תפריט נגישות

אורח באתר: רומן מיטשל, סמנכ"ל מכירות בקבוצת One1

רומן מיטשל מתאר את פעילותו בקבוצת One1 ובשוק ה-ERP, מצביע על המורכבות בבצוע פרויקט ERP בקרב ארגונים שמאמצים מערכות סטנדרטיות כיום ומתאר את "נוסחת הקסם" להצלחה בבצוע פרויקטים ארגוניים.

שמואל מרדלר: רומן, תאר בקצרה את הניסיון שלך בתחום המחשוב הארגוני

 רומן מיטשל: עיקר פעילותי מתמקדת בלקוחות ארגוניים בינוניים וגדולים הנדרשים לרכישת מערכת ERP. בתחום זה צברתי ניסיון של למעלה מ-15 שנה בעבודה מול דרגים ניהוליים בכירים  במגוון  חברות המשתייכות למגזרי המשק השונים. בנוסף אני משמש כסמנכ"ל המכירות של קבוצת One1 ומנהל את כלל העסקים של חטיבת One1UP המתמחה ביישומי אורקל.

 שמואל: מה מאפיין את הארגונים אשר רוכשים מערכת ERP כיום ?

 רומן: הארגונים שמטמיעים מערכת ERP כיום הינם ארגונים בעלי יישומים מורכבים מאד, שדחו את המעבר עקב כך, ועוברים למעשה למערכת ERP בלית ברירה. ארגונים אלו ידרשו להתאים את עצמם לסטנדרטיזציה הנהוגה במערכות ה-  ERP ולוותר על מירב ההתאמות הייחודיות שפותחו על ידם במהלך השנים. התנאי להצלחת פרויקט ERP בארגונים אלו, הוא תהליך קבלת החלטות מהיר שיתמוך בשינויים הנדרשים לאימוץ מערכת ERP סטנדרטית.

 שמואל: לאור ניסיונך, מהי "נוסחת הקסם" להצלחה בפרויקט ERP ?

 רומן: לטעמי זו הקפדה על מתודולוגיה מוכחת. המתודולוגיה מגדירה את כל הפרמטרים הנדרשים להצלחה: מה המשימות שהלקוח צריך לבצע, מנגנונים לקבלת החלטות, מניעתם של צווארי בקבוק כגון: נתונים לא מעודכנים ועוד. אנחנו גם מקפידים שההנהלה הבכירה תקבל מידע ניהולי כבר עם ה"עלייה לאוויר" של המערכת, לפחות בהיקף שהתקבל מהמערכת הישנה.

 אני גם סבור שיש תרומה ליועץ ERP שמסייע לארגון בתהליך, ממקד את הארגון בנושאים החשובים ומסייע בביצוע משימות של "צד הלקוח". האחריות על קבלת החלטות נשארת בכל מקרה בצד הארגון.

 שמואל: איזה פרויקטי ERP בצעתם ב-One1UP לאחרונה ומה ה"אני מאמין" שלך בבצוע פרויקט?

 רומן: השנה אנחנו מבצעים 4 פרויקטי ענק: תנובה, נשר, סרגון וישראכרט - פרויקטים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בניגוד לחברות IT גדולות אחרות, קבוצת One1 אינה מתמקדת במיקור חוץ אלא בביצוע פרויקטים במחיר קבוע בתחומים שונים: ERP, CRM, BI, בדיקות תוכנה ועוד. לכן הצוותים בקבוצה חייבים להיות יעילים ומקצועיים מאחר והם נבחנים כל הזמן.  

 אנחנו מאמינים שלקוחות ארגוניים מעדיפים להזמין פרויקטים על פני השמת כוח אדם, ונערכים לכך בהתאם: PMO מרכזי, קורס למנהלי פרויקטים, מתודולוגיה סדורה ועוד. כל זאת, בכדי לאפשר שותפות מלאה עם הלקוח בבצוע הפרויקט, שמהותה: עמידה ביעדים של שני הצדדים (לקוח וספק).   

 ליצירת קשר: roman.mitshel@one1.co.il