תפריט נגישות

מיקור חוץ גלובאלי ולוקאלי מניסיונו של הכוח הרב לאומי - MFO

במסגרת הפרוייקט, נס טכנולוגיות הייתה אחראית ליישם טופולוגיה מבוססת על האלמנטים העיקריים הבאים: קונסולידציה גיאוגרפית (Geo-Consolidation), וירטואליזציה (תשתית VMware)


פרופיל

לקוח

הכוח הרב לאומי – MFO – Multinational Force and Observers הוקם בשנת 1979 במסגרת הסכם השלום שנחתם בין ישראל ומצרים, במסגרתו, מוצבים חיילי הכוח בחצי האי סיני לפיקוח על הבנות הסכם השלום. הכוח ממומן ברובו על ידי ישראל, מצרים וארה"ב ותומכות בו כספית המדינות יפן, שוויץ וגרמניה. רשימת המדינות החברות בכוח הרב לאומי כוללות את ארה"ב, אוסטרליה, ניו זילנד, קנדה, צרפת, איטליה, הונגריה ואיי פיג'י. חיילי ועובדי ה – MFO פזורים בשישה סניפים ו – 28 עמדות ביקורת גבולות.

 תיאור הפרוייקט

במסגרת אחריותה הכוללת של נס טכנולוגיות על כלל מערך המחשוב של ה – MFO, הקימה נס שני מרכזים טכנולוגיים (Data Centers) המבוססים על חומרה וטכנולוגיות מתקדמות. כמו כן, במסגרת הפרויקט שודרגה תשתית מערך המחשוב של הכוח הרב לאומי גם בסניפים ברומא ובמשרדי הלוגיסטיקה והקישור הנמצאים בקהיר, רמת-גן וסיני.
במסגרת הפרוייקט, נס טכנולוגיות הייתה אחראית ליישם טופולוגיה מבוססת על האלמנטים העיקריים הבאים: קונסולידציה גיאוגרפית (
Geo-Consolidation), וירטואליזציה (תשתית VMware), התאוששות מאסון (DRP)- בין אתרים גיאוגרפיים שונים, הקטנת העלות הכוללת של הבעלות (TCO), שדרוג רמת אבטחת המידע, ניטרול נקודות כשל, ניהול מרכזי ושרידות גבוהה.

אתגרים & פיתרון

הטופולוגיה החדשה משלבת בתוכה מספר שינויים בסיסיים, כאשר המטרה היא הגברת האבטחה ושרידותה של הרשת ולספק רמה גבוהה יותר של שירות, תוך צמצום מספר תקלות החומרה.

בפני הלקוח ונס עמדו מספר אתגרים:

  • תשתית ה- AD: התשתית הייתה בנויה ממספר Child-Domain's ובמסגרת הפרוייקט הוחלט על קונסולידציה במערך ה- AD לDomain- אחד תחת  Root Forest יחיד.
  • ריבוי שרתי דואר אלקטרוני הארגוני: לכל אחד מהסניפים וללא קשר לכמות המשתמשים היה מוגדר שרת דואר ייעודי, במסגרת הפיתרון התבצע איחוד של 5 שרתי דואר אל 2 שרתים מרכזיים הממוקמים באתרים המרכזיים, כאשר בניהם הוקם מערך DRP באמצעות כלי רפליקציה של חברת EMC. בנוסף, הותקנו שני Appliance חדשים מתוצרת Pineapp עבור קבלת דואר מהעולם פנימה (Mail Relay) בטופולוגיה כוללת יתירות מלאה.
  • ERP: מערך ה- ERP בארגון היה מבוסס על שרתים ישנים שיצאו משירות התחזוקה וללא יתירות. במסגרת הפרוייקט הוסבה מערכת ה- ERP לאתר המרכזי בת"א והותקנה על מערך קלסטר מיקרוסופטי, בנוסף לשילובה עם מערך DRP אל האתר המרוחק NC (סיני) בעזרת כלי SAP וכלי EMC כדוגמת: SAP BR Archive, SAP Data Guard.
  • אבטחת מידע: מכיוון שבמסגרת הפרוייקט בוצע התכנסות של מערכות קריטיות אל האתרים המרכזיים, הועלה הצורך בהחלפת מערך אבטחת המידע בת"א למערכות חדשות כולל ייתירות בזמן מענה לכשל חומרתי. התוצאה - החלפת הציוד למערך מתוצרת Cisco והוספה של מערכת לסינון תכנים באינטרנט.
  • שרת אנטי-וירוס ארגוני: במסגרת הפרוייקט הוחלפה מערכת האנטי-ווירוסלפתרון של חברת Kaspersky בעלת יכולת ניהול ועדכון הפצות מרכזית ואשר תומכת בגרסאות העדכניות של מערכות ההפעלה.
  • הפרדת רשתות: במסגרת הפרוייקט בוצע מערך מחודש של סגמנטים (Vlan's) עבור כל אחד מסביבות העבודה הארגוניות ובנוסף, נבנה אזור מפורז עבור שרותים כגון: OWA & Mail-Relay.
  • החלפת מערכת אל-פסק: במסגרת הפרוייקט הוחלפה מערכת האל-פסק למערכת יציבה ומנוהלת, בנוסף ליכולת לכיבוי של שרתים לא הכרחיים באמצעות סקריפט מנוהל.
  • שידרוג תחנות קצה: במסגרת הפרוייקט התחיל ביצוע של החלפת מערכות ההפעלה Windows-XP בתחנות הקצה למערכות הפעלה חדשות Windows 7 Pro בסניף הישראלי ובהמשך בסניפים: NC, SC, CP, CV (מצרים) ע"י שימוש ב- Image אשר נבנה בהתאמה לסביבת העבודה הארגונית של הלקוח.

הטופולוגיה החדשה מבוססת על שני מרכזים - ת"א ומצרים (NC), אשר יספקו את כל השירותים המבוססים על מצב פעיל (NC or TA), סביל (TA/NC) או פעיל פעיל (TA & NC).

מר ברונו ג'יאניני, המנהל האדמיניסטרטיבי של ה MFO אמר, כי "הצלחותיה ויכולותיה של נס טכנולוגיות בתחום מיקור החוץ הגלובלי והמקומי גם יחד סייעו להחלטת הכוח הרב לאומי בבחירתה".

 

ליצירת קשר: יובל קידר, נס טכנולוגיות

Yuval.Kedar@ness.com