תפריט נגישות

אורח באתר: אנדרס האוזר, מנהל גלובלי של מרכז העיצוב והחדשנות ב- SAP

"עם SAP Fiori ניתן להעביר בקלות וללא עלות כל מערכת SAP עם ממשק חלונאי ותיק לממשק וובי, המספק את אותה חוויה במחשב, בטאבלט ובמובייל"


העולם משתנה. חווית הלקוח הופכת לסטנדרט הכרחי. משתמשים ביישומים ארגוניים מצפים לחוויה זהה וממשק דומה במחשב, בטאבלט ובמובייל. בנוסף, הם מחפשים פשטות בממשק ההפעלה. בעבר כאשר הקימו יישומים ארגוניים בסביבה חלונאית או בווב שילבו המון שדות וכפתורים, אשר יצרו בלבול וחוסר סדר. הגישה כיום היא לשים בפני המשתמש רק את מה שהוא צריך בהתאם ללימוד הרגלי השימוש של כל משתמש ומשתמש ", דברים אלו אומר אנדרס האוזר, מנהל גלובלי של מרכז העיצוב והחדשנות ב-
SAP במהלך כנס SAP TechEd &&D-code שנערך החודש בברלין בהשתתפות 4,400 לקוחות, עובדים ושותפים.   

זו הסיבה שפיתחנו את SAP Fiori – ממשק משתמש נוח ואחיד, המבוסס על HTML5 כאשר המטרה היא לשפר משמעותית את חווית המשתמש ולהפכה לאחידה, ודומה בכל פתרונות SAP וללא צורך לפתח יישום לכל פלטפורמה. החשיבות של עיצוב ממשק עם הפונקציות המהותיות ביותר באה לידי ביטוי בעיקר במובייל שם אין מקום לכפתורים רבים. קיבלנו החלטה אסטרטגית לשים את העיצוב והחוויה לפני הטכנולוגיה שמתחת.  אנו ממוקדים כיום באנשים ובהבנת ההתנהגות שלהם ולא בפיצ'רים אלו או אחרים", מסביר האוזר. התחלנו עם SAP Fiori  לפני 18 חודשים עם 25 יישומים, להם שדרגנו ועדכנו את ממשק המשתמש על פי העקרונות של SAP Fiori וכעת יש לנו 500 יישומי SAP המעוצבים על פי תפיסה זו. אנו ממשיכים להפיץ את הממשק הזה בכל פתרונות SAP – פתרונות הענן, On Premise, פתרונות מובייל ועוד.

מה כולל בעצם SAP Fiori ומהי העלות?

ראשית, SAP Fiori מסופק ללא עלות כחלק מרישיון התוכנה של המוצרים שלנו. מעבר לאפשרות להמיר ממשקים קיימים לממשקי ווב אחידים במוצרים השונים שלנו, אנו מספקים בתוך SAP Fiori כלים המאפשרים למפתחים ולמעצבים לתכנן ולעצב בעצמם על פי התבניות האחידות והנוחות של SAP Fiori. בנוסף, לארגונים שזקוקים לכך אנו יכולים לספק צוות מקצועי, עתיר ניסיון בתחום הפיתוח ועיצוב ממשק המשתמש שיכול לסייע בכך. יש לנו 90 מומחים ברחבי העולם. SAP Fiori הוא רב לשוני ולאחרונה השקנו בישראל את SAP Fiori עם התאמה מלאה לשפה העברית.

אם יש  לי מערכת ERP שהותקנה לפני 5 שנים, אילו יתרונות יספק לי SAP Fiori?

80% מלקוחותSAP  חווים את המוצרים שלהם דרך הממשק הישן. מדובר בממשקים חלונאיים בעיקר שהעברתם למובייל, לטאבלט, לשעון חכם או לגוגל גלאס תדרוש פיתוח נפרד. האתגר שלנו היום הוא שהלקוחות הללו יאמצו את SAP Fiori בתהליך פשוט ויבינו את הערך המוסף שבעיצוב מוכן, אינטואיטבי, רספונסיבי ואחיד בכל המוצרים שלנו, על כל הפלטפורמות, ללא צורך לפתח לכל פלטפורמה בנפרד. לקוחות ERP שלנו לדוגמא יכולים לעבור בקלות  מן הממשק החלונאי הותיק לממשק אינטרנטי חכם ונוח יותר שיספק חוויה אחידה.  

האם יש לכם נתונים על שיפורים המושגים כתוצאה משינוי ממשק המשתמש?

"U נותן ערך אמיתי ללקוח. ב- SAP פיתחנו מחשבון החזר השקעה ב- UI המוצג ללקוחות כי אנו מאמינים שאפשר למדוד החזר השקעה של UI. בחברת Shell לדוגמא שינינו את הממשק כך שמשתמשים בכ- 50% במספר הקליקים בתהליכים מסויימים. חברות בונות לעיתים יישום בו אף אחד לא משתמש כי הם בנו פתרון לא נוח. בנוסף, אם מקטינים עלויות של הכשרות והדרכות לעובדים וספקים - מורידים באופן משמעותי את העלויות הכוללות. בעבר לא היו במחלקות ה-  IT אנשי עיצוב, אך כיום רואים יותר ויותר אנשי עיצוב כי הקשר בין הממשק לבין היעילות ברור ומוכח.