תפריט נגישות

סגירת ה-Loop בין מערכות ה-IT למערכות הבקרה שבארגון

כל מי שעוסק בתחום מערכות המידע בארגון או שהוא צרכן שלהם, מבין את החשיבות והתועלת בביצוע אינטגרציה של מערכות המחשוב השונות בארגון.

במסגרת המאמר אתאר את המאפיינים בתחום, סוגי הפתרונות ויישומם במסגרת סוגי תעשיות שונים:       

תחום הבקרה מאופין בעבודה  מסוג  ONLINE/REALTIME. הגורמים בארגון שעוסקים במחשוב ONLINE/REALTIME  מונעים על ידי מחשבה של פעולה ותגובה. מבחינתם, שלוב נכון של התוכנה למכשיר, הוא מהות עיסוקם. תחום הבקרה עוסק במחשוב : בקרים, מחסנים אוטומטיים, ציודי מדידה, קוראי ברקוד, מערכות RFID. תחום מחשוב זה משרת בעיקר את הציוד והפונקציונאליות שלו – לדוגמא מצג ממוחשב המציג את הטמפרטורה של מכונת ייצור.

התחום האחר - מערכות המחשוב הניהוליות (מערכות ה (IT  – אותן מערכות המספקות מידע לשם ניהול, תפעול ובקרת הארגון. מערכות אלה הנן מערכות מבוססות בסיסי נתונים, אשר קולטים מידע, משמרים אותו ומאפשרים בצוע של פעולות ניתוח מסוגים שונים על המידע שנצבר.

הפתרונות הקיימים בשוק בתחום הבקרה הנם: מערכות SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition)  לצורך תצוגה של מסכי HMI (Human Machine Interface) ותוכנות מסוג OPC  - (פורוטוקול בין לאומי המאפשר גישה לציוד שיודע לעבוד מול פרוטוקול זה בצורה אחידה) לצורך מתן אפשרות לתכנתי אפליקציות להתחבר לבקרים וציוד קצה אחר.  באופן זה נוצרה שכבה – LAYER - אשר יודעת לקבל מצד התוכנה בקשות למידע ולתקשר עם מכשירים שונים באמצעות הפרוטוקול. יצירת ה-OPC מהווה קפיצת מדרגה בקישוריות, זאת  ביחס לגישה קודמת שלפיה היה צורך לפתח קישוריות בהתאם לדרייברים שונים שהיו מותקנים בציודים שונים.

מנסיוני אסקור שלושה יישומים שונים הממחישים את הערכים שבחיבור מערכות אלו למחשוב הניהולי:

א. תחום הפלסטיקה

החברה בתחום הפלסטיקה, בה בוצע הפרויקט, מבצעת תהליכי אקסטרוזיה. בחברה מצאנו כי מערכות ההזנה והאקסטרוזיה מנוהלות על ידי בקרים מסוגים שונים: Omron, Allen Bradley, Siemmens, GE-Fanuc וכו'.. כמו כן נמצא כי בחברה קיימים סילואים לחומרי גלם שנמדדים ע"י משקלים אלקטרוניים מסוגים שונים.

בכדי לאפשר חיבוריות של כלל המכשירים לרמה הניהולית בוצע יישום במסגרתו חוברו באמצעות OPC Server – דיווחי המכונות \ סילויאים לאפליקציית ניהול הייצור (MES ).

יישום זה אפשר בצוע תקשורת עם מכונות הייצור באופן דו סטרית. לאחר החיבור ניתן במערכת הניהולית לשנות נוסחא להזנת המכונה והמכונה  מגיבה באופן אוטומטי ומיידי לשינוי שבוצע.

לדוגמא, אפשר לשלוח נוסחא חדשה לבקר ההזנה של האקסטרודר ולקבל מאותו בקר את תצרוכות חומר הגלם שבוצעו בפועל, או, קבלת נתוני תוצרת גמורה (ק"ג של חומר מיוצר) או לחילופין להעביר למכונה נקודות טמפרטורה שונות ) Setpoint).

ב. תעשיית המוליכים למחצה

בפרויקט עלה הצורך לחבר את  תוצאות הרצת בדיקות מצב"דים (ציוד בדיקה) למערכת הייצור כך שתהליך העקיבות ונתוני איכות, ידווח למערכת הייצור ישירות בהתאם לתוצאות המתקבלות מהצב"ד. בבדיקות נבחנים אלפי פרמטרים הנאספים ברמה יומית כולל אנליזות נומריות, דוחות, תרשימים וקבצי WORD ו XML. הקישוריות אפשרה לקשר באופן שקוף ומידי את נתוני הבדיקות לתיק המוצר, כאשר רוכש המוצר יכול לקבל, באמצעות רשת האינטרנט, את כלל נתוני הבדיקות  וכן לבחון את נתוני העקיבות שבוצעה לגבי המוצר.

ג. RFID

יישומי RFID הנם יישומים מגוונים המתבססים על תא מידע נייד שניתן לקריאה וכתיבה תוך כדי שינוע. באופן זה ניתן, לדוגמא, באופן אוטומטי לשייך תכולה של משטח\מנשא\עגלה  להוראת ייצור או הזמנת לקוח. ברגע שהמנשא עובר דרך מסוע, שער, או מקום תיחום המערכת יודעת את מיקומו, תכולתו ויכולה לציין מה הפעולה שיש לבצע לגביו, העובד במקרה זה לא צריך לדווח כלל.

יישום נוסף אפשרי במהלך חלוקה של סחורה. ביישום זה ניתן למקם בפתח המשאית החלוקה קורא .RFID כל חבילה מדווחת את נתוניה בזמן כניסה למשאית והמשמעות של המיקום והתכולה מתקבלת באופן אוטומטי למערכת המחשוב הארגוני. ניתן גם לבקר את הטמפרטורה במשאית, במקרה של הפצת מוצרי מזון לדוגמא, ובמקרה של חריגה תתקבל התראה אוטומטית לגורם הרלוונטי בארגון (מערכות אלו הינן יותר מורכבות מבחינת ציוד אך התהליך של העברת המידע נשאר זהה).

לסיכום, החיבוריות שבין מכשירים מסוגים שונים למערכת המידע הניהולי מהווה קפיצת מדרגה נוספת במחשוב ותפעול הארגון. חיבוריות זו מאפשרת ניהול בקרה מיידית – ON LINE, מפחיתה את מטלות הדיווח של עובדי הארגון ומגבירה את אמינות המערכת.

כותב המאמר:

צבי רופא, מנכ"ל משותף פסגה תוכנה ותקשורת

ליצירת קשר:

tzvir@pisgasys.co.il

פרסום באתר