תפריט נגישות

שירותי ענן מנוהלים לארגוני SMB – העתיד כבר כאן

כולנו כבר שמענו על הענן: הוא כאן, שם ובעצם בכל מקום, עכשיו צריך לדעת להתנהל...

 מחשוב ענן בארגונים קטנים ובינוניים

הארגונים הקטנים והבינוניים נמנים על הסקטור הצומח ובעל הערך הגבוה ביותר. בהתאם לבנק העולמי סקטור זה מונה 95% מהעסקים בעולם האחראים לכ-50% מהתוצר. יותר ויותר ארגונים מבינים את הפוטנציאל העצום הטמון במעבר למחשוב ענן מנוהל. בצומת דרכים של החלפת ציוד, שדרוג מערכות בארגון, השקעה במוצרים חדשים, עדכון רישיונות או הטמעה של אפליקציות חדשות – מתחילה לחלחל ההבנה שהענן הוא הדרך הטובה ביותר לנהל עסקים כיום.

זה באמת כל כך חשוב?

כל העולם משתגע ואצלנו בישראל הקטנה אנשי  ITומנהלי עסקים קטנים ובינוניים שואלים את עצמם האם הענן באמת כל כך משמעותי? התשובה היא כן.  עד לפני כמה שנים, כל שינוי עסקי הצריך זמן ביצוע של כמה שבועות לפחות. קראו לזה "פרויקט" וזה היה מאט את הפעילות העסקית השוטפת, מצריך התארגנות מחודשת וכמעט תמיד כלל בלת"מים.  נכון להיום, שירותי מחשוב ענן הביאו לקיצור זמני ההטמעה של תשתיות חדשות למינימום: בלי השקעה מראש, בלי הכשרות מיוחדות, בלי עיכובים. אפליקציות, שינויים ועדכונים מוטמעים בתוך דקות ספורות. שינויים אלו מאפשרים לחברה להתמקד במה שחשוב באמת.

היתרונות של מחשוב ענן מנוהל

אילו היה צורך למנות את כל היתרונות של מחשוב הענן המנוהל, היה עלינו לפתוח מגזין שלם. אז הנה קמצוץ:

  • זמינות ונגישות לכלל נכסי המידע מכל מקום ובכל זמן
  • שרידות גבוהה והבטחת המשכיות עסקית
  • גיבויים שוטפים ומערכיDR  מתקדמים
  • ניהול משתמשי הקצה , תמיכה שוטפת ומלאה מערכות המחשוב בענן
  • ניטור מלא של המערכות ותחזוקה פרואקטיבית  
  • הבטחת ביצועי מערכת על פי דרישה ותשלום מבוסס צריכה
  • ביצוע שדרוגי מערכות , תחזוקה ועדכונים שוטפים 

מה מניע ארגונים לעבור לענן ?

המעבר לענן בקרב חברות שונות נובע מגורמים מגוונים, ביניהם ההבנה שארגונים לא מהירים – פשוט לא שורדים. לאט לאט (ויש שיאמרו מהר מהר) העולם מתקדם לדפוסים עסקיים חדשים ומי שיאמץ את הדפוסים הללו, יוכל למקסם את הרווחים.

שירותי ענן מנוהלים ושירותי ענן "רגילים" – יחי ההבדל הדק

אם אתם מרגישים שאתם  הולכים לאיבוד בין אינסוף אפליקציות? לא מצליחים לנהל את כל היישומים? מוציאים הרבה כסף ולא מבינים על מה, הענן המנוהל הוא בשבילכם.

שירותי הענן המנוהל לומדים את הארגון שלכם ומייצרים לו מעטפת ייחודית של פתרונות. הניהול, הניטור, הפיקוח והעדכון של השירותים מבוצעים בדיוק על פי צרכי הארגון שלכם. קליק אחד וכל השירותים שאתם זקוקים להם מתעדכנים.

צריך לדעת להתנהל

חברת גרטנר מציינת במחקר שבצעה באוגוסט 2018 שפעילות בענן מביאה לסיכוני אבטחת מידע משמעותיים לארגונים.

בעידן בו טעות קטנה בדליפת מידע יכולה לעלות לחברה מאות אלפי שקלים, אבטחת מידע מתקדמת בהתאמה אישית לצרכים הארגוניים שלכם יכולה למנוע הפסדים עצומים ופגיעה במוניטין העסקי ואף למנוע קריסה. זאת, מעבר לתאוצה ברמות הביצועים המתאפשרת הודות להטמעת טכנולוגיות מתקדמות.

במעבר לשירותי ענן מנוהל אתם מקבלים תשומת לב של צוות IT שאינו בנמצא בארגונים קטנים ובינוניים מבחינת היקף, יכולת מקצועית, הכשרות ועוד. צוות זה מעניק  ליווי מלא בתהליך המעבר אל שירותי הענן המנוהל  על פי צרכי הארגון שלכם. אז מדוע להמתין – העתיד כבר כאן !

 

כותב המאמר: ברק למפיט, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת Exsitu שירותי מחשוב ענן מנוהלים

ליצירת קשר: Barakl@exsitu.com / 072-3944488

כתובת האתר: https://exsitu.co.il/