדסי והכמותי, אני מאמין כי מה שדנשיר תמורות יוצקת לתהליך זה שלוב מתודולוגי ומקצועי של חיבור בין העולם ההנדסי והכמותי לבין העולם "הרך"  שנוגע לצד הפסיכולוגי/הארגוני במרכיבי תרבות העבודה, הערכים והמרכיבים הפרסונאליים. לטעמי, החיבור של הסתכלות על תהליכים עסקיים מזווית כמותית וערכית הנו סוד ההצלחה ביצירת  תהליך שינוי מוצלח בתוך הארגון.

כשאנחנו נדרשים להמליץ על האופן שבו ינוהל תהליך אסטרטגי, שמטרתו לייצר מהלך של שינוי עמוק בתוך הארגון, אנחנו מבינים שמבלי לגייס קואליציה סביב התהליך בתוך הארגון לתהליך אין סיכוי להצליח. מבחינתנו, תהליך הגיוס מתחיל ב-DAY ONE ! לא נבצע מהלך של ניתוח ואפיון ונגיע לממצאים ומסקנות ואז נחשוב מי השותפים לניהול השינוי אלא ננהל את גיוס ה"שותפים לשינוי" מהיום הראשון של הפרויקט. לכן, כבר בשלב בו הארגון נחשף על החולשות והפערים שבו, אנחנו מנטרלים את תחושת האיום עד כמה שניתן, ומעצימים את תחושת השותפות והלכידות סביב מטרות התהליך.

שמואל: כמי שפועל בארגונים מורכבים, כיצד ארגון יכול להשיג מצוינות תפעולית ?

אילן: ארכיטקטורה ארגונית – בדומה לעולם הבניה – על מרכיביה קובעים את ה-DNA של הארגון. המבחן האמיתי של כל ארגון, מורכב או פשוט יחסית,  זאת יכולתו להעמיד חזון רלוונטי, ולייצר בעירה פנימית שמאפשרת  את הלהט למימוש החזון. באופן עקרוני ארגונים שואפים לטפח מנהלים ועובדים בעלי איכויות גבוהות שהרי עליהם נשען הארגון כולו. בדרך כלל אנשים מסוג זה הם אנשים שמגיעים עם אגו אישי לא מבוטל. היכולת לממש חזון ארגוני לא פעם מחייבת, ממנהל זה או אחר, לוותר על האגו או על חלקים ממנו ברמה הפרסונאלית.

סוד ההצלחה הוא בסופו של דבר לא רק בתהליכים אלא בתרבות שבתוכה העובדים והמנהלים נפרדים לפעמים מהאגו מול המטרה והחזון הארגוניים. הצלחת כל ארגון נמדדת, בסיכומו של דבר, ביכולתו לעבור משלב ה-TALKING  לשלב ה-DOING.וליישם תוכנית שינוי ממוקדת להשגת היעדים העסקיים ביעילות ובאפקטיביות. אנחנו בדנשיר תמורות שותפים במסע הארגוני למימוש היעדים.

ליצירת קשר:

אילן רובין

מנכ"ל חברת דנשיר תמורות

טל 09-7462074

ilanr@danshir.com

פרסום באתר