תפריט נגישות

אורחת באתר: תמי שהם, (HEAD of IT (EMEA באפלייד מטיריאלס

תמי שהם מציגה את פעילותה באפלייד מטיריאלס, האופן בו נקבעת ומיושמת אסטרטגיית ה-IT בחברה, מדיניות אימוץ פתרונות יישומיים ב"ענן" והאתגרים בניהול IT בחברה גלובלית.

שמואל מרדלר: תמי, קצת עליך...

 תמי שהם: הקרירה שלי באפלייד מטריאלס נמשכת כבר 15 שנה. כיהנתי מספר שנים כ-CIO של החברה בישראל ובשנת 2006 מוניתי כ-Head of IT ב-EMEA (המזרח התיכון ואירופה). באחריותי להטמיע את הסטנדרטים והפרוגרמות המרכזיות של הארגון באירופה ובכלל זאת בקרב מפעלים באירופה שנרכשו על ידנו. עד כה בצענו שלושה פרויקטים מסוג זה, כאשר אני מלווה את הפרויקט, משתתפת בוועדת ההיגוי ושותפה להצלחת התהליך. בנוסף לתפקידי באירופה, אני אחראית גם על פעילות ה-IT של מפעל במונטנה, ארה"ב.

 שמואל: כיצד נקבעת ומיושמת אסטרטגיית IT בחברה גדולה כמו אפלייד מטריאלס

 תמי: ראשית אציין שאסטרטגיית ה-IT נגזרת מארכיטקטורת מערכות אסטרטגית שאושרה ע"י הנהלת הארגון ומיושמת כבר מספר שנים. מהלך קביעת אסטרטגיית ה-IT מבוצע בדיונים רבים המשלבים ידע פנימי והמלצות של חברות ייעוץ מובילות. על בסיס אסטרטגיית ה-IT אנו  מגדירים, בשיתוף עם ה-CFO, תוכנית המפרטת את הפרויקטים שה-IT יבצע במהלך השנה.

 שמואל: מהי מדיניות ה-IT בנושא מערכות יישומיות, האם יש שימוש במודל ה"ענן" ? 

 תמי: בנושא זה החלטנו להטמיע בחברות השונות פתרונות ליבה On Premise שהם: SAP, TEAMCENTER כפתרון PLM ופתרונות Microsoft לשיתופיות (אימייל, פורטל וכד). מעבר לכך אנו שואפים לאמץ פתרונות יישומיים במודל ה"ענן".  

 התחלנו ביישום של מערכת  HRב"ענן",  למדנו כיצד ה-IT צריך להתאים עצמו להתמודד עם השירות בהיבטים שונים כגון:  ניהול הקשר עם הספק, פונקציונאליות,  SLA ועוד. השנה העברנו  את מערכת הדואר האלקטרוני ל"ענן" - מעבר חלק ותקין שבוצע להיקף של 20,000 משתמשים. בכוונתנו להמשיך ולהרחיב לפתרונות נוספים בתחום זה.

 שמואל מרדלר: מהם האתגרים של ניהול IT בחברה גלובלית ?

 תמי: התפקיד שלי, כמנהלת מטריציונית של אזור, מחייב עבודה עם בעלי תפקידים גלובלים אשר מדווחים למנהל פונקציונאלי ומשולבים בפרויקטים שאני מנהלת. כאשר בצענו את השינוי הארגוני למודל הזה נתקלנו באתגרים רבים: פערים תרבותיים, זמנים שונים, גיאוגרפיה, חוסר אמון, יכולות מוגבלות של ניהול ועבודה וירטואליים ועוד. כתוצאה מכך יזמתי תוכנית שנקראה 'Global Culture' שמטרתה להפוך את האירגון לגלובלי אפקטיבי. בגינו גם קבלתי אות הוקרה ארגוני – CIO AWARD.

 

ליצירת קשר: Tami_Shoham@amat.com