תפריט נגישות

האבולוציה בתפקיד המנמ"ר

מנהל מערכות המידע צריך להכיר את תחומי פעילות החברה לעומקם, על מנת שיוכל לחבוש את כובע "המייעץ" ולמצוא את הפתרון הטכנולוגי שישרת את החברה בצורה המיטבית.

בשנים האחרונות חל שינוי מהותי בתפקיד מנהל מערכות המידע בארגון מתפקיד טכני לתפקיד ניהולי. בעבר כל מהותו ותפקידו של המנמ"ר היה בעיקרו מקצועי, אשר דרש הכרות מעמיקה עם כלל תחומי המחשוב בניהם: תוכנה, חומרה, טכנולוגיה, תשתיות, תקשורת ועוד. כיום התפקיד עבר אבולוציה משמעותית, ומנהל מערכות המידע נמצא במרכזה של כל החלטה אסטרטגית ארגונית, ולעיתים קרובות נמצא אף בין יוזמיה ומוביליה.  מנהל מערכות המידע צריך להכיר את תחומי פעילות החברה לעומקם, על מנת שיוכל לחבוש את כובע "המייעץ" ולמצוא את הפתרון הטכנולוגי שישרת את החברה בצורה המיטבית.

האתגר – מערכת ארגונית

פרוייקט ERP טומן בחובו אתגרים רבים לפני הבחירה במערכת המתאימה, במהלך היישום וההטמעה, ולאחריו בתחזוקה ובתפעול השוטף. מנמ"ר אשר הוביל פרוייקט ERP, יודע שכעת הר האוורסט לרגליו, והכל הוא בר השגה.  מנמ"ר חייב להוביל את המהלך, ולא להיות מובל על ידו. חשוב להגדיר את המטרות שברצון החברה להשיג בפרוייקט, יש להתייחס לרצונות ולבקשות של כל המחלקות השונות, ולנסות לגשר במידת הצורך על מנת שכל אלו יבואו לידי ביטוי בפתרון המושג. יש לרתום את ההנהלה ע"י הצגת כלל התועלות שיושגו כתוצאה מהמהלך, ויש להחליט על הפרמטרים שנועדו לביקורת ולבחינת מידת ההצלחה של הפרוייקט לאחר היישום ולאורך זמן. רק כך ממלא המנמ"ר את ייעודו האמיתי, ולא ע"י טיפול בתקלות מדפסת, ובהודעות שגיאה.

ERP שמשרת אותך ולא משעבד אותך

בעידן המודרני קצב ההשתנות של חברות הוא מהיר, חברות רוכשות חברות נוספות בארץ ובחו"ל, נכנסות לפלחי שוק חדשים, פעילויות חדשות, חברה פרטית מונפקת בבורסה ונהפכת לציבורית ועוד שינויים ארגוניים רבים. חשוב שהמערכות המיחשוביות הקיימות ישרתו את הארגון בכל החלטה אסטרטגית, ואסור שפלטפורמה מיושנת תהיה לרועץ בארגון ותיבלום את המשך הצמיחה וההתפתחות.  

ישנם 3 סוגי מערכות ERP הקיימים בשוק:

 1.מערכת ERP פיתוחית, הינה מערכת אשר "נתפרת" למידותיו העכשוויות של הארגון. ארגון אשר נכנס לפרוייקט מסוג זה, צריך להבין שכל התפתחות עתידית של המערכת תלויה רק בו, ובמידת ההשקעה שלו. אין עוד מערכת זהה לשלו באף ארגון, אין עדכוני גרסא המעשירים את הארגון ביכולות תהליכיות חדשות, ומנמ"ר והארגון נהפכים למשעובדים למערכת! כל שינוי, שיפור או שדרוג במערכת נעשה ביוזמת החברה ובמימונה, ונוצרת תלות גדולה בחברת היישום.

2.ערכת ERP הנדסית הינה מערכת פרמטרית, אשר מכילה בתוכה עושר של תהליכים כמעט אינסופי. ארגון אשר נכנס לפרוייקט מסוג זה, מכיר בצורך של החברה שכל התפתחות עתידית, וכל שינוי  ייתמך ללא חבלי לידה מיותרים באופן מלא במערכת. כמו כן, קידום המערכת הוא על בסיס קבוע, ומובל  ביוזמתו של הספק באמצעות עדכוני גרסא, אשר מטרתם לשפר תהליכים ארגונים, ולהוסיף עולם של אפשרויות ללקוח. המערכת אינה מערכת Stand Alone בעולם, אלא היא יושמה והוטמעה באלפי חברות בארץ ובעולם, ועל הלקוח מוטלת האחריות לבחור את התהליכים שמתאימים לו מתוך המערכת.  מערכת כזו משרתת את הארגון ואת המנמ"ר, אשר נדרש לבחור בין תהליכים, ולא נדרש להשקיע בפיתוח.  

3.מערכת ERP  ורטיקלית בינלאומית- היא המערכת המתקדמת ביותר שקיימת כיום לארגונים בתחומי התמחות מוגדרים. הפתרון אינו פתרון כללי יותר, לא יהיו בו תהליכים שנהוגים בחברות ביטוח ותהליכים הנהוגים בחברות יצרניות, אשר אין כל דימיון בניהן. הפתרון עמוק ויש בו עושר של תהליכים, אך מעצם היותו פתרון ענפי ורטיקלי, מציאת התהליך הנדרש הוא פשוט יותר. הפתרון נותן מענה לתחום בו מתמחה החברה, עם עושר של תהליכים שנלמד מחברות דומות בארץ ובעולם. התקדמות המערכת נעשה עפ"י צו השעה של התחום, בהתאם לאתגרים החדשים שניצבים בפני הענף, והכל ביוזמת ובהובלת הספק. מערכת ERP ורטיקלית היא גם גדולה וגמישה דיה, והיא תומכת באופן מלא בכל  שינוי בארגון ומספקת פלטפורמה רחבה בכל צמיחה עתידית.  פתרון זה נותן מענה מלא לארגון, ומאפשר למנמ"ר  להוביל פרוייקט מובנה ובטוח יותר, ללא צורך ביחידת מחשב גדולה. 

גורמי הצלחה בפרוייקט ERP

 1.מוכנות ארגונית - 

מנמ"ר משחק תפקיד מרכזי בבחינת מידת מוכנותה ובשלותה של החברה בכניסה לפרוייקט ERP מקיף. הפרוייקט דורש מעורבות של גורמים רבים אנושיים וכספיים, ומעל הכל מעורבות ניהולית מלאה. פרוייקט צריך להיות מובנה, וכל הגורמים אשר מושפעים ממנו צריכים להיות מעורבים בתהליך. יש להקים צוותי חשיבה ולשתף את העובדים הרלוונטים, אשר מפעילים בהווה ויפעילו בעתיד את התהליכים. חשוב שמטרות הפרוייקט והדרישות מהמערכת יוגדרו באופן מלא ולכל השותפים במלאכה. כולם צריכים להכיר במטרה המשותפת, ולחתור לעבר אותה מטרה. הסיבות העיקריות והתדירות ביותר לכישלון של פרוייקטים טכנולוגיים זה חוסר במעורבות ההנהלה, וחוסר שיתוף המשתמשים במטרות הפרוייקט, אשר אלו יכולים להכשיל את המהלך. במידה וארגון אינו מוכן, עדיף לקבל החלטה להשהות תחילת פרוייקט, מאשר להיכנס למערבולת של תסכול, עם תוצאות גרועות.   

 2.המערכת ארגונית

תהליך הבחירה של מערכת ארגונית מחייב את הארגון להסתכלות מעמיקה בצרכיו העכשוויים והעתידיים. אין להקל ראש בתהליך קבלת ההחלטות, ויש לבחור את המערכת שתשרת את הארגון באופן המיטבי ע"י ניתוח קריטריונים כמו: תכולת הפתרון, עומק הפתרון והיכולות לתמוך בשינויים, הטכנולוגיה, התשתיות עליה מותקנת המערכת, תמיכה ענפית, המשכיות המערכת , תאימות יכולות הפתרון לחזון הארגון ועוד. 
מערכת M3(Movex) היא פרי היצירה של חברת Lawson העולמית, חברת ה- ERP השלישית בגודלה בעולם (לאחר SAP  ו- Oracle). הפתרון הינו המתקדם ביותר טכנולוגית, המערכת Web ית, הקוד כולו נכתב ב- Java ולא רק ממשק המשתמש, והמערכת יכולה לעבוד על כל הפלטפורמות הקיימות בשוק ללא מגבלה. כאשר חברת Lawson  נכנסה לשוק ה- ERP היא קיבלה על עצמה החלטה לאילו שווקים לפנות, על מנת לספק פתרון אופטימאלי לחברות.  Lawson הגיעה למסקנה, כי הדרך היחידה לסייע לשיפור הביצועים של ארגונים, היא ללמוד את הענף בו החברה פועלת: ללמוד את המתחרים, תהליכי העבודה, האתגרים, החולשות, צווארי הבקבוק, ובקיצור מה הפתרונות לטיפול בבטן הרכה של הלקוחות. רק כך הלקוחות יקבלו את התועלת המקסימאלית מהמערכת הארגונית. כמו כן החברה משקיעה מדי שנה מאות מיליוני דולרים בלימוד השינויים בשוק בו פועלים הלקוחות שלה, ובהוספת תהליכים שהם בגדר צו השעה. המערכת מתפתחת, והארגון צועד יד ביד יחד איתה בקצב של שאר העולם.  החברה מעשירה את המערכת הארגונית ומפתחת ומשפרת כלים משלימים, אשר מטרתם לסייע בשיפור ביצועים של הארגון, ובניהם: מערכות לניהול קשרי לקוחות (CRM), מערכות לייעול ושיפור יכולת הייצור וניהול כלל שרשרת האספקה, מערכות לסיוע בבניית תחזית ביקושים שנתית, כלי BI לסיוע בקבלת החלטות של הדרג הבכיר  ועוד, והכל תחת קורת גג אחת. בכך רוכשת החברה יתרון יחסי מובהק אל מול המתחרים. בין השווקים המובהקים בהם פועלת החברה כלולים: פלסטיקה ואריזות, מזון ומשקאות, אופנה, הפצה, מתכת, פארמה, שירות והשכרת ציוד. 
3.החברה המיישמת 
מרכיב נוסף אשר משפיע על מידת ההצלחה או הכישלון של פרוייקט ERP הוא החברה המיישמת. יש לבחון את החברה עפ"י ניסיונה בפרויקטים דומים בארץ ובחו"ל, ברמת המקצועיות של העובדים, בגב הכלכלי האיתן שלה, ובמחוייבות שלה כלפי קידום לקוחותיה.
חברת אינטנטיה ישראל הינה נציגתה הבלעדית של חברת Lawson העולמית עם למעלה מ- 12 שנות ניסיון ביישום והטמעה של מערכות ארגוניות בארץ ובחו"ל בכל תחומי ההתמחות של החברה. כל עובדי אינטנטיה ישראל הם  מומחי ERP, מהנדסי תעשייה וניהול, בעלי ותק באפיון ובהשמה של פתרונות ERP בהיקף מלא, אשר מלווים את הלקוח בכל שלבי הפרויקט, מתחילתו ועד לסיומו המוצלח, תוך שימת דגש על לוח זמנים ועלות פרויקט קבועה וידועה מראש.  רק חברה שהיא גם אחראית על המוצר, וגם על היישום, מחוייבת באמת לקידום לקוחותיה ע"י העשרת הפתרונות המוצעים בענפים בהם פועלים הלקוחות.

 4.מתודולוגיית היישום

תהליך היישום צריך  להיות מובנה ותחום, על מנת לחסוך מהחברה כניסה לפרוייקט ארוך והרפתקני, אשר יגזול מהחברה משאבים כספיים ומשאבים אנושיים רבים. מערכת ERP ורטיקלית מגיעה דרוכה מראש עם כל התהליכים הנהוגים בחברות דומות בארץ ובעולם מאותו ענף. בדרך זו, כבר ביום הראשון לפרוייקט מותקנת מערכת ERP מלאה, אשר מכילה את כל התהליכים הנהוגים בענף בו פועלת החברה, אשר עונים על כ- 80% מצרכיה. שאר הפרוייקט מתמקד בהתאמתם של  כ- 20% מהתהליכים הנותרים, הייחודים לארגון. בתהליך היישום בוחרים בין אותם תהליכים, ואין צורך בפיתוחים, אשר פוגעים באינטגרטיביות של המערכת. היתרונות במתודולוגיה זו מתבטאות הן בכך שהארגון נחשף לידע עצום, אשר נבנה על בסיס של אלפי יישומים של  לקוחות דומים באופי פעילותם ,והן בידע הרב שמועבר לחברה במהלך הפרויקט, אשר מאפשר התקדמות עצמאית ועצמאות תפעולית בהתאם לצרכים העסקיים המשתנים של הארגון. פרוייקט מסוג זה אורך כ-4 חודשים מבלי להשבית את כל עובדי החברה מעבודתם השוטפת, ומבלי לערער את אבני היסוד עליהם הוקמה החברה.
גם אם רק אחד מהגורמים הללו מקבל ציון קרוב ל- 0 , התוצאה של פרוייקט כזה יהיה קרוב לודאי כשלון.

Quickstep2Go- הצעד הבא ב- 99,000$

המערכת Quickstep2GO מבוססת על מערכת M3(Movex) מבית Lawson, חברת ה- ERP השלישית בגודלה בעולם. 
הפתרון החדש המוצע ללקוחות הוא פתרון ה- Quickstep2Go, אשר שם דגש על יישום מהיר בכ-3 חודשים וממוקד לחברות בענפים:  פלסטיקה ואריזות, מתכת, מזון ומשקאות, פארמה.
המערכת מכילה בתוכה את כל התהליכים הייעודים לענפים האלו, מה שמאפשר לארגון לאמץ שיטות עבודה חדשות אשר נהוגות בחברות דומות לו בעולם, אשר כתוצאה ישירה  מכך יתקבל החזר השקעה מהיר.

הפתרון מתאים ליישום בהיקף של עד 20 משתמשים, וכולל פתרון ERP מלא, ממוקד ודרוך לענף ב- 99,000$ בלבד!  (יישום זה ניתן להרחבה גם למשתמשים נוספים בהמשך. )
המערכת מיועדת לחברות SMB, אשר זקוקות לפתרון ארגוני אינטגרטיבי, ומעוניינים בתהליך הטמעה שיטתי, ללא הרפתקאות מיותרות, בפרק זמן קצר אשר לא יערער את החברה, ויכניס אותה לרכבת הרים בלתי פוסקת.

המערכת ניחנת בגמישות ויכולה להתאים את עצמה לכל גידול עסקי אפשרי, וכן קיימת האפשרות להרחיב את השימושים בתהליכים הקיימים במערכת בקצב שמתאים לארגון.
במסגרת הפרוייקט מוטמעים תהליכים מובנים, ובמידת הצורך מבצעים ליטושים, על מנת להתאים לתהליכים הייחודיים הנחוצים לארגון.
זו הזדמנות לארגוני SMB לא להישאר מאחור, ולהטמיע פתרון אשר ייצור סדר בארגון, שקיפות מידע להנהלה בקבלת החלטות, ייעול תהליכים, חסכון במשאבים, והכי חשוב לצעוד קדימה בקצב הענף.  

המאמר באדיבות: אינטנטיה ישראל

 למידע נוסף - sharona@intentia.co.il

פרסום באתר