תפריט נגישות

אורח באתר - הרצל בן ציון, מנכ"ל משותף פסגה תוכנה ותקשורת

הרצל בן ציון סוקר את נושא מחשוב ניהול הייצור בארץ, הקשר שבין מערכות ה-ERP למערכות ניהול ייצור מתמחות-MES והתועלות המושגות על ידי ארגונים המממשים שיטות מחשוב מתקדמות לניהול הייצור.

 הרצל, בוגר הפקולטה לתעשיה וניהול במגמת מערכות מידע בטכניון (1984). עבד במסגרת חברת י.ב.מ  בארה"ב ולאחר מכן תשע שנים בישקר. בתפקידו האחרון בישקר שמש הרצל כאחראי על כלל מערכות הייצור בין השאר בהיבטי הלוגיסטיקה ותפעול שרשרת האספקה. במסגרת תפקידו היה אחראי על תכנון,  פתוח ויישום הקשר הלוגיסטי/תפעולי לחברות הבת של ישקר.  הרצל הקים את חברת פסגה תוכנה ותקשורת בשנת 1997 יחד עם שותפו: צבי רופא – מומחה לאוטומציה ומערכות מידע. 

 שמואל מרדלר: הרצל, כיצד הנך מנתח את מצב המפעלים בארץ בהיבט מחשוב תחום הייצור ?

 הרצל בן ציון: בגל הגדול של שנות ה-2000 כולם האמינו שמערכות ה-ERP יתנו מענה לכלל הצרכים הארגוניים כולל לנושאי הייצור. היום,  שש שנים אחרי , ריצפת הייצור היא האזור הכי פחות ממוחשב בארגון ולא בכדי.  מערכות ה-ERP , המספקות כלים מצוינים לניהול הפעילויות העסקיות של החברה כגון: פיננסי, רכש, מלאי ומכירות, אינן נותנות מענה הולם לרצפת הייצור, משום שאין להם כלים מתאימים לתאר ולנהל תהליכים המתרחשים יום-יום ברצפת הייצור שהוא מקום מפגש של: הפריט המיוצר, מפרטי הייצור, תקנים ורגולציות, פרמטרי הייצור, פרמטרי האיכות, רכיבים, מכונות, עובדים, חוקי מעבר בן תחנות, חריגות וכו'.

מצב זה הוא מעט אבסורדי כי מצד אחד קיים לחץ אדיר על המנהלים בייצור להוריד עלויות, לספק בזמן ובאיכות במיקס גדול של מוצרים תוך יישום תקנים ושינויים הנדסיים מדי יום, ומצד שני לא מספקים לייצור את הכלים המתאימים לעמוד במשימה זו.

הלחצים בייצור בהעדר כלי נהולי ותפעולי מתאים יוצרים מצב בו מתקיימים: ישיבות ודיונים  רבים, שיחות טלפון ותאומים אין סופיים, עובדים מוכשרים משקיעים זמן רב בהכנסת הנתונים לגליונות אלקטרונים מתוחכמים,  זמן רב של הרבה אנשים מתבזבז על איסוף מידע וניתוחו במקום לטפל בבעיות האמיתיות ושיפור הביצועים ברצפה.

שמואל: באילו כלים, מתודולוגיות וטכנולוגיות אתם עושים שימוש ?

הרצל: אנו משווקים ומיישמים את תוכנת Xfactory אשר הנה פתרון מתמחה לניהול מערכות ייצור מבית UGS Tecnomatix. ל-Xfactory  מספר יכולות חזקות מאד הנותנות פלטפורמה וכלים לטפל הגורמים הקשורים בייצור. החל בהגדרת התהליכים והכנת תיקי המוצר, איסוף הנתונים מכל מקור אפשרי בכל מחלקות הייצור, בקרה ואכוף התהליכים, ניתוח הנתונים והצפת בעיות בזמן אמת, הפצת מידע אמין בזמינות גבוהה לגורמים השונים.

אנו מבצעים את מה שחברות ה-ERP הרגילות לא יכולות לבצע, במתן מענה לכלל הפעילויות והתהליכים שברצפת הייצור, הן  תהליכים רציפים ותהליכים דיסקרטיים.

בשנת 2005 בכנס השנתי של  UGS/Tecnomatix באירופהEMEA Partner-  Award  - קבלה חברת פסגה תעודת הצטיינות והוקרה  כ- Best Xfactory partner , עקב יישומיה המוצלחים והמקיפים בישראל.

פיתחנו את היכולת להתחבר לבקרים ומכונות דרך מערכות SCADA ו OPC, פורטים סריאליים, RFID וכל פרוטוקול אפשרי. התמחות זו מביאה לכך שאנו יודעים לקרוא ולהעביר באופן אלקטרוני נתונים מכל מקור אפשרי ובכך לשפר את איכות הדיווח האוטומטי ואת זמינות המידע המתקבל למערכת.

שמואל: תאר לנו מהלך פרויקט אצל לקוח מייצג.

הרצל:  השלב הראשון הוא אפיון פונקציונלי ופרטני של הפתרון הרצוי. בשלב זה מהנדס מערכת Xfactory של פסגה ביחד עם הלקוח מגדירים,  את הפונקציות, התהליכים, מרכזי העבודה, חוקי המעבר בן השלבים, מפרטי הייצור, פרמטרי הייצור. ידע זה מוזן דרך הכלים של המערכת לבנית המודל הייצורי (תיקי המוצר). תרומה מיידית בשלב זה הוא מיסוד הידע הייצורי וניהולו.    שלב השני ביצוע התאמות: בשלב זה מבצעים קונפיגורציה של המרכיבים השונים ב  Xfactory  על מנת לתת מענה הולם למוגדר באפיון. במידת הצורך עושים מספר התאמות תוכנה בתוך המערכת על מנת להשלים פונקציות יחודיות הנדרשות על ידי הארגון.

שלב השלישי אינטגרציה: למכונות, ציודים, למערכות ה ERP  בעזרת רכיבים מובנים וסטנדרטים. 

השלבים הבאים: הדרכות, בדיקות קבלה, הפעלה, ליווי ותמיכה שוטפת.

ה Xfactory- בנוי כך שלאחר הפעלת המערכת הלקוח יכל לתחזק בעצמו את המערכות בעזרת סט הכלים המובנה במערכת. במידת הצורך פסגה תמשיך לתמוך ולעזור ללקוח בהרחבת היישום במחלקות נוספות ובאתרי הייצור נוספים.

שמואל: מהם התועלות המושגות בסיום פרויקט מסוג זה ?

הרצל: בסיום תהליך כזה, הארגון יכול לבצע ניהול ובקרה בזמן אמת של קווי הייצור. אמינות הנתונים המושגת הנה גבוהה ביותר, מאחר והמידע נאסף בזמן אמת ובאופן מדויק, תוך הצפת בעיות בזמן אמת. לאחר מספר חודשים חווה הארגון שיפור בתפוקות, הקטנת מלאי בתהליך, מושגת הבנה טובה יותר של התהליכים, צווארי הבקבוק, סיבות לכשלים וכו'.

שמואל: לסיכום, מה הנכם מציעים כיום לארגונים ולספקים בתחומים המשיקים לשלכם ?

הרצל: אנו מציעים שני נתיבי יישום:

א. ישום רזה – המתמקד באיסוף נתוני הייצור מכל מקור אפשרי, ניתוחם ואחזורם. ביישום זה אנו משתמשים ביכולות שלנו לקישוריות לציודים שונים ולאוטומציה של התהליך. יישום זה יכול להשתלב באופן מהיר, קל ונוח במערכת ה-ERP של הארגון, כאשר היישום הרזה משלים את תמונת הדיווח בהיבטים הלוגיסטיים ובמעקבים.

ב. כאשר הייצור מורכב יותר: ריבוי מק"טים, שינויים הנדסיים מרובים, תהליכי ייצור לא יציבים, הרבה שלבים בתהליך, עץ מוצר רב רמות והרבה איים של מערכות (אקסלים ותיקיות ידניות) אנו מציעים פלטפורמת ניהול רצפת ייצור כוללת. פלטפורמה זו נותנת מענה  מקיף ומחליפה את כלל המערכות המקומיות. הארגון נהנה מריכוז כלל הידע הייצורי הן ברמת התכנון והן ברמת הביצוע.  

ליצירת קשר: hertzel@pisgasys.co.il

פרסום באתר