תפריט נגישות

הטמעת מערכת ERP בענף המזון - מניסיונה של פריניר

הפרויקט כלל את כל המודולים בנושאי התכנון והייצור, השיווק והמכירות, המלאי והמחסנים, הפיננסי והנהלת החשבונות, הרכש, אבטחת האיכות, ניהול שינויים הנדסיים


אודות פריניר

פריניר ( הדס 1987 בע"מ ) היא יצרנית רסק העגבניות הגדולה והידועה ביותר בישראל המייצרת משנת 1989 גם שימורים כבושים (מלפפונים וזיתים). החברה מונה כ- 100 עובדים ואתר הייצור של החברה נמצא באזור תעשייה קדמת גליל, חמישה ק"מ מטבריה.

מוצרי פריניר דורגו בשנים האחרונות ברשימת עשרת המוצרים הנמכרים ביותר, וניתן למצוא אותם כמעט בכל בית בישראל.

האתגרים

  1. עבודה עם רכש חקלאי ( לפי עונות חקלאיות ).
  2. ניהול תחזיות וביקושים מאתגר אשר מחייב התחשבות בעונתיות,
    מבצעים בשוק, מוצרים חליפים ועוד.
  3. עמידה בתנאי ביקורת איכות קפדנית.
  4. ניהול שרשרת אספקה מורכב.
  5. עמידה בתקנים מחמירים בתחום עקיבות חומרים.
  6. שליטה מלאה ברמת המלאים.
  7. עקיבות מלאה.

הפרויקט

בשנת 2011 הכינה חברת אלטרנטיבה תוכנית אסטרטגית למערכות המידע של חברת פריניר. התוכנית הוכנה במתודולוגית IT BUSINESS ALIGNMENT לפיה עובדת חברת אלטרנטיבה. במסגרת התוכנית הופץ מכרז לבחירת מערכת ERP ונבחרה תוכנת M3 של חברת אינטנטיה ישראל. היישום התבצע בששת החודשים האחרונים של שנת 2012 (שהיו גם החודשים העמוסים ביותר של פריניר מבחינה עסקית )בניהולו של צבי פינסקי, יועץ בכיר בחברת אלטרנטיבה.

הפרויקט כלל את כל המודולים בנושאי התכנון והייצור, השיווק והמכירות, המלאי והמחסנים, הפיננסי והנהלת החשבונות, הרכש, אבטחת האיכות, ניהול שינויים הנדסיים, תמחיר ופורטל דיווחי הייצור עבור משתמשי ומנהלי חברת פריניר.

היבט הלקוח

לדברי עודד דוד, מנהל הכספים ומנהל הפרויקט מטעם פריניר:  "ניתן לראות בפרויקט היישום הצלחה גדולה כאשר הצלחנו לעמוד בתקציב שהוגדר ובלוחות הזמנים. הגדרנו תהליכים המבוססים על תהליכים קיימים במערכת ועלינו עם התכולה שהגדרנו לאוויר. דגש מיוחד שמנו על הצמדות לתהליכים סטנדרטיים ( Best Practices ) על מנת להמשיך וליהנות בעלויות מזעריות מהתקדמות פונקציונאלית וטכנולוגית של הגרסאות העתידיות ובזכות ההבנה שלנו שתהליכים מובנים ומוכחים רק יכולים לשפר את יכולותינו."

מוסיף יפתח קרן, מנכ"ל פריניר: " הבחירה והיישום של מערכת M3 הובילה את הארגון להמשיך באסטרטגיית הצמיחה המאפיינת את החברה ולהוות תשתית מערכתית מתאימה לצמיחה הטבעית. מרגע העלייה לאוויר אנחנו פועלים על פי התהליכים שהגדרנו בפרויקט ועושים זאת באופן מסודר בהתאם לדרישות המערכת. שינוי זה הכניס סדר וארגון ושיפר את יכולת השליטה בצורה ניכרת. חברה תעשייתית כמו פריניר יכולה ונהנית מתהליכים מובנים שפותחו לתחום המזון והמשקאות בעולם.

מנהלת מערכות המידע של פריניר עידית זיו שהצטרפה לחברה בד בבד עם תחילת הפרויקט, השכילה ללמוד את המערכת על בוריה ולתת פתרונות לצורכי הארגון ואני מאמין שבזכות העובדה שיש לנו מנהלת מערכות מידע פנימית ושאינטנטיה העבירה את כל הידע הנדרש במהלך הפרויקט, הארגון ייהנה מעצמאות תפעולית פנימית במערכת ומהיכולות להמשיך ולספק את צורכי ההנהלה והמשתמשים."

* * *

דגש הספק - חברת אינטנטיה ישראל בע"מ

עמיחי קידר, מנהל הפרויקט מטעם אינטנטיה:  מציין: "השימוש במערכת M3 מקנה תועלות רבות לפריניר ולכל ארגון בענף המזון. בין היתר: שליטה מלאה בתהליכים, בקרה תקציבית פיזית על כל פעילות של תכנון מול ביצוע, ניהול מחסנים לפי אצוות וקבלת מידע על כל אצווה, יכולת שליטה ברמת FEFO ( First Expired First Out ), בקרת איכות, תכנון רכש עפ"י פרמטרים מובנים, יכולת לתזמון ייצור של מאות של SQU'S ועוד. בנוסף, הפרויקט בפריניר בוצע בהצלחה רבה הרבה בזכות מחויבות ההנהלה המלאה, בזכות מנהלת מערכות המידע שניתן מצד הנהלת פריניר בפרויקט וליווי ממוקד ומכריע של חברת הייעוץ אלטרנטיבה".

ליצירת קשר: liatm@intentia.co.il

לפורמט PDF