תפריט נגישות

אורח באתר - אלי מיזלס - מנכ"ל אינטנטיה ישראל

אלי מיזלס סוקר את התפתחותן של אינטנטיה הבינלאומית ואינטנטיה ישראל, מיקומם של פתרונות אינטנטיה בשוק המחשוב הארגוני, הפרויקטים שבוצעו לאחרונה בישראל והמגמות לשנים הבאות.

 

 

 

 

 

אלי מיזלס,

מנכ"ל אינטנטיה ישראל

  שמואל מרדלר: אלי, תאר בקצרה את ההתפתחותה של חברת אינטנטיה אינטרנשיונל.

אלי מיזלס: אינטנטיה היא חברה שבדית במקור, אשר הוקמה בשנת 1984. החברה היא ספקית בינלאומית מובילה של פתרונות ERP , ו-E-collaboration. החברה ממוקדת מיום הקמתה בפתרונות לחברות העוסקות בתחומי הפיתוח, ייצור והפצה ( Move, Make, Maintain), וזאת בעיקר בחברות ה – Mid Market, חברות בגודל בינוני אשר נדרשות לפתרונות מובילים בשיקולי עלות אל מול תועלת .

עיקר פעולתה של אינטנטיה אינטרנשיונל היה בשוק האירופי, כאשר למעלה מ – 70% מפעילות החברה התרכזה בשווקים אלו. לפני כשנה, התמזגה אינטנטיה השבדית עם חברת לאוסון האמריקאית, חברה אשר עיקר פעולתה הינו בצפון אמריקה. המיזוג בין שני הגופים יצר חברת ERP בינלאומית, אשר מדורגת כחברת הERP הרביעית העולם על פי חברת המחקר פורסטר, המעסיקה למעלה מ-4000 עובדים הפרוסים ב-41 מדינות ברחבי העולם.

שינוי מרכזי נוסף בהתפתחות החברה היתה קפיצת המדרגה חסרת התקדים בעולם ה – ERP שביצעה החברה לפני כשנתיים כאשר כתבה את כל מערכת הMovex  מחדש בשפת ה – Java. מכפיל כח זה איפשר ללקוחות החברה לעבוד עם מערכת אינטרנטית מלאה, ללא כל התקנה בתחנות הקצה, כאשר לגמישות הפונקציונלית הידועה של המערכת נוספו יכולות גראפיות מדהימות, אפשרויות בלתי מוגבלות לעיצוב והתאמה אישית של המסכים והכל על בסיס דריכת פרמטרים וללא כל תלות בפיתוחים על כל המשתמע מכך.

שמואל: האם תוכל להציג במקביל את התפתחותה של אינטנטיה ישראל?

אלי: אינטנטיה ומערכת הMovex נכנסו לשוק הישראלי לפני כעשור בשנת 1996. כיום מונה החברה כ – 60 עובדים, עם נסיון מצטבר של כ- 80 פרויקטים בארץ ובעולם. היות ומערכת הMovex הינה מערכת פרמטרית אשר תהליך היישום שלה שם דגש על דריכת (בחירת) פרמטרים מתוך עושר קיים ולא על פיתוח – מרבית עובדי החברה הם ישמים לוגיסטים, אנשי תעשיה וניהול,  או יישמים פיננסים  - רו"ח ואנשי כספים.

במקביל לפרויקטים בשוק הישראלי, מבצעת החברה פרויקטים רבים עבור אינטנטיה ברחבי העולם, כאשר למומחיות הקיימת בחברה יש ביקוש רב בעיקר בספרד, ארה"ב ודרום אמריקה.

בנוסף, המיזוג בין המקצועיות השבדית חסרת הפשרות, לגישה המכירתית האמריקאית, פתח בפנינו אפשרויות חדשות ליצירת שיתופי פעולה עסקיים עם גורמים שונים בשוק הישראלי. אנו רואים בהמשך צמיחת קהילת ה – Movex בישראל מטרה אסטרטגית, ובהתאם לכך התכנון שלנו הוא לגדול באמצעות שותפים עסקיים כך שבסוף 2007 30% מפעילות ה – Movex בישראל תבוצע ע"י שותפים עסקיים שלנו, ובסוף 2008 קרוב ל-50%.  הזכיות הרבות בפרויקטים חדשים בהם התברכנו בשנתיים האחרונות, קורצות לחברות רבות ואנו אכן מרגישים מחוזרים. יחד עם זאת, אנו לא מוכנים להתפשר על איכות התוצר הסופי ללקוח.

שמואל: כיצד אתה ממקם את הפתרון של אינטנטיה יחסית לפתרונות האחרים בשוק ה-ERP?

אלי: מערכת ה – Movex נמצאת במיצוב אידיאלי לשוק הישראלי, שכן המיקוד הקבוע של החברה בלקוחות בגודל בינוני וקטן, ממצב אותה בדיוק במרכז, בין הפתרונות המקומיים המתקשים לתת ללקוח בעל הצמיחה הגיאוגרפית אופק קידום, למערכת הבינלאומיות הגדולות (Mega Suites),  אשר מיועדות לקונצרנים גדולים שקיימים במספר מאוד מצומם בשוק הישראלי. המציאות בשנים האחרונות מלמדת שכל פרויקט של Movex  , הגיע לידי סיום בהצלחה תוך כדי עמידה בתפוקות הנדרשות ובתקציב. יחד עם זאת, בחודשים האחרונים אנו למדים שבמקרים שבהם ניסו ארגונים בשוק הישראלי לבחור במערכת ERP מהגדולות ולא נזכיר שמות , לא תמיד צלחה דרכן, בלשון המעטה.

פתרון ה – SMB של אינטנטיה הוכיח את עצמו במגוון רחב של פרויקטים חדשים כפתרון עדיף בשיקולי עלות מול תועלות ו – TCO. היום השוק הישראלי מבין שעלות הרכישה  היא רק קצה הקרחון, ובחירה במערכת פרמטרית כמו Movex מאפשרת ללקוח ה – SMB להתפתח ללא צורך בהשקעת משאבים רבים בפיתוח על פיתוחים כמו שנדרש במערכות המקומיות.

שמואל: מהם הפרויקטים בהם זכתה אינטנטיה בשנתיים האחרונות?

אלי: במהלך השנתיים האחרונות זכתה החברה בשורה ארוכה של זכיות בפרויקטים חדשים ופרוקיטי המשך בחברות אשר חוו צמיחה בינלאומית מרשימה . חלק גדול מהלקוחות שלנו מגיע מהתעשייה הקיבוצית, אשר עושה חיל בעשור האחרון ומהווה סמן ימני לתעשייה הישראלית.

מפעלים קיבוציים רבים הגיעו למסקנה כי מערכות התוכנה המקומיות אשר שירתו אותם בעשור שחלף הגיעו לסוף מחזור חייהן, והרחבת הפעילות העסקית של מפעלים אלו כיוונה אותם למערכת ERP , אשר תתמוך ביעדים העסקיים שלהן. בין חברות אלו למנות את : אלכם מדיקל מקיבוץ ברעם, רבל ורביב מקיבוץ רביבים, עמיעד מערכות סינון מקיבוץ עמיעד, מפעל אורן של קיבוץ צובה, גבים פלסטיקה בקיבוץ פולג ועוד.

בשנתיים האחרנות העמקנו את פעילותנו בשוק הפארמה והציוד הרפואי, כאשר לחברת אלכם מדיקל אותה הזכרתי, התווספה חברת התרופות המובילה דקסון, חברת הביוטכנולוגיה – קמהדע, וקבוצת החברות פרומדקו-ניאופרם. המשכנו את העמקת פעילותנו בשוק האריזות והפלסטיקה עם פרויקטים בחברת קרגל אריזות גמישות, גליס ועוד פרויקטים נוספים שנפרסם בתקופה הקרובה. אני מבקש לציין את את תחילתו של פרויקט בינלאומי גדול בו זכינו בחברות אגמו-ורגוס אשר הנן חלק מקבוצת ארנברג אשר פועלת בתחום המתכת. מפעלי החברה בארץ ממוקמים בנהריה ועיקר פעילות החברה בחו"ל הנה בגרמניה.

שמואל: כיצד הינך רואה את המגמות בשוק ה-ERP וכיצד אתם נערכים לכך?

אלי: אנו צופים את המשך העמקת הפעילות של Movex בשוק הישראלי. גרסת ה – Java החדשה של המערכת קונה לעצמה עדת מעריצים הולכת וגדולה. אנו רואים כי גם השוק הישראלי התבגר והלקוחות "לא פראירים" . השוק כבר לא קונה "מותגים" ומבין שהספק חייב גם לספק את הסחורה, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה ומספקים ללקוח מערכת בינלאומית מובילה הממוקדת רק בחברת יצרניות ומסחריות, ללא פונקציונליות עודפות אבל עם המון גמישות ודרכים לממש את החזון העסקי של הלקוח. בהשוואה למערכות ה- ERP הגדולות אנו מבצעים את פרוייקטי היישום בזמן קצר בהרבה של מספר חודשים מועט ובעלות לא גבוהה יחסית, אך בכל זאת מספקים פונקציונליות מאוד גבוהה ללקוחותינו. והראיה, לקוחות שאשר בחרו את Movex ממשיכים ליישם את המערכת גם בחברות אחרות בקבוצה ובמדינות נוספות בהן הם פועלים. המטרה שלנו היא שלכל הזדמנות עסקית של ההנהלה, יוכל אחראי המחשוב בחברה להגיד "כן, אני יכול לתמוך מיחשובית בתהליך".  את המשפט הזה לא יכולות להגיד מערכות המידע המקומיות, ולכן בקרב ארגונים בגודל בינוני, או ארגונים קטנים יחסית עם מגמות צמיחה עסקית, האופציה של מערכות מקומיות המתבססות על עוד ועוד פיתוחים נראת אטרקטיבית פחות ופחות. ביחס הפוך אטרקטיביות מערכת הMovex עולה.

פרסום באתר