תפריט נגישות

דבר המומחה: חנן לכטמן, מומחה לשיטות ניהול פרויקטי IT ותוכנה

חנן לכטמן מציג את ניסיונו בתחום ייעוץ לניהול פרויקטים בתעשיות ההיי-טק ותכנה, מתודולוגיית ה-TLAPM המסייעת לארגונים בניהול פרויקטים מורכבים, עתירי שינויים והמגמות לעתיד בתחום.

שמואל מרדלר: חנן, הצג את נסיונך המקצועי בתחום

חנן לכטמן: מעל 17 שנים אני עוסק ויועץ בתחום ניהול פרויקטים בתעשיות ההי-טק ותכנה. פעילות הייעוץ התבצעה בעשרות אירגונים בארץ וברחבי העולם, והביאה לסיום הפרויקטים בזמנים אגרסיביים, בתכולה, באיכות הרצויה ובמסגרת התקציב.

שמואל: על איזו מתודולוגיה אתה מתבסס במתן הייעוץ ?

חנן : אני חסיד של שיטת ה- TLAPM שהינה מתודולוגיית ניהול פרויקטים סדורה המבוססת על TOC-CCPM עם התאמות לשילוב כלים ותהליכים משיטות Lean, Six Sigma, Agile ועוד. השיטה פותחה ע"מ לאפשר גמישות בהגדרת הפרויקט ותכולותיו, טיפול וניהול בסביבה בה היעדים משתנים, עם יכולת ניהול אפקטיבית של פורטפוליו הפרויקטים. השיטה מאפשרת יכולת הבנת עומסי המשאבים הנדרשים, מידת הדחיפות בה נמצא כל פרויקט ומידת הסיכון לאי יכולתו לסיים בזמן.

שמואל: מה הושג על ידי ארגונים שיישמו את המתודולוגיה ?

חנן: מתודולוגית ה- TLAPM יושמה במגוון ארגוני IT ופיתוח תוכנה ומשמשת כיום במגוון ארגונים ופרויקטים בהם מועסקים אנשי פיתוח תוכנה, ממבודדים ועד למאות. המתודולוגיה הוכחה כיעילה גם בסביבת פיתוח המאופיינת בדרישות משתנות לעיתים מזומנות, ונותנת מענה לכך יחד עם עמידה ביעדי הפרויקט שהוגדרו. נמצא כי הפריון ויעילות העבודה בפרויקטים, בהם יושמה מתדולוגיית TLAPM , עלתה עד לפי שתיים מהמצב לפני היישום בהיביטי כמות ואיכות כאחת.

שמואל: ולסיום מה המגמות שאתה צופה בתחום ניהול פרויקטי IT ותוכנה ?

חנן : אני צופה שיותר ויותר ארגוני IT ופיתוח תוכנה יבינו שניהול פרויקטים בשיטות המקובלות והאגיליות לא מביא לתוצאות המקוות ויעבדו בשיטות המבוססות על TOC-CCPM ויצליחו מאד בניהול הפרויקטים ובהגדלת פריון העבודה עקב כך.

ליצירת קשר : hanan@effective-performance.com