תפריט נגישות

ניהול הייצור: MES vs. ERP

פעמים רבות אנו נתקלים בשאלה "האם ניתן להשתמש במערכת ה- ERP שלנו במקום להשקיע במערכת MES חדשה?" מטרת מאמר זה לבדוק למי ומתי השקעה במערכת MES כדאית.


כאשר חברה מתחילה בפרוייקט ניהול רצפת ייצור, עולה השאלה "האם ניתן להשתמש במערכת ה- ERP שלנו במקום להשקיע במערכת MES חדשה?". זו שאלה טבעית ולגיטימית החברה השקיעה משאבים רבים בפרוייקט –ERP, והיא מעוניינת למצות את ההשקעה. יחד עם זאת, התשובה לשאלה זאת איננה טרוויאלית ותלויה במספר גורמים בהם נדון בהמשך.

עד לפני כעשר השנים, התפיסה בעולם ה- IT הייתה שחברות צריכות לממש את כל התהליכים העסקיים שלהן (פיננסים, כח אדם, מכירות, לוגיסטיקה, ייצור) באמצעות מערכת אחת מערכת ה--ERP. פרויקטי ERP מאז ומתמיד היו פרויקטים מורכבים, יקרים ועתירי קוסטמיזציות. ארגונים שבחרו ללכת עם מעט קוסטמיזציות נתקלו בהתנגדות קשה מהשטח שרצה מערכת שתתמוך בתהליכים הספציפיים לארגון (חומרה, תוכנה, low-tech, hi-tech , ציוד רפואי, מוליכים למחצה וכו'). ארגונים שביצעו הרבה קוסטימזציות מצאו את עצמם עם הטמעה ארוכה שבסופה מערכת השקולה לעוד מערכת Custom Made .

כתוצאה מכך, לקוחות רבים זנחו את תפיסת "הכל ב- ERP " תוך העדפה של פתרונות נישה הנותנים מענה out-of-the-box לצרכים הספציפיים שלהם (ניתן להעמיק עוד בסוגייה במאמרי ERP vs Best of Breed .) הדוגמא הכי טובה לנאמר לעיל היא הצלחתה של salesforce.com , שגרמה ליציאה כמעט מוחלטת של תהליכי ניהול קשרי הלקוחות (CRM) ממערכות ה- ERP . היום גם ספקיות ERP גדולות כמו אורקל מוכרות מערכות CRM בנפרד מה- ERP שלהן.

אז מה ההבדל העיקרי בין בין מערכת ERP לבין מערכת MES ?

התשובה היא המיקוד ורזולוציית הזמן. מערכת ה- ERP מתמקדת בהזמנת הלקוח ופקודת העבודה, ולכן הרזולוציה שלה היא ימים/משמרות. מערכת ה- MES מתמקדת בתהליך הייצור עצמו, ולכן רזולוציית הזמן שלה יורדת לדקות/שניות בודדות. תקן ISA-95 מגדיר את המערכות השונות הלוקחות חלק בתהליכי ייצור ומשייך את מערכת ה- ERP לרמה 4, בעוד MES משוייכת לרמה 3.

 

לכן, התשובה לשאלה האם לבחור בפתרון MES או להשתמש במערכת ה- ERP הקיימת, נעוצה בגורמים הבאים:

  • הגדרת הפונקציונליות הנדרשת.
  • גודל החברה, תדירות השינויים ואופי הייצור.
  • מילוי דרישות רגולטריות.

הגדרת הפונקציונליות הנדרשת

פעילויות ניהול הייצור דורשות פונקציונליות המוכרת גם כחמשת ה- M's :

  • Method - מידול תהליך העבודה (Workflow), תזמון הייצור (זמינות מכונות, משמרות, תלות בפקודות עבודה והזמנות לקוח).
  •  Men - ניהול ואכיפת הסמכות והכשרות עובדים. 
  •  Machine - ניהול ציוד בדיקה/שקילה/בקרה (כיולים, תחזוקה).
  • Measure  - התממשקות לציוד בדיקה/שקילה/בקרה לצורך איסוף נתונים.
  • Material - ניהול ניפוקי חומרים ותת הרכבות (עצי מוצר/מתכונים כולל מהדורות, שלב הניפוק בתהליך, פגות תוקף וכד').

בנוסף, כמו בכל מערכת מידע, נדרשת היכולת להפקת דו"חות לצורך ניטור, חקירת תקלות, הפקת לקחים ועבודה ע"פ מדדי ייצור ואיכות.

מערכת MES צריכה לענות על כל הצרכים שצויינו כסטנדרט. ארגון שבוחר להישאר עם ה- ERP הקיים צריך לבחון האם מערכת ה- ERP שלו יכולה לנהל את דרישות הייצור של הארגון כסטנדרט או שיש צורך בפיתוח וקוסטמיזציות רבות שיובילו לפרויקט יקר מהטמעת מערכת ייעודית.

גודל החברה, תדירות השינויים ואופי הייצור

אם יישום ה- ERP במפעל רחב, ומקיף תהליכים ויחידות עסקיות רבות, יהיה קשה מאוד למדל את תהליכי הייצור לרמת הפרטים הרצוייה. מערכות ניהול הייצור דורשות פירוט רב ברמת ציוד ומכשור קו הייצור, תהליכי העבודה וכד'. מערכות ERP לרוב לא יהיו מסוגלות לרדת לרמת מיקום הפריטים והציוד הדרושים לצורך הייצור. מערכות ERP פועלות בצורה מיטבית עם מספר מוגבל של מיקומי מלאי, כיוון שלפעילות הייצור מתווספים גם חישובי עלויות, דיווחי עבודה, טרנזאקציות לוגיסטיות וכד'.

בנוסף, בחברה שמייצרת אצוות קטנות השונות זו מזו בפרמטרים מעטים )אצוות ולידציה לתהליך חדש, שוני במפרט עבור לקוחות שונים או מדינות שונות(, עקומת הלמידה של המפעילים מתארכת ומספר הטעויות עולה.
מערכת MES מנהלת את השינויים והשונויות בין האצוות בצורה הדוקה תפחית טעויות מסוג זה ותעלה את מדד ה- First Time Yield .

מילוי דרישות רגולטוריות

תעשיות הפארמה והמכשור הרפואי נתונות לפיקוח רשויות כדוגמת ה- FDA ונדרשות לרמת תיעוד תהליכים ופעולות ייצור ברמה גבוהה. כיום, רובן, במקביל למערכות המחשב, מתעדות בניירת את מסמכי הייצור ( DHR– Device History Record / BHR – Batch History Record). התיעוד בניירת מוסיף לתהליך הייצור זמן וכוח אדם אשר אינם תורמים ערך ללקוח, וחושפים את החברה לנזקים כתוצאה מטעויות אנוש. הטמעת מערכת MES ממחשבת את תהליך הייצור, ולכן מייצרת DHR תוך כדי תהליך הייצור. ה- DHR , שהיה חשוף לטעויות אנוש והצריך בדיקה בסוף התהליך כשנוהל בניירת, מגיע נכון ומדוייק כתוצאה מאכיפת ייצור תקין ע"י מערכת ה-MES (לזה אנחנו קוראים Self-Audited eDHR ).

כיום לדוגמא, יותר מ 80% מההטמעות של - DHR אלקטרוני בעולם מבוצעות באמצעות מערכת MES ייעודית. ב-95% מחברות אלו קיימת גם מערכת - ERP של אחת החברות המובילות בעולם (JDE, SAP, Oracle ) וקיימת אינטגרציה בין המערכות.

השאלה האם להשתמש במערכת ה-ERP הקיימת או להשקיע במערכת MES לתהליכי ניהול הייצור עשויה להיות קשה למענה, אך שימוש בקריטריונים מוגדרים היטב יכול להקל מאוד על התשובה.

כותב המאמר: אלון גולדמן, מוביל Camstar MES בחברת manofIT