תפריט נגישות

אורח באתר - אבנר אברהם, מנכ"ל חברת SIT, נציגי QAD בישראל.

במלאת עשר שנים לפעילות SIT בישראל, נפגש שמואל מרדלר עם אבנר אברהם - מנכ"ל החברה. בראיון מסביר אבנר את שיטות ויחסי העבודה עם חברת QAD, הנסיון שנצבר כתוצאה מבצוע של למעלה מ-150 יישומי ERP בישראל ועוד.

 

 

 

 

 

 

 

אבנר אברהם, מנכ"ל

חברת SIT, נציגי QAD בישראל

 

שמואל: אבנר, תאר את SIT ואת הקשר שלה לפתרון ה-ERP של חברת QAD.

אבנר: SIT נוסדה בשנת 1996 כ-SPIN OFF  של חברת CMS שהיתה נציגתה של HP בישראל. פתרון ה-ERP של QAD, אותו אנו מייצגים, החל דרכו בארץ בשנת 1992 במסגרת CMS ויושם באינדיגו בתחילת דרכה -  אותה אינדיגו שהחלה כחברת START-UP והפכה לאחת מהחברות הגדולות במגזר האלקטרוניקה בישראל. תהליך החדרת הפתרון באותה התקופה, לתעשייה בישראל, היה כרוך במהלך חינוך השוק בצורך למערכות MRPII וליתרונות שביישום מערכות ERP גנריות. כש-SIT יצאה לדרך, בשנת 96, היו לה כ-10 לקוחות וזאת לעומת למעלה מ-150 לקוחות כיום.

 SIT הנה הנציגה הבלעדית של QAD  בישראל ומספקת את הנדרש: שרות, מכירות, יישום, הדרכה ותמיכה. הקשר עם QAD הוא קשר ברמה היום יומית, כאשר לחברתSIT  כשותפה עסקית גישה מלאה לכל מקורות הידע ב-QAD, למומחים השונים וכן לכלי השיווק והתמיכה. ברשותנו גם כל תוכניות המקור של המערכת וכך אנו יכולים לתמוך במערכת באופן מלא כולל ההתאמה לדרישות הייחודיות של הלקוחות ותמיכה ברגולציות המקומיות.

חברת SIT מבצעת את ההכשרות השוטפות של QAD באמצעות הכשרות בחו"ל וכן באמצעות מערכי ההדרכה המתקדמים של QAD  באינטרנט. אנו משתתפים בכל הדרכה הקשורה להשקת פתרון חדש ביחד עם אנשי QAD. באופן זה אנו מעודכנים בפתרונות המתקדמים של  QAD  באופן שוטף. ב SIT למעלה מ-70 עובדים.

שמואל: לאחרונה, מספר חברות ERP בינלאומיות מציינות שהמערכת שלהם פשוטה וניתנת ליישום במהירות בשוק ה-SMB, מהם ההוכחות לכך בשטח מבחינת SIT ויישום QAD?

אבנר: ל-SIT  ניסיון מוכח ביישום המערכת בלמעלה מ-150 ארגונים בישראל. חלק גדול מהארגונים היו בשלב ה-START UP והמערכת יושמה במספר שבועות בודד, תוך עמידה מלאה ביעדי התקציב של כ– 20,000$. יתרה מכך, הפתרון גם יושם בחברות ותיקות, שפעלו במסגרת ממוחשבת לפני כן.  על אף המורכבות בהחלפת מערכת  מידע קיימת,  היישום ארך חודשים בודדים תוך עמידה ביעדי תקציב שהוגדר מראש עם הלקוח.

 יש להדגיש לשם המחשה כי חברה כגון ESC החלה את פעילותה במערכת בשנת 1997 ומנתה עשרות עובדים. במהלך השנים ESC הפכה לחברה יצרנית המייצאת תוצרתה למדינות רבות בעולם, מעסיקה קרוב ל-1,000 עובדים עם מחזור מכירות שהגיע לכ-400 מליון $.  אותה מערכת ששמשה את ESC בתחילת דרכה, נתנה לה מענה מלא לפריסתה הגלובלית, בתהליך גידול מואץ תוך מיזוג עם חברות שונות, כאשר המערכת תומכת באופן דינאמי הן במיזוגים השונים והן בשינוי תהליכי העבודה כתוצאה מהתפתחות וגידול החברה.

שמואל: במסגרת הפעילות שלכם בשוק הישראלי, מהם נושאים נוספים שזיהתם שיש צורך לתת להם מענה ?

אבנר: SIT הרחיבה את פעילותה לנושאים נוספים ובכלל זה פתרון ה CRM של מיקרוסופט, זאת מתוך הכרה ביתרונות הפתרון והאינטואיטיביות של השימוש בו. אנו הינו הראשונים שיישמנו את הפתרון בארץ, הן בקרב לקוחותינו הקיימים והן בקרב הלקוחות החדשים. צברנו ידע נרחב הן בצדדים הטכניים של הפתרון והן בהיבטים העסקיים של יישום פתרון CRM  בתחום המכירות, השיווק  ובתחום השרות.

יישום לדוגמא בהיבט זה בוצע, בין השאר, בחברת אקטליס – חברה המשתמשת במערכת ה ERP של QAD. הפתרון שיושם נותן מענה מלא למהלכי ה-PRE SALE והמכירות של החברה, וזאת באתרים השונים בארה"ב ובאירופה עם קישור מובנה למערכת QAD .

אנו מיישמים פתרונות נוספים כגון: OPTIO - פתרון מוביל להפקת טפסים ודוחות המאפשר לפתח טפסים ודוחות באופן חיצוני למערכות האפליקטיביות.  פתרון נוסף שאנו מיישמים הנו: PRECISION -  פתרון נרחב לניהול משלוחים הכולל פונקציונאליות רחבה לניהול המשלוח מהקמתו ועד לניתובו במסלולים מועדפים. במסגרת הפתרון ניתן לבצע קישוריות לספקי תחבורה שונים, ימיים, אוויריים וקרקעיים כולל הדוקומנטציה הנדרשת על ידי רשויות המכס בכל העולם.

שמואל: מה הערכים המוספים שאתם מעמידים לטובת הלקוחות בהיבט המתודולוגיה והידע שנצבר ב-150 יישומים בישראל?

אבנר: ל-SIT ניסיון מצטבר של מאות שנות אדם בחברה הן בצדדים האפליקטיביים והן בצדדים הטכניים. מעבר להיכרות העמוקה עם התהליכים של המערכת, נצבר ניסיון רב בפרקטיקה של העבודה בשוק הישראלי ובכלל זה בקרב חברות ההיי-טק והאלקטרוניקה. ניסיוננו בא לידי ביטוי במתן ייעוץ הן בהקמה נכונה של תהליכים והן בשיטות עבודה נכונות  החל מהגדרת המוצר, קטלוג, עבודה נכונה עם קבלני משנה ועוד. צברנו התמחות רבה בתהליכי הייצור השונים: רציפים, בדידים, חוזרים, LEAN ועוד. כתוצאה מהייעוץ אותו אנו מעניקים בתהליך היישום, חוו הלקוחות הקטנת עלויות מלאי בתהליך, קיצור של זמני סבב  ועוד.

שמואל: מה המתכון לפי ניסיונך בטפול בהתנגדויות במהלך היישום של מערכת ERP ?

אבנר: ברצוני להדגיש כי ישנה חשיבות רבה לתמיכת הנהלת הארגון בכדי להצליח ביישום מערכת ERP. במהלך זה אנו עוסקים בתהליכים העסקיים של חברה, ואם אין מעורבות ואין הנחיה של הגורמים הבכירים בארגון תהליך היישום נדון לכישלון  או למצב של רדידות כתוצאה משקולי נוחות של משתמש כזה או אחר.

 דבר זה נכון לגבי כל חבילת ERP. היתרון הגדול שלנו, בהשוואה לאחרים, נובע משני היבטים: אחד, אנו באים עם ניסיון רב שנים שמנחה את הארגון ועוזר לו לקבל מהר יותר את ההחלטות בתהליך; בהיבט השני היכולת שלנו להתאים את התהליכים במערכת, באופן מהיר, כך שייתן מענה לצרכים ייחודיים של הלקוח.  אין אנו מאמינים בסיטואציה של מערכת אחידה וגנרית שמתאימה לכל הלקוחות, כי גם לקוחת שעובדים מול אותו שוק לא יצרו יתרון יחסי אלא אם יביאו לידי ביטוי ייחודיות בתהליכי הייצור והתפעול. לכן היכולת להסתגל ולהתאים מהר את המערכת לצרכים ייחודיים של לקוח הוא יתרון נוסף שאנו מביאים לחצר הלקוח.

שמואל: לסיכום, מה קרה בשנה האחרונה ב-QAD וב-SIT ?

אבנר: QAD מצטיינת לאורך שנים, מאז הנפקתה ב NASDAQ, כחברה יציבה שגדלה כל הזמן ומרוויחה כל הזמן. יציבות החברה חשובה מאד מאחר והיא תומכת ביכולתה להתמיד בפיתוח הפתרון ולא להיקלע לסיטואציה משברית. גם בשנים שהשוק היה קשה החברה הציגה רווחים נאים והמשיכה לפתח את הפתרון, ולהתאים אותו לטכנולוגיות החדשות. בשנה האחרונה, יש אמון רב של לקוחות תעשייתיים בכל העולם ב-QAD  והיא למעשה אחד השחקנים המובילים בשוק מחשוב התעשייה בארה"ב. מאחר ו-QAD מתמקדת בשוק התעשייה, שמהווה 12% משוק ה-IT , מחזורה העסקי קטן ממחזוריהן של החברות המתחרות מולה  אך כאמור בשוק התעשייה יש לה יתרונות משמעותיים על פניהן, כגון: יחסי העלות/תועלת של הפתרון, המיקוד, הגמישות לצרכי הלקוח ועוד.

 גם ב- SIT הצלחנו יפה,  ואני כולל גם את השנים הקשות משנת 2000, כולל הרחבת  סל הפתרונות שאנו מציעים ללקוחות.  כתוצאה מכך השגנו הישגים נאים במהלך השנה שבה חווינו התעוררות מחודשת של שוק ה-ERP .  צרפנו לקוחות חדשים רבים בניהם: פרסונה, VisionCARE, Spectrum -Dynamics, ETHOS, רדקום, כנס, ארקל בית זרע ועוד. כתוצאה מכך גם קלטנו השנה כ-20 עובדים נוספים.

  

ליצירת קשר

avnera@sitqad.co.il

פרסום באתר