תפריט נגישות

אורח באתר – ד"ר שלום ברויאר, מנכ"ל בית התוכנה מקסופט.

ד"ר שלום ברויאר מספר אודות בית התוכנה מקסופט – המפתח את תוכנת ה ERP אשכול, תפיסתו בהקשר למחשוב ארגוני: פתרונות ERP מחו"ל לעומת פתרונות מקומיים, וההיערכות לשנים הקרובות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ד"ר שלום ברויאר, מנכ"ל

בית התוכנה מקסופט

 

שמואל: שלום, ספר לנו על ניסיונך בתחום המחשוב הארגוני.

שלום: ניסיוני בתחום משלב שני מסלולים מקבילים: מסלול אקדמי ומסלול מקצועי. אני בוגר תואר ראשון, שני ודוקטורט באוניברסיטת בר אילן. במסגרת הלימודים התמחיתי בנושאי ניהול מסדי נתונים גדולים – VLDBVery Large Data Bases 

בפן המקצועי התחלתי, לפני כ 20 שנה, לעבוד בחברות שעסקו בתחום התוכנה והתמחו במערכות תעשייתיות/ פיננסיות.  עסקתי בתחילת דרכי בתחום Real Time בנושאי בקרה בקו היצור ולאחר מכן במערכות ניהוליות. עם השנים התקדמתי בתפקידי: ראש צוות, מנהל פרויקט ומנהל פתוח עד לקבלת אחריות ניהול חברת מקסופט אותה אני מנהל כעשר שנים.

 שמואל: כיצד הנך מגדיר את ה MISSION STATEMENT של מקסופט ?

 שלום: מטרתנו ליצר טכנולוגיה נפוצה ומוכרת בשוק ה ERP ולהוות גוף אשר מממש את הטכנולוגיה לטובת ייעול ושיפור אצל לקוחותינו - הארגונים.

 שמואל: מה מייחד את בית התוכנה – מקסופט ?

 שלום: בית התוכנה שלנו מיוחד במספר נקודות:

טכנולוגיה 

אנו מתעדכנים באופן שוטף לגבי הטכנולוגיה. אנו שולטים בסביבות השונות:

WIN SERVER, WIN2003 , אורקל, אינטרנט, ועוד. 

פונקציונאליות

 אנו מוסיפים ומרחיבים את מערכי התוכנה כגון: CRM , CUSTOMER CARE ופונקציונאליות נוספת הנדרשת בשוק המחשוב הארגוני.

 צוות מקצועי 

במקסופט צוות מקצועי נאמן לחברה ונאמן ללקוחות, "יחידת עילית" בתחומה.

נאמנות לקוחות  

יש לנו קשרים הדוקים ורבי שנים עם מרבית לקוחותינו. היחסים הם מעל ומעבר ליחסי לקוח-ספק ואני גאה בכך.

שמואל: כיצד חברת מקסופט מתאימה את עצמה לשינויים החלים כיום בשוק המחשוב הארגוני ?

שלום: אנו פועלים במישור זה בשני אופנים:

א.  קידום הטכנולוגיה ומרחב הפתרון. מאחר ופרויקט מכיל היום בתוכו מרכיבים רבים: תקשורת, או"ש , טכנולוגיות מסופונים, BI אנו מרחיבים את היכולות, זאת גם באמצעות שתופי פעולה עם גופים מתמחים חיצוניים.

 ב.  הפן היישומי. אנו מרחיבים את מעגל שותפי היישום. אנחנו פועלים היום עם שותפים עסקיים אשר עוברים הכשרה על ידנו ומבצעים פרויקטים במשולב איתנו.

שמואל: מהו שוק היעד של תוכנת אשכול מבית מקסופט ?

שלום: אנו פונים לשלושה מגזרים:

מגזר ההפצה – מדובר במגזר גדול של עסקים שהתמחותם הפצה ללקוחות קצה (עסקיים) כגון חנויות ורשתות. המערכת מאפשרת להם: ניהול מבצעים, טיפול בשמורים (עסקאות מראש), ניהול מחירונים, EDI, מסופונים. לקוחות לדוגמא הינם: ניאופרם, הנמל, אגמי.

המגזר התעשייתי – במגזר זה יש לציין את מפעלי היצור וההרכבה המאופיינים בעצי מוצר מורכבים, תכנון חומרים, פקודות עבודה מורכבות, ניהול ניתובים, עומסים ועוד. לקוחות לדוגמא: ארי כפר חרוב, מפל, סלינה, סופלקס.

מגזר הקבוצים – זהו מגזר בו צברנו התמחות מיוחדת. ההתמחות הנה היכולת לנהל שני תחומי עשייה: האחד, תמיכה בניהול פעילויות עסקיות מגוונות (תעשיה, חקלאות, תיירות, נופש ועוד) והאחר, ניהול נושא הקהילה - הטפול בחבר הבודד: זכאות, חיובים, מיסוי, התחשבנות פנימית בממשק של הקהילה עם המערכת הבנקאית בישראל, חברות אשראי, מערכות סליקה ועוד.

שמואל: מהם לדעתך היתרונות והחסרונות במחשוב ארגוני המתבסס על תוכנות מקומיות או לחלופין על תוכנות רב-לאומיות ?

שלום: לדעתי, ללקוחות ענק בקנה מידה ישראלי, דוגמת אוסם ושטראוס, הפתרון של תוכנות רב-לאומיות הוא פתרון נכון. בגופים הבינוניים / קטנים השימוש בחבילות מיובאות, לדעתי,  אופנתי. יתרה מכך, מערכות ה ERP הישראליות יכולות לתת פתרון טוב יותר הן ברמת הפונקציונאליות והן ברמת הגמישות.

 לראיה, במקסופט ישנם לקוחות שהקימו קווי יצור באירופה ומשתמשים במערכת שלנו בממשק השפה המקומית בכל ארץ יעד וזאת עם כל הפונקציונאליות הנדרשת.  אין צורך, בגלל הפריסה הבינלאומית, להחליף מערכת עם כל המשמעויות והסיכונים הכרוכים בכך.

שמואל: מהן המגמות הצפויות לדעתך בעתיד, וכיצד תיערכו לכך ?

שלום: להערכתי, יותר ויותר גופים המשתמשים בתוכנות קטנות בפעילות היום יומית שלהם, יחפשו לבצע קפיצת מדרגה למערכות ה ERP הישראליות המסוגלות לתת להם גמישות ותמיכה רחבים יותר בתהליכיהם העסקיים. בשנתיים האחרונות ישנם יותר פרויקטים בתקציבים של 50,000 עד 150,000$.  זהו תחום שהולך וצומח ולמקסופט יתרון תחרותי בולט בשוק זה.

בנוסף, מקסופט נערכה לספק את התמחותה לארגונים גדולים, הדורשים מרכיבי תוכנה וטכנולוגיה מתוצרתה, עם שילוב אינטגרטיבי בין המערכות. לדוגמא, אציין את DHL המפעילה את מערכות הרכש, מלאי, פיננסי ותקציב בתוכנת ה  ERP של מקסופט, ובנוסף, מפעילה הרבה מאד תוכנות בתחומי: שילוח, דואר ועוד..   

כיום, אנו מספקים קומפוננטות מתמחות לארגונים גדולים, אשר נהנים מהניסיון והידע שצברנו, ומפעילים את המערכות שלנו, בשילוב מערכות אחרות, באופן שקוף ואינטגרטיבי.

דוגמא נוספת בתחום זה - חברת פיליפס. פיליפס מפעילה את מערכת BAAN לניהול היצור וכן מערכות   BIשונות. פיליפס משלבת את מערכת אשכול לתחום הפיננסי והתקציב כולל דיווחים להנהלה העולמית.

 

ליצירת קשר:

 

shalom@maxsoft.co.il

פרסום באתר