תפריט נגישות

אורח באתר – דיויד מיולגאי, מנהל כספים מונדי נייר חדרה

דיויד מיולגאי מציג את ה"אני מאמין" שלו לגבי חשיבות הטכנולוגיה התומכת לארגון בכלל ולמנהל הכספים בפרט והמניעים להשתלבותו כחבר במועצה המייעצת של מועדון העסקים - IT&Business Alignment.

שמואל מרדלר

: אני שמח להצטרפותך למועצה המייעצת של מועדון העסקים IT&Business Alignment מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG.  נא תאר בקצרה את ניסיונך בתחום הפיננסי.

 דיויד מיולגאי: אני רואה חשבון וכלכלן בעל כ 20 שנות ניסיון בתחומי ניהול כספים בסביבות תעשייתיות וחברות רב לאומיות עם רקע עשיר בתחום של הגדרה והקמה ויישום של מערכות ERP והטמעתן בחברות. בין הארגונים שעבדתי בהם: תעשיות קיסריה פולימרים (הן כמנהל כספים והן כמנכ"ל החברה) ומונדי נייר חדרה.

 שמואל: כמנהל עסקי שפעל בסביבות SMB ו-ENTERPRISE כיצד אתה משווה בין הסביבות מבחינת אימוץ טכנולוגיות לקידום העסקי.

 דיויד: הצרכים קיימים בשני המגזרים, ההבדל הוא ביכולת להקצאת משאבים. בארגונים קטנים ובינוניים – SMB - היכולת של מובילי התחומים העסקיים (שיווק, כספים...) להשקיע את משאבי הזמן ביישום וראייה כוללת של מערכות מידע הרבה יותר מצומצם מאשר בארגונים גדולים (בד"כ אצל בעל החברה שגם מתפקד כמנכ"ל, מנהל שיווק .....). מניסיוני: כל ארגון, בכל סדר גודל שהוא, עובד יותר טוב כאשר מתבצע יישום נכון של מערכת ERP ותמיכה מחשובית בתהליכי העבודה.

 שמואל: כיצד מניסיונך יכול מנהל כספים להסתייע בטכנולוגיה תומכת ומה נדרש עוד בתחום זה?

דיויד: יש אומרים כי האויב הכי גדול של מערכות ERP זוהי דווקא מחלקות הכספים. באופן תיאורטי בלבד מערכות ה-ERP אינן בדיוק תומכות ועוזרות למערכות הנה"ח קלאסית – בעיקר כי מערכת ERP יוזמת ודוחפת את תהליכי החברה בתחומי השיווק, לוגיסטיקה והתפעול - הוראות עבודה, ניהול ושינוע חומרים וכיו"ב.זאת בניגוד לתפקיד הקלאסי של מחלקת הכספים שהינו מבט לתוצאות בלבד. בהסתכלות עמוקה יותר, כאשר מיושמות טכנולוגיות כגון מערכות ERP, נולדת תובנה לא רק של רישום נכון של מאזן בוחן אלא מה עומד מאחריו עם יכולת ניתוח הביצועים והתהליכים ומכאן לניתוח המספרים.

 מנהל הכספים מציף ערך לארגון על ידי ניתוח הביצועים. האתגר הטכנולוגי לטעמי, הוא להמשיך ולפתח את הכלים התומכים  בתחום זה.

 שמואל: ולסיום, מדוע מצאת לנכון להשתלב במועצה המייעצת של מועדון העסקים?

 דיויד: הסכמתי להשתלב כי אני חושב שטכנולוגיית ה-IT יכולה לסייע ולתרום רבות להעניק משמעות עמוקה יותר לתפקיד של  מנהל הכספים בבצוע תפקידו וזה נכון לגבי ארגון גדול, קטן או בינוני.  אני מקווה שבאמצעות מועדון העסקים אוכל לתרום מניסיוני בתחום הפיננסי ולסייע לעמיתים שלי, העסוקים כמוני בריצה אחרי העבודה היום יומית, להביא לידי ביטוי טוב יותר את הטכנולוגיה ולשתף ידע ארגוני.

 

 

ליצירת קשר:
david.muhlgay@mondigroup.co.il