תפריט נגישות

אורחת באתר - חגית לנדמן, PMI ישראל

חגית לנדמן - חברת הנהלת PMI, מציינת את היתרונות לשיפור פעילות הארגונים כתוצאה מהטמעת מתודולוגיות וטכנולוגיות תומכות בתחום ניהול הפרויקטים ומדגישה את תרומת הכנס והחשיבות לקחת בו חלק.


שמואל מרדלר: חגית, נא תתארי לנו בקצרה את פעילותה של העמותה לניהול פרויקטים –

PMI.

 חגית לנדמן: העמותה הינה מלכ"ר, והוקמה במטרה להטמיע ולמקצע את תחום ניהול הפרויקטים בארץ ולהוות איגוד מקצועי למנהלי הפרויקטים בישראל כחלק מארגון עולמי (הכולל למעלה מ 300,000 חברים ברחבי העולם).

פעילויות העמותה כוללות: קיום כנס שנתי, ארגון סיורים מקצועיים בחברות ומפעלים שונים בארץ, קיום תחרות פרויקט השנה לעידוד המצוינות בניהול פרויקטים, הוצאת עיתון אלקטרוני בנושא ניהול פרויקטים, קיום ערבי עיון והרצאות, עידוד הסמכת PMP ועידוד הסמכות מקצועיות נוספות למנהלי פרויקטים בארץ, תרגום ספר ה- PMBOK® (גוף הידע בניהול פרויקטים) לעברית, ועוד. 

שמואל: מהם היתרונות העיקריים לשיפור פעילותם של ארגונים כתוצאה מהטמעת מתודולוגיות וטכנולוגיות תומכות בתחום ניהול הפרויקטים?

 חגית: כל מנהלי הפרויקטים בארגון מדברים במונחים אחידים בינם לבין עצמם וגם עם גופים חיצוניים. כמו כן, כתוצאה מכך ארגונים מנהלים את הפרויקטים שלהם בצורה אפקטיבית ומוצלחת יותר. אתן דוגמא של היבט אחד מתוך כמה. תכנון מול ביצוע:  בעזרת המתודולוגיות והטכנולוגיות התומכות, השליטה על ביצוע בפועל לעומת תכנון היא גדולה יותר וקל יותר לזהות נקודות כשל/חריגה צפויות ולמזער את הנזקים כתוצאה מכך (למשל בהיבטי ניהול תכולה, זמן, תקציב), התקשורת בארגון טובה יותר, מצב הפרויקטים (לטוב ולרע) ידוע לכל מי שהוא בעל עניין בפרויקט. ועוד יתרונות רבים. היות ומשאבים רבים של הארגון מושקעים בפרויקטים – ניהול נכון של הפרויקטים ישפיע על הצלחת הארגון.

שמואל: האם תוכלי לתאר לנו את ההתפתחויות שחלו בתחום זה בשנים האחרונות בארגונים בישראל? 

חגית: בשנים האחרונות יותר ויותר ארגונים מודעים לצורך ולחשיבות מתודולוגיות וכלי ניהול מוסדרים, לבקרה ולדיווחים.  ארגונים רבים יותר משתמשים בפונקציה של משרד ניהול פרויקטים (PMO) או תכנון ובקרה. כבר יותר מודעים ליכולות של הפונקציה לעזור למנהלי הפרויקטים להביא את הפרויקט להצלחה. כמו כן יש יותר כלי ניהול בשוק החל מרמת מנהל הפרויקט הבודד ועד לניהול תיק הפרויקטים (Portfolio) של הארגון. ניתן לראות יותר ויותר מנהלי פרויקטים אשר עוברים הסמכת PMP (Project Management Professional) ובכך משפרים את מקצועיותם ומיצובם בשוק העבודה.

שמואל: מהם הדגשים בכנס השנתי ה-13 ולמי כדאי להשתתף?

 חגית: הדגשים הינם בתחומים השונים של ניהול הפרויקטים, חידושים בתחום, מגמות הצפויות במשק בייחוד במציאות העסקית המורכבת אותה אנו חווים בימים אלה. כמו כן יהיו סיפורי לקוח שונים כגון: פרויקט לילה טוב שנעשה בחברת נמלי ישראל, ניהול מו"מ, ניהול סיכונים, ניהול המשאב האנושי ועוד.

במסגרת הכנס נקיים את פאנל המנכ"לים הכולל מנכ"לים מתחומים שונים אשר ידונו בנושא של ניהול פרויקטים בעיתות משבר. אנחנו נשמח מאוד גם שהמשתתפים בכנס יפנו שאלות ישירות למנכ"לים. הכנס מומלץ למנהלי ומובילי פרויקטים מתחומים שונים, אנשים המיועדים לתפקיד מנהלי פרויקטים, אנשי תכנון ובקרה ומשרד פרויקטים (PMO). 

 

לאתר הכנס

 

ליצירת קשר: hagit@pmi.org.il