תפריט נגישות

סקירת כנס: CIO FOCUS 2013

הכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment מיסודן של IDC ו-ERP.ORG, סיכם את פעילות המועדון לשנת 2012 וסקר מגמות בתחום המחשוב הארגוני לשנת 2013.


 המליאה

אלכס דרוקר, יו"ר המועדון ומנמ"ר כצט

, פתח את הכנס וציין כי המועדון הוקם ע"י מנמ"רים עבור מנמ"רים ומטרתו לעזור למנמ"ר לבצע את תפקידו המסובך והמורכב.

 המיקוד של המועדון הינו בתוכן ומידע המעניינים את המנמ"ר כאשר פעילויות המועדון מקיפות: פורום אינטרנטי סגור, סדנאות וקורסים בנושאים שעל שולחנו של המנמ"ר, מפגשים מקצועיים ועוד.

 אלכס דרוקר פנה בקול קורא למנמ"רים נוספים להצטרף לפעילות המועדון,  המונה כ- 350 חברים מכל ענפי המשק, והודה לוועדה המייעצת של המועדון המורכבת ממנמ"רים בכירים התורמת רבות להצלחת פעילות המועדון. 

 

גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל, סקר את המגמות הניצבות בפני מנהל מערכות המידע לשנת 2013. השאלה המרכזית הינה: "היכן צריך ה-IT להיות? - האם מיקומו בארגון הינו ככל גוף שירותים אחר שמטרתו לספק שירות רציף, בעלות סבירה ובאופן שלא יעצור את פעילות הארגון, או כגורם המביא ערך עסקי לפעילות הארגון.

 בכדי שיחידת ה-IT בארגון תבצע את המעבר מגוף שירותי לגוף המספק ערך עסקי, עליה להתייחס לארבעה פרמטרים עיקריים: 

· טיפול נכון בתשתיות המחשוב והימנעות מסיבוכיות המהווה מכשול

· התאמת כוח האדם

·         בניין קואליציות: מעבר לפוליטיקה

·         מהפכות: מעבר מהכלה למינוף 

 

 

  

למצגת 

 

בהנחיתו של אלדד גפן, מנמ"ר מטרו מוטור ותחת הכותרת: "מנכלים מדברים IT" התקיים פאנל מנכ"לים בהשתתפות ה"ה: אבי גבאי, מנכ"ל בזק; חיים שני, (מנכ"ל נייס, מנכ"ל האוצר) Chairman UK-Israel Technologies; יואב שלוש, (מנכ"ל סאיטקס) יו"ר איגוד תעשיות ההיי-טק; רמי רונן, מנכ"ל שטראוס מים; עידו רוזוליו, (מנכ"ל בז"ן תעשיות, מנכ"ל מקורות).  

 

בין התובנות שהוצגו בפאנל: 

  • מנהל ה- IT בארגון, שרוצה לשבת בשולחן ההנהלה, חייב להיות מנהל מוכשר (ולאו דווקא טכנולוג) המכיר את האסטרטגיה הארגונית ומסייע ביישומה. מנהל שכזה יכול להתקדם לכל תפקיד אחר בארגון ללא "תקרת זכוכית".
  • תפקיד מנהל ה- IT להכיר את צרכי הארגון ולהציע פתרונות "פורצי דרך" מבוססי טכנולוגיה. לדוגמא: ביצוע של ניתוחי מידע שנאסף אודות פעילות הלקוחות וסיוע למחלקת הפתוח בפיתוח מוצרים מתקדמים.
  • בפרויקטים אופרטיביים מהותיים כגון: יישום מערכת ERP בארגון, על מנהל ה- IT להיות בשותפות אינטימית עם המנכ"ל לצורך גיבוש החלטות ויישומן.
  • בין התכונות העיקריות של מנהל IT : גמישות מחשבתית, מוכנות לשינוי והבנת החשיבות של מתן שירות מתקדם ומותאם לצרכני המחשוב.
  • מערכות המחשוב בארגונים מהוות תשתית עסקית חיונית להמשך פעילות העסק. השבתה של המערכות מביאה להשבתה של פעילות עסקית על כל המשתמע מכך. לכן על מנהל ה- IT לתת את הדגש על איכות המביאה ליציבות.  


יוחאי גל,
CTO ויועץ טכנולוגי ראשי ב-EMC, הרצה בנושא: " בלב הסערה - כאשר מחשוב ענן פוגש את הר המידע (Big Data). האם אתה מוכן לשינוי?". במהלך ההרצאה סקר יוחאי, בין השאר,  את סוגי ענני המחשוב הקיימים: ענן פרטי, ענן ציבורי וענן משולב ואת הארכיטקטורה למתן פתרון מחשובי מיטבי בסביבת הענן. 

 

 

למצגת   

 

שי רוזן, מנהל תחום האסטרטגיה והייעוץ, realcommerce (שותפה עסקית של יבמ) הרצה בנושא:  "Mobile & Beyond - אסטרטגיה רב ערוצית בארגון עם IBM Worklight". מהפיכת הסמארטפונים שינתה את  האופן בו אנו צורכים מדיה ואינטרנט באופן דרמטי. על פי מחקרים שנעשו לאחרונה נראה כי הלקוחות מצפים היום לקבל את כל שירותי הארגון בכל המסכים באופן כמעט זהה כאשר הציפייה היא שניתן יהיה לעבור ממסך למסך ולהמשיך את האינטראקציה מול הארגון באופן חלק למרות המעבר בין מכשירים. כך למשל נמצא כי 65% מהלקוחות מתחילים חיפוש אחרי מוצר בסמארטפון וממשיכים לרכישה באתר האינטרנט במחשב או בטאבלט. ציפייה זו מעמידה בפני הארגונים אתגרים לא פשוטים – הצורך לתחזק מס' רב של אתרים המותאמים למכשירים שונים, הצורך בסנכרון בין האתרים, תמיכה במערכות הפעלה שונות וכן פיתוח בשפות שונות כשמדובר באפליקציות לסמארטפונים.

כדי להתמודד עם אתגרים אלו, נדרש הארגון להתאים את עצמו טכנולוגית ועסקית בכל הפלטפורמות בהן מתקיים מגע עם הלקוחות והעובדים – באתרי האינטרנט, באפליקציות מובייל, באפליקציות פנימיות וכו'. ארגונים החפצים לייצר ערוץ מובייל יעיל, כזה המאפשר תגובה זמני תגובה מהירים וניתן לשליטה ולניהול ברמת הוצאות סבירה, נדרשים למענה הן ברמת האסטרטגיה והן ברמת הפלטפורמה הטכנולוגית. בהרצאתו פירט שי רוזן, כיצד ניתן למנף את פלטפורמת worklight  של IBM ליצירת ערוץ מובייל שלם לארגון המאפשר פיתוח וניהול שירותים על כל המסכים בזמני תגובה קצרים תוך שליטה מקסימלית בעלויות הפיתוח והתחזוקה.

 

למצגת 

 

בארי שקד, מייסד Retalix ומנהלה במהלך 28 שנים ריתק את הנוכחים בהרצאתו:
"From Start-Up to Global Company to Retired Golfer ".

בארי, שהיה אלוף ישראל בגולף בגיל 18,  הציג את השילוב שבין משחק הגולף לביצוע העסקים עם דוגמאות מניסיונו רב השנים, בבצוע עסקים בארץ ובעולם.


המסלולים המקצועיים
 

 

 מסלול תשתיות

 ·         "מחשוב ענן – הלכה למעשה" – למצגת 
רונן נדלר, טכנולוג ראשי, רשות שדות התעופה בישראל

·         "הגנה על מידע בסביבות מתקדמות" – למצגת 
רן נתנאלי, יועץ בכיר, סימנטק

·         "כיצד לאבטח מידע של חצי מליון לקוחות"
טליה שינדלר, סמנכ"ל, שטראוס מים

 מסלול ניהול IT וערך עסקי

 ·         מדידת IT – שקיפות עסקית ואמצעי לשיפור מתמיד" למצגת 
שלמה מרקוזה, סמנכ"ל טכנולוגיות מידע,
DHL

·         "צו השעה: מ-CIO ל-Chief Business Technology Officer" – למצגת
גיל כץ, סמנכ"ל טכנולוגיות עסקיות, כלמוביל

·         "תשתיות על ענן – זה לא קסם זה NESS"

יובל קידר, מנהל חטיבת טכנולוגיות ו -CTO , נס ישראל  

 מסלול יישומים

 ·         "מחשוב נייד במשטרת ישראל"
סגן ניצב יוליה ימיני, ראש מדור מחשוב מערכות מבצעיות, משטרת ישראל

·         "הטמעת והדרכת מערכות IT – אחריות המנמ"ר?!"
עדי זמיר, מנהלת חטיבת ההדרכות וההטמעות, נס ישראל
 

 

בתמונה מימין לשמאל: שמואל מרדלר, מנכ"ל ERP.ORG; סגן ניצב יוליה ימיני, ניצב משנה רומן בוצומינסקי, סגן ניצב עופר שנהב - משטרת ישראל; גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל.

מתחם המומחים

לאורך הכנס התקיימו פגישות במתחם המומחים, אשר סיפק מידע עדכני וייעוץ למנהלי מערכות המידע לקראת ביצוע פרויקטים בשנת 2013.

 

 

לינק לאלבום התמונות של הכנס

רשם
: שמואל מרדלר, מנכ"ל ERP.ORG

ליצירת קשר: shmuel.merdler@erp.org.il