תפריט נגישות

אורח באתר: ירון אלטשולר – מנהל תחום בסיסי נתונים בא.מ.ת מיחשוב

ירון מציג את פעילות א.מ.ת מיחשוב בתחום בסיסי הנתונים, הנושאים שיסקרו בכנס "כל הא.מ.ת על BIG DATA" שיתקיים ב-21.2.2012, פרויקטים שבוצעו בתחום ועוד.

 שמואל מרדלר: ירון, תתאר בבקשה את פעילות א.מ.ת מיחשוב בתחום בסיסי הנתונים

 ירון אלטשולר: התחום הוקם בא.מ.ת מיחשוב לפני מספר שנים ומתמקד בטכנולוגיות הליבה של אורקל הסובבות סביב עולם בסיסי הנתונים. למעשה, אפשר לחלק את ההיצע שלנו ל:

  1. ייעוץ High Level בעולם בסיסי הנתונים, כמו קונסולידציות בסיסי נתונים (ביצענו את הפרויקט הגדול ביותר שנעשה בארץ בשנים האחרונות), ייעוץ ארכיטקטוני, פרויקטי DR, Assessments וכו' .
  2. יישום והטמעת פתרונות אורקל ופתרונות משלימים כדוגמת פתרונות High Availability , פתרונות DR, Golden Gate, Enterprise Manager מוצרי Security ועוד.
  3. שרות ותמיכה בבסיסי  נתונים (7X24).
  4. Exadata – למעשה א.מ.ת מיחשוב הינה השותף בו בחרה אורקל להוביל את תהליכי המכירה וההטמעה של Exadata בישראל. כחלק משיתוף הפעולה, רכשנו מכונת Exadata למעבדה שלנו והקמנו ביחד עם אורקל את מרכז ה-POC של ה Exadata בישראל.  לקוחות מוזמנים אלינו על מנת להתנסות במוצר ולבצע POC של האפליקציות שלהם על פלטפורמת ה Exadata 

שמואל: בתאריך ה-21.2.2012 יתקיים כנס " כל הא.מ.ת על BIG DATA", מה יהיו עיקרי הרצאתך ?

 ירון: בכנס אדבר על המגמות בשוק בסיסי הנתונים אשר נותנות מענה לאתגרי ה-BIG-DATA. אציג את מגמת המעבר של לקוחות ל"קופסאות סגורות" – Database-Appliances והיתרונות בגישה זו;  וכן את היתרונות באימוץ טכנולוגיות ה-Hadoop וה-Sharding –ארכיטקטורה אשר מבזרת את פעילות בסיסי הנתונים המידע לשרתים רבים.

 שמואל: האם תציגו בכנס גם היבטים המיועדים לאנשים טכניים העוסקים בבסיסי נתונים ?

 ירון: בהחלט, בכנס שני מסלולים: מסלול ניהולי ומסלול טכני. במסלול הטכני נציג את הדרכים למימוש טכנולוגית ה Big Data וניתן Best Practices לביצוע מיגרציה מארכיטקטורה מסורתית של בסיסי נתונים ל-Exadata. נתאר שלב אחר שלב בביצוע המעבר, למה לשים לב, ועד לביצוע של ה-Performance Tuning.

 שמואל: אילו פרויקטים מעניינים נמצאים בשלב זה בביצוע על ידיכם ?

 ירון: סיימנו לאחרונה בהצלחה פרויקט בו בוצעה קונסולידציה של למעלה מ-100 בסיסי נתונים ל-6. הפרויקט החל בתהליך ייעוצי בו הוכחנו ללקוח את הישימות וה- ROIשל המהלך ואנו שותפים למימושו. א.מ.ת מיחשוב תמיד מוכנה לקבל  אחריות גם על המימוש של המלצותיה, וזו דוגמא לכך.

 ביצענו מספר פרוייקטי שידרוג של לקוחות גדולים ל Oracle11.2 ומעבר ל-Oracle Real Application Cluster.  אנו מבצעים מספר פרויקטים בעולם ה-Data Warehouse.

 כמו כן, אנחנו שותפים להסבה של לקוח מאד גדול מ-Sqlserver ל-Oracle. 

 שמואל: פעילות רבה מבוצעת על ידכם באמצעות טכנולוגיות של אורקל, מדוע ?

 ירון: אורקל הינה חברה מובילה בתחום בסיסי הנתונים ומשקיעה בתחום זה משאבים רבים. רק לאחרונה השיקה אורקל פתרונות חומרה ותוכנה ייעודיים כגון: ה-EXALYTICS לתחום ה-BI, BIG DATA APPLIANCE – המשלב Hadoop ואינטגרציה לאורקל, ו-Super Cluster על בסיס חומרה של Spark.

 אנו מאמינים במגמה של אורקל שהוצגה עם רכישת Sun: לפתח פתרונות חומרה ותוכנה מותאמות ללקוח – Engineering Systems ובטוחים שמימוש המגמה יספק ערכים מוספים גבוהים ללקוחותינו. 

 ליצירת קשר: yarona@emet.co.il