תפריט נגישות

סיפור לקוח: כים ניר שירותי תעופה

עד להפעלתה המלאה של מערכת ה- PRIORITY, נוהלו ב- כים ניר מספר מערכות במקביל: מערכת פריוריטי לניהול כספים, רכש ומלאי, מערכתMagic לניהול מערך גיחות הריסוס ומערכת נפרדת לניהול מח' המבצעים

כללי : חברת כים ניר מספקת שירותי תעופה ייחודיים למגוון רחב של לקוחות פרטיים ומסחריים.

תחומי פעילות עיקריים :שירותי ריסוס למשקים חקלאיים, צילומי אויר, טיסות מסחריות בינהן הובלת נוסעים, הובלת מטענים, שירותי כיבוי ושירותי אחזקת ציוד לחברת החשמל.

פעילות החברה מסתעפת בכל רחבי המדינה ואף טיסות פרטיות / פינוי לחו"ל.

 אופן  היישום: חברת כים ניר בצעה העמקת יישום של מערכת Priority מסחרית באמצעות חברת ראאן מחשוב והנדסת תעשייה וניהול. סיום הפרויקט - ינואר  2007.

עד  להפעלתה המלאה של  מערכת ה- PRIORITY, נוהלו ב- כים ניר מספר מערכות במקביל: מערכת פריוריטי לניהול כספים, רכש ומלאי, מערכתMagic  לניהול מערך גיחות הריסוס ומערכת נפרדת המבוססת על יישומי DOS לניהול מח' המבצעים אשר שולטת על המנחתים והשיבוצים בראיה כוללת של צוותי עבודה ומשאבים לביצוע עבודות השונות בכל המנחתים בהם פועלת החברה.

במסגרת יישום מערכת ה- PRIORITY בכים ניר, יושמו מהותית מודולים קיימים שהיו מנוונים עד לכניסת חברת ראאן כגון: שיווק ומכירות ו-CRM  , ניהול מלאי באופן מלא. היישום בוצע לשביעות רצונה של כים ניר תוך שימוש ביכולות הגבוהות של ראאן להתאים את המערכת לתהליכי העבודה הייחודיים של הלקוח. העלייה לאוויר בוצעה בזמן סביר ובצורה חלקה לשביעות רצונו של הלקוח.

 

.מודולים עיקריים שהוטמעו :

  • תכנון גיחות לריסוס משקים חקלאיים ותעוד נתוני ביצוע בפועל - ניהול מלאי ובקרה על חומרי הריסוס של לקוחות בהם נעשה שימוש במסגרת הגיחות לאתרי הלקוח (חלקות) עליהם בוצעה עבודה ללקוח, הפקת דוחות סידור עבודה לצוות הקרקע לטייסים ולמנהלי המנחתים, הזנת שעות פעילות הטייס ונתוני הביצוע בפועל והצגת נתוני הביצוע ללקוח כחלק מהחשבונית.
  • מודול הנחות – המאפשר הענקת אחוזי הנחה התלויים בכמות מצטברת תקופתית, אתרי הלקוח וסוגי הגידול של הלקוח.
  • מודול שיבוצים  - תיעוד מלא של מגוון שירותי התעופה המסחריים הפנימיים וקבלני המשנה ומאפשר תכנון משאבים נדרשים לסוגי ההזמנות השונות  ע"ב זמינותם, בקרה על נתוני ביצוע בפועל של המשאבים השונים המושקעים כגון שעות טייסים, שעות מנוע למטוס וכו'. 

שמואל שמולביץ, סמנכ"ל התפעול של כים ניר ציין שדרישותיה של כים ניר ממערכת ה- ERP נבעו מצרכים אמיתיים לריכוז  נתונים במערכת מרכזית אחת ואינטגרציה של מערכות הכספים, שיווק ומכירות והתפעול בכדי לאפשר ניתוח כולל של משאבי החברה והרווחיות.

 הבסיס לבחירת ה- PRIORITY  מבין המערכות נוספות שהוצעו היה עצם קיום המערכת בחלק מהארגון, התאמה בסיסית לצרכים לפני התאמות ושינויים נוספים, גמישות מרבית של המערכת בעיצוב המסכים וביצוע התאמות נוספות, והסתמכות על חברה מיישמת שמאחוריה מספר רב של הטמעות מוצלחות גם בתהליכי עבודה לא שגרתיים .   

האתגר הגדול בתהליך היישום היה ליצור מערכת פשוטה וקלה לשימוש המאפשרת למנהלי המנחתים העמוסים מאוד בעבודה ושלא עבדו בעבר על מערכות  WINDOWS לתעד את העבודה היומית שלהם.

היישום היה אינטנסיבי מאוד מצד מנהלי המנחתים ובוצע שדרוג ניכר למודולים השונים. משאבים רבים הושקעו גם מצד חברת ראאן, שלאורך התהליך התאימה את משאביה לנוכח צרכי הפרויקט .  

המערכת עלתה לאוויר על כל המודולים השונים בינואר  2008 ולשמחת כל הגורמים המשתתפים, במאמץ משותף עם חברת ראאן, הצלחנו לקבל מערכת אינטגרטיבית תוך אפשרות לנתח נתונים קריטיים וביצוע בקרה בזמן אמת.

 

ליצירת קשר: Jacob@raan.co.il

*  *  *  *  *

אודות " ראאן "

ראאן מחשוב והנדסת תעשייה וניהול מביאה את לקוחותיה למצוינות תפעולית ומשלבת בצורה יצירתית בין מערכות מחשוב להנדסת תעשייה וניהול.  

ראאן מחשוב והנדסת תעשייה וניהול ממוקמת בבורסה ברמת גן, בעכו ועם מרכז פיתוח והתאמות תוכנה בירושלים, והינה חברה יצירתית ודינאמית המשווקת, מיישמת ומבצעת התאמות תוכנה לפריוריטיPriority)  ) ובשילוב עם חבילת ה- BO  ((Business Intelligence. ל "ראאן" מאות לקוחות בתחומי התעשייה והמסחר השונים ( הייטק, מתכת, יבוא , מסחר, שירות ואחזקה , פרויקטים ועוד).