תפריט נגישות

אורחת באתר - איריס איזקוב, מנהלת הדרכה ופיתוח ארגוני של מוטורולה ישראל

איריס מציגה את הנושאים השונים הנמצאים בתחום אחריותה, תפיסתה למימוש חזון "הארגון הלומד", הדרך להסתייע בטכנולוגיות ומתודולוגיות בתחום ההדרכה ופיתוח ארגוני ועוד.

 שמואל מרדלר: איריס, נא הציגי את עצמך ותפקידך במוטורולה

 איריס איזקוב: אני בעלת תואר ראשון במזרחנות ותואר שני בלימודי עבודה. עבדתי כמנהלת הדרכה ב-UMI ולפני כעשר שנים התחלתי את דרכי במוטורולה בתפקידים שונים בתחום ההדרכה ומשאבי האנוש, כולל אחריות על תחום הערכת הביצועים של מוטורולה ב- EMEA וניהול שינוי סביב הטמעת מערכת SAP ל- HR ב- EMEA. כיום אני  מנהלת הדרכה ופיתוח ארגוני של מוטורולה ישראל וגם משמשת כמנהלת משאבי אנוש של קבוצת משאבי האנוש. במסגרת תפקידי אני אחראית בין היתר גם על נושא הערכת ביצועי עובדים, ניהול שינויים ופיתוח מנהיגות.

 שמואל: מהו החזון שלך בניהול המחלקה ? 

איריס: למעשה אני מבצעת, אחת לשנתיים, תהליך עדכון אסטרטגיה ויצירת חזון. כיום אנו פועלים להגשמת חזון של ארגון לומד. ככלל, ישנן מספר אמיתות המתוות את דרכי המקצועית:

 א. קבלת הכרה מתמשכת, מהגורמים העסקיים בארגון, כי מחלקת ההדרכה ופיתוח ארגוני תורמת להשגת המטרות העסקיות ומספקת שירותי הדרכה בהתאם לצרכי הארגון, ומהווה גורם מאפשר ללמידה ארגונית.

 ב. הקמת יכולת הדרכה פנימית לנושאי הליבה של הארגון, כגון הסמכת עובדים בחברה, אשר משמשים כמדריכים בנוסף לתפקידם, ושאיפה להישגיות ומצוינות בתחום זה.

 ג. שדרוג מתמשך של תשתיות תומכות כגון מרכז מידע וספריה, מסלולי למידה לתפקידים, אתר פנימי ופורטל למידה וכד'.

 שמואל: כיצד טכנולוגיות ומתודולוגיות יכולות לתרום לקידום נושאי ההדרכה ופיתוח ארגוני ?

 

איריס: את הטכנולוגיה צריך לצרוך בהתאמה לסוגי האוכלוסייה שבארגון:  אנשי ייצור, מהנדסים, אנשי מכירות ועוד. צריך להקפיד שהטכנולוגיה לא מייצרת עומס ועודף של מידע ואכן משרתת נכון את קהל המשתמשים. 

 כדוגמא: אנחנו בתהליך פיילוט לקראת הטמעה של פורטל למידה, מערכת OPEN SOURCE, המאפשרת לרכז את אמצעי והיצע הלמידה בצורה חכמה. למשל, כל מנהל יוכל לראות מהן הדרישות בתחום המנהיגות המצופות ממנו בדרג בו הוא פועל; כל עובד יוכל להירשם לאזורי למידה שמעניינים אותו  וכן ניתן לבצע למידה עצמית בדרכים שונות ולגשת לבסיס נתונים גדול של סוגים רבים של מקורות מידע.

 בפורטל זה ישתמשו כ-2,000 משתמשים בישראל אשר יקבלו מענים לצרכי הלמידה שלהם, באמצעות טכנולוגיה מגשרת שתהווה גורם מאפשר ללמידה מסוגים שונים. במקביל, חשוב להדגיש, ניתנים ויינתנו פתרונות לאוכלוסיות שעבורן הטכנולוגיה הזו אינה רלוונטית.

 אנו משתמשים בטכנולוגיות ומתודולוגיות שונות גם בהיבטים נוספים ורבים של למידה ותהליכים ארגוניים, כגון פיתוח מנהלים, הערכת ביצועים, קהילות למידה... 

 שמואל: מהן התוכניות לעתיד ?

 איריס:  אנו צועדים במסע מתמשך לשם הגשמת החזון של ארגון לומד.  לשם ההבחנה אציין כי ארגון שמנהל ידע בצורה נכונה אינו בהכרח ארגון לומד.  בדרך להגשמת החזון יידרש לבסס מספר עקרונות שיתמכו בתרבות למידה בארגון. תפיסת העולם של מוטורולה סביב התפתחות העובד שמה את האחריות על התפתחות העובד בחברה היא על כתפיו ועל כתפי מנהליו. אנו נמשיך בעתיד לספק פלטפורמות תומכות, לבחון את האפקטיביות שלהן ולגוון את דרכי הלמידה המוצעות.

 ליצירת קשר:

Iris.Isakov@motorola.com

03-5658139