תפריט נגישות

דבר המומחה: גיל פישל - ERP לענף המזון והמשקאות

גיל פישל מדגיש את המאפיינים הייחודיים של ענף המזון והמשקאות והפונקציונאליות הנדרשת ממערכת ERP לתמיכה במאפיינים אלו.

שמואל מרדלר: גיל, בענף המזון והמשקאות תתי ענפים עם צרכים שונים, מהם המאפיינים המשותפים לענף?

גיל פישל: בענף המזון והמשקאות כולו נדרשת ביקורת מחמירה וכפועל יוצא דרישה לעקיבות מלאה על כל מנה. בחלק מסוגי המזון יש דרישה לרישום, בצמוד למלאי הפריטים, ערכים כימיים ופיזיקליים של חומרי הגלם. בענפים מסוימים (בשר, מיצים, עופות) יש צורך בעצי מוצר הפוכים (ממוצר בסיס אחד מתקבלים מספר מוצרים).  

 שמואל: כיצד מתמודדת מערכת ERP ייעודית עם האתגר של זמני אספקה קצרים בענף המזון?
גיל: מערכת מתמחה נדרשת לאפשר קיצור תהליכים בכל השלבים. כבר במועד ההזמנה המערכת בודקת ומחשבת את הקיבולת, המלאי, העומס על המכונות ומספקת תשובות ומועדי אספקה  מדויקים;  תכנון מועדי האספקה נעשה על סמך מודלים של מועדי משלוחים – בין אם מדובר בייצוא או שילוח מקומי;  באמצעות כלים לתכנון אופטימאלי הפועלים  בקיבולת סופית ניתן לקצר את זמן הסט-אפ למכונות, וכפועל יוצא לייצר יותר ולקצר את זמן האספקה.
שמואל: כיצד מסייעת המערכת לחסוך בחומרי גלם  עודפים?

גיל: המערכת מתוכנתת לתכנן ייצור על ידי שימוש בפחת, By Product (מוצרי לוואי) ו-Co Product למוצרים נוספים. מוצרי הלוואי יכולים להימכר בנפרד, או כתשומה לטובת מוצר אחר. כתוצאה מניהול נכון של תיקי הייצור (עצי המוצר) המערכת מזהה מתי נוצרים מוצרים אלו, בנוסף למוצר הראשי, מבצעת רישום נכון במלאי ומקצה את המוצרים לפעולות ייצור/ניפוק המשכיות.

 שמואל: כיצד מתמודדת המערכת עם שוק המזון המשתנה תדיר?
גיל: מערכת M3 (Movex)   הינה מערכת אשר מתעדכנת באופן קבוע על פי השינויים בענף. בגרסה העדכנית יש שיפורים שנוצרו עקב דרישות הענף, כדוגמת: ניהול מאפיינים. המערכת יכולה כיום לנהל מלאי שבו מספר אצוות של אותו מוצר, כשלכל אצווה איכויות אחרות. לדוגמה: ייצור מוצר שבו נעשה שימוש במיץ תפוזים סחוט, שיש בו ריכוז ספציפי של סוכרים מאיכות א'. ייתכן שאותו מיץ, מפרדס אחר, יהיה בעל ריכוז סוכרים באיכות פחות טובה, וישויך לאצווה אחרת. מהלך זה נתמך הן בפעילויות תכנון המובצעות על פי זיהוי האצוות עם המאפיינים הדרושים ומבצעות תכנון הצטיידות על פי הדרישות הללו.

 

לפרטים נוספים ויצירת קשר