תפריט נגישות

סקירת כנס: SAP HANA

בכנס הוצגה האסטרטגיה העסקית של SAP המאפשרת לארגונים להתמודד בהצלחה עם קצב האירועים המהיר ולהתמקד בחדשנות עסקית

 סתוית נבון, משנה למנכ"ל ו-COO ב-SAP ישראל,  פתחה את הכנס והודתה לשותפים העסקיים: אינטל, HP ומטריקס. סתוית נבון סקרה את החזון של SAP – להפוך כל לקוח לעסק שמנוהל טוב יותר, ואת     SAP's Speed Strategy -  האסטרטגיה של SAP המאפשרת לארגונים להתמודד בהצלחה עם קצב האירועים המהיר ולהתמקד בחדשנות עסקית.

 SAP'S Speedy Strategy מתבססת על  ארבע קטגוריות: 

  • CORE – שימור ההשקעה של לקוחות SAP במערכת המידע הארגונית, המשך פיתוח בקצב מואץ, תוצרים כל ששה חודשים.
  • MOBILE – רכישתה של Sybase על ידי SAP מאפשרת ללקוחות ושותפים עסקיים לשתף מידע, מכל מקום ובכל זמן, בצורה מהירה ומאובטחת
  • מחשוב ענן – פתרון SAP BY DESIGN המאפשר יישום של פתרון ה-SAP BUSINESS SUITE ב"ענן"
  •  In Memory Computing – עיבוד מידע ברמה גבוהה ומהירה והצגתו למקבלי החלטות  

שמוליק סיטון, מנהל תחום טכנולוגיות ומידע עסקי ב-SAP ישראל,  סקר את פתרון ה-SAP HANA. ב-SAP HANA שולבו שתי טכנולוגיות עיקריות: חומרה חדשנית מבית INTEL  ותוכנה שפותחה על ידי SAP
 

 פתרון SAP HANA הינו  פתרון  In-Memory גמיש, רב תכליתי שאינו תלוי במקור הנתונים. הפתרון יודע לגשת לכל סוגי הנתונים SAP ו-NON-SAP. הנתונים התפעוליים נלכדים בזיכרון מיד עם התרחשותם ותצוגות מידע גמישות, מציגות את המידע האנליטי במהירות עצומה.

SAP HANA מספק גישה גמישה וחסכונית, בזמן אמת, לניהול כמויות נתונים גדולות, ומאפשר לארגונים לצמצם באופן משמעותי את עלויות החומרה והתחזוקה המשויכות להפעלתם של מאגרי נתונים מרובים ומערכות אנליטיות ותפעוליות רבות.

 

 מרכיבי הפתרון מאפשרים: 

·ניתוח מידע בזמן אמת במהירות עצומה

·יצירה של מודלים אנליטיים גמישים מבוססי מידע היסטורי ועכשווי

·צמצום הצורך בהכפלת המידע

 Heiko Schneider , מנהל מוצר במעבדות הפיתוח של SAP גרמניה, סקר את תוצאות הפעלת SAP NetWeaver BW 7.3 באמצעות  SAP HANA. פתרון SAP HANA נותן מענה לכל היכולות של SAP NetWeaver BW ובעתיד יחליף גם את בסיס הנתונים של מערכת ה-ERP.

 

השימוש בפתרון SAP HANA מאיץ את העיבוד בסדרי גודל וזאת בסביבת ניהול ותשתיות פשוטה.

 

 

Peter Himmighofer מ-SAP גרמניה סקר את יכולות SAP HANA בהאצת תהליכי עיבוד בתחום החשבונאות והכספים. פתרון CO-PA המוצע על ידי SAP, מאפשר לבצע במהירות רבה פעילויות שונות כגון: ניתוח רווחיות, סגירת תקופות חשבונאיות ועוד.

 

הפתרון נותן מענה לארגונים, המטפלים בכמויות מידע גדולות ואשר חווים את הבעיות הבאות:

  • פעילות העסקית מושפעת לרעה מניתוחי רווחיות שאינם מספקים ואיחורים בסגירת תקופות חשבונאיות
  • בעיתיות בהבנת סיבות ה"שורש" לתוצרי הניתוח הפיננסי
  • זמני עיבוד ארוכים המונעים התבססות על נתוני המערכת לשם קבלת החלטות

הטמעת פתרון CO-PA המתבסס על יכולות SAP HANA תאפשר מתן מענה לנושאים שצוינו לעיל באופן שישנה את מהלך קבלת ההחלטות בארגון בצורה דרמטית. לקוחות אשר הטמיעו את הפתרון דיווחו על תועלות כמוצג להלן:

 

  

אלון בר, מנהל Professional Services ב-SAP ישראל, הציג את מתכונת היישום הזריזה של SAP Rapid Deployment Solutions. מתכונת זו מתבססת על המרכיבים הבאים: 

  • תוכנה סטנדרטית של SAP
  •  פתרון דרוך מראש התומך בתהליכי Best Practice ותכנים נוספים המסייעים באימוץ מהיר של הפתרון על ידי המשתמשים (תוכנית פרויקט, לוחות זמנים, מדריכי קונפיגורציה, חומרי הדרכה ועוד)
  • הטמעה של תכולה ומחיר קבועים מראש – פרויקט מוגדר בסיכון נמוך. 

סך הכל בוצעו במתכונת זו למעלה מ-1,000 יישומי RDS בעולם.

 

  ישנם למעלה מ-70 פתרונות יישום זריז, ביניהם פתרונות המיושמים בסביבת SAP HANA. משך היישום נע בין שבועות בודדים עד 16 שבועות (ליישום מערך ERP שלם).

 בכנס השתתפו בנוסף המרצים הבאים: אילן הוכמן, מנהל שיווק ופיתוח עסקי באינטל אשר הציג את שיתוף הפעולה ההדוק בין SAP לאינטל; עודד שיחור, ארכיטקט פתרונות בכיר ב-HP ישראל, אשר סקר את ניסיונה של HP ביישום SAP ו-SAP HANA ו-רנית זקצר, CTO במטריקס אשר הרצתה אודות אתגרי ה-BIG DATA וכיווני הפתרון.

 ליצירת קשר: s.sitton@sap.com