תפריט נגישות

אורח באתר: אלדד גפן, מנמ"ר מטרו מוטור

אלדד גפן סוקר את פעילותה של מטרו מוטור ותפיסת המחשוב, מציין את התובנות העיקריות מביצוע פרויקט ERP מקיף ומדגיש את התפיסה המנחה אותו בניהול פעילות ה-IT לשם קידום המטרות העסקיות של ארגונו.

 שמואל מרדלר: אלדד, נא תאר בקצרה את פעילותה של מטרו מוטור

 אלדד גפן: מטרו מוטור הינה יבואנית ומפיצה בלעדית של סאן יאנג, קוואסאקי וימאהה בישראל ומשווקת מגוון רחב של: אופנועים, קטנועים, רכבים תפעוליים, טרקטורונים אופנועי ים וכלים חשמליים. החברה הוקמה ב-1981 ונכון לסוף 2011 מחזיקה בכמעט מחצית משוק כלי הרכב הדו גלגלים בישראל. לחברה חמישה סניפים, שלושה מרכזי שרות בבעלותה וכן רשת מוסכים מורשים הפזורה בכול הארץ.  

 שמואל: מהי תפיסת המחשוב בחברה ?

 אלדד: מטרתנו לספק לארגון מערכת מותאמת לפעילותו, בדומה למחשוב של יבואני רכב גדולים אחרים, עם הרבה גמישות ויכולת תמיכה בתהליכים, ובעלות נמוכה ביותר.

 בעבר התבססנו על מערכות AS400 שהותאמו לצרכינו. לפני כשנה וחצי בצענו פרויקט מחשוב מקיף על בסיס מערכת SAP Business One והטמענו במהלך זה גם מערכת WMS ופורטל.  אנו מספקים מערך מחשובי מתקדם התומך בפעילותן של שלוש חברות, חמישה סניפים ופעילות הפצה רחבה לכ-35 מוסכים וסוכנים מורשים של עד כ-3,000 שורות הזמנה ביום -  כל זאת בתמיכה של צוות IT מצומצם. 

 שמואל: מהן התובנות העיקריות שלך מביצוע פרויקט ה-ERP בארגון ?

 אלדד: התובנות החשובות לטעמי הנן:

  • ייזום הפרויקט דורש את מעורבות והשתתפות המנכ"ל, מאחר והשפעת הפרויקט על הארגון רבה והמנכ"ל יידרש למעורבות במהלכו.
  • יש לבצע תוכנית פרויקט ריאלית. להשקיע בתכנון מראש, לעבוד מסודר בכדי לא להתמודד עם חזרה על מהלכים שבוצעו באופן חלקי וחריגה מתקציבים.
  • חשוב לרתום את המשתמשים לתהליך ולמנות משתמשי מפתח בכל קבוצה. יש לוודא שהמשתמשים מקבלים "בעלות" על הפרויקט,נמדדים על הצלחתו ולכן חפצים בה.
  • חייבים להפריד בין פרויקט טיוב והסבות הנתונים ופרויקט התהליכים ולבצע את שני הפרויקטים במקביל. 

שמואל: מהו ה"אני מאמין" שלך בניהול פעילות ה-IT בארגון ?

 אלדד: בניגוד למנהלי מערכות מידע שהחלו את הקריירה שלהם בתחום זה, הגעתי להיות מנמ"ר באופן אקראי לאחר שפעלתי כיזם וניהלתי חברות גלובליות במהלך 20 שנים בקבוצת טלרד, רד ועוד.

 אני בוחן את הפעילות בהיבטים עסקיים ובהתאם לכך קובע את סדר העדיפויות של תקציב המחשוב. להלן מספר דוגמאות לפעילויות המבוצעות על ידנו: השקענו בפרויקטים להגדלת הכנסות על בסיס מידע קיים – הרחבה של ערך הלקוח; הרחבנו את יכולת המערכת לתמוך בניהול דו שיח מתמשך עם הלקוחות; בתקופה הקרובה נטמיע מערכת BI לשם תמיכה בהחלטות עסקיות ונשקיע בקישוריות למערכות המידע של הסוכנים שלנו, בכדי להרחיב את המידע העסקי הנגיש לרשת הסוכנים של החברה.

 

ליצירת קשר: eldad@metro.co.il