תפריט נגישות

הטמעת מערכת BI בעבור ההנהלה הבכירה – מניסיונה של תדהר

אומר בני בנדרסקי , סמנכ"ל תכנון ובקרה: "הקבוצה חוותה בשנים אחרונות של עשרות אחוזים בפעילויותיה בארץ במקביל להמשך הפעילות בחו"ל

 
החברה

 תדהר  קבוצת נדל"ן מובילה, בעלת נסיון רב בייזום וביצוע פרויקטים בארץ ובחו"ל. היא ממוקמת בעשיריה הראשונה בדירוג חברות הבניה (דירוג BDI). פעילויותיה הייחודיות של הקבוצה, זיכו אותה במספר פרסים כדוגמת  הפרס הלאומי לאיכות ולמצוינות ב-2009 ופרס למצוינות בשירות בשנת 2010.

יתרונה העסקי של הקבוצה, בין היתר, היא תוצאה של יישום חזונה, תרבותה הארגונית וערכיה לצד כלים חדשניים, שיטות ניהול וביצוע מתקדמות ומערכות ניהול ומידע תומכות.

הקבוצה פועלת ב"סינרגיה" בארבעה תחומים באמצעות חטיבות שונות , תוך שימת דגש רב על תפישת הפעלה קוהרנטית וסנכרון מיטבי בין החטיבות, המחלקות והצוותים השונים. זאת, על מנת להשיג רציפות בתהליכי הניהול והביצוע בפרויקטים, ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר תוך מקסום הערך המוסף שלה ויכולותיה השונות.

 הצורך העסקי

 אומר בני בנדרסקי , סמנכ"ל תכנון ובקרה: "הקבוצה חוותה בשנים אחרונות של עשרות אחוזים בפעילויותיה בארץ במקביל להמשך הפעילות בחו"ל; מאידך, הכלים לאחזור מידע שעמדו לרשות ההנהלה (שאילתות ודוחות) לא ספקו את המידע הנדרש. אתגר נוסף שנדרשנו לו, היתה דרישת מנכ"ל הקבוצה לפתרון טכנולוגי שיאפשר לו להשוות בין פרויקטים ולנתח נתונים שיהוו בסיס לתוכנית אסטרטגית".

 מערכות המידע בתדהר, בנוסף להיותם אמצעי לשיפור תהליכים והתייעלות, מסייעות לחברה לקדם את יתרונה התחרותי. מוסיף בני: "מערכות המחשוב נבנו על ידנו ומהוות דוגמא לחברות אחרות בענף בהיבטים של חדשנות וערך עסקי. היה ברור לנו שאנו נדרשים לרכוש טכנולוגיה מתקדמת לבינה עסקית – BI שתאפשר לנו לתחקר מידע תפעולי, לענות לשאלות מנהלים מורכבות , תוך שילוב נוסחאות ומדדים בחתך פרויקטלי וחברתי".  

 מהלך הבחינה והעברת הידע
 

על בסיס אפיון שהגדיר תוצרי מידע נבחנו מספר טכנולוגיות BI. אומר עמית ויסמן, מנתח מערכות מידע בתדהר: "החלטנו להמשיך ולנהל את הנתונים בבסיס הנתונים התפעולי, ללא בניית מחסן נתונים כלשהוא. במהלך תהליך הבחינה הקפדנו לדבוק בדרישות התוכן ולבחון בצורה הפתוחה ביותר את יכולות הכלים השונים".  לאחר השוואת היכולות של כלי ה-BI  השונים, נמצא פתרון ה-Tableau שהוצע על ידי חברת SIT, כיעיל ביותר למימוש הדרישות שהוגדרו ובעל יכולות ביחסי תועלת של עד 1:10 מול כלים מתחרים".

 SIT התחייבו לתוצרי האפיון, אך פתוח המערכת בוצע במקביל תוך שילוב והעברת הידע לצוות של תדהר. צוות זה רכש ידע במהלך הפרויקט (On the Job training) עד כדי עצמאות תפעולית. מציין עמית:  " המקצועיות והנכונות של אנשי המקצוע של SIT וכן את אמצעי הלימוד המתקדמים  באתר חברת Tableau העולמית סייעו לנו מאד בתהליך ההכשרה. לאחר ביצוע חיבור בסיס הנתונים למערכת Tableau באמצעות SQL, יכול משתמש אקסל מיומן, אחרי יום הדרכה, להפעיל בצורה מלאה את המערכת".

 תועלות עסקיות והתוכניות לעתיד

הטמעת מערכת Tableau בתדהר הביאה, בין השאר, לתועלות העסקיות הבאות:

  • יישום מערכת תומכת החלטה למנכ"ל  חטיבת הביצוע לשם בחינה של מכרזים,  וסקירת פרויקטים בביצוע (בקרת חריגים ותקלות)
  • הגברת יכולת מחלקת המכרזים לבצע ניתוחים וחישובים לאיתור מדדים חריגים
  • הנגישות לנתונים ויכולת תחקורם בצורה קלה ואינטואיטיבית, מעודדת את מנהלי החברה לשאול שאלות חדשות ולהגדיר מדדי בחינת פרויקטים  נוספים (עלויות למטר, תמחיר יחידת דיור ועוד) 

מציין עמית: "אנו בוחנים שת שילובה של מערכת tableau בפורטל הארגוני אל מול החלופה הטבעית של כלי ה-BI  של מיקרוסופט".

 מסכם בני: "הטמעת מערכת להשוואת מדדים בעזרתה של Tableau הביאה למהפך חשיבתי בארגון והציפה את החשיבות של הרחבת מערך ה-BI והטמעה של Dash-Boards למנהלים. הוכח כי מידע זמין משפר את יכולות הניהול והבקרה ומביא לערך עסקי באופן מובהק"

 

ליצירת קשר: AmitW@tidhar.co.il 

 דגש הספק – חברת SIT

 פרויקט זה בוצע בלוח זמנים קצר משמעותית בהשוואה לכלי BI האחרים מה שהביא את הלקוח לספק תשובות לשאלות חשובות שבאות מהנהלת הארגון בזמן קצר וברמת שביעות גבוהה. חשוב מאוד לציין , כי הלקוח מהר מאוד "לקח את המושכות לידיים" והמשיך פיתוח באופן עצמאי לחלוטין על ידי הדרכות  נקודתיות שלנו וצפייה בסרטוני הדרכה באתר של Tableau.

 חברת SIT פועלת בשוק הישראלי למעלה מ 18 שנים ועוסקת במתן הפתרונות המובילים בעולם העסקי והיצרני. SIT מעניקה פתרונות ייחודיים בתחום ה BI  באמצעות Tableau. SIT, בעלת ניסיון רב ביישום התוכנה, תוך מתן דגש על הצגת תמונה עסקית מדויקת למקבלי ההחלטות.

 חברת SIT הינה נציגתם הרשמית של, Tableau Software ושל חברת , QAD מערכת ה ERP לארגוני ההייטק היצרני.

 ליצירת קשר:

משרדי SIT:  03-6341299

  Email: info@sitqad.co.il

http://www.sitqad.co.il